Czy wiesz jakie są trendy w biżuterii na rok 2023?

Jakie będą trendy w biżuterii na rok 2023?
Facebook
LinkedIn

Ponadczasowe, codzienne akcesoria zawsze znajdą swoje miejsce w garderobie damskiej. Jednak z pewnością nie zaszkodzi dowiedzieć się, co jest aktualnie MODNE. Czy orientujesz się w trendach w biżuterii na 2023 rok? Te modele będą w następującym sezonie wisienką na torcie w każdej Twoim stroju.

Treść artykułu

Kolory, kształty i materiały na rok 2023

Zanim przyjrzymy się na najważniejszym modnym modelom, skupimy swoją uwagę na kolorach, kształtach i materiałach, które będą królować naszej biżuterii w tym roku.  

Kolor roku 2023: Viva Magenta

Instytut Pantone pod koniec zeszłego roku tradycyjnie ogłosił dominujący kolor na następnych 12 miesięcy. Tym razem jest to niezwykły odcień Viva Magenta, w którym łączą się ciepłe i chłodne odcienie. Ciemny fiolet zapanuje również w naszych akcesoriach i wpłynie również na trendy w biżuterii i klejnotach. Do nieszablonowego wyrażenia siebie przyczynią się różowy turmalin i rodolit.

Srebro, perły oraz kombinacje różnych metali  

Trendy w biżuterii 2023 preferują srebro i biżuterię srebrnego koloru. Nadal trwa również trend mieszania metali, który znajdzie odzwierciedlenie w poszczególnych akcesoriach oraz ich połączeniach. Popularne pozostaje również połączenie złota o złotym i różowym kolorze z chłodnymi metalami. Perły również będą nadal popularne, ale w nowych, bardziej odważnych designach. Mamy na myśli głównie nietypowe kształty i kombinacje, ale również wielkie lub czarne perły wkomponowane różnym sposobem do popularnej biżuterii.  

Perły nie stracą popularności nawet w 2023 roku

Siła kwiatów, plażowe motywy i sentymentalne symbole

Jeśli spojrzymy na trendy w biżuterii w 2023 roku przez pryzmat kształtów i motywów, będziemy wybierać kwiaty, muszle, morskie stworzenia i osobowe, często nawet sentymentalne symbole. Nawet te najbardziej nudne stroje można ożywić kolorami kwiatów. Delikatne i odważne, intensywne, jasne lub stonowane – nie ma złego wyboru, na wprowadzenie motywów kwiatowych do modnych akcesoriów. Nie inaczej jest z motywami plażowymi i nadmorskimi. Modna będzie biżuteria przedstawiająca muszle, rozgwiazdy, stworzenia wodne i barokowe perły.

Bardziej osobistym wyrazem siebie będzie biżuteria sentymentalna, która niesie w sobie pewne osobiste znaczenie. Do ulubionego naszyjnika lub bransoletki możesz włożyć imię Twojego dziecka, ważną datę lub ulubione zdjęcie. Noszone będą klasyczne medaliony, biżuteria z grawerem oraz kreatywne symbole wyrażające opinię, wiarę, kulturę lub hobby.

Największe trendy w biżuterii na 2023 rok

Jakie rodzaje biżuterii będą dominować tegorocznym strojom? Przebadaj z nami poszczególne modele, które pojawią się w sklepach jubilerskich lub w butikach z wysokiej jakości biżuterią.

Solidne i mankietowe bransoletki

Popularne bransoletki łańcuszkowe w tym roku zostaną zastąpione nieco bardziej wyrafinowaną biżuterią. Solidne bransoletki dodają Twojemu strojowi elegancji i pożądanego przyciągającego uwagę wyglądu. Odważne bransoletki mankietowe mają wielką ambicję, aby stać się dominującym i wiodącym elementem Twojego końcowego wyglądu. Możesz je nosić zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Cieńsze modele można z powodzeniem łączyć warstwami i pasują do szerokiej gamy stylów od klasycznej elegancji do odważnego buntu.

Nietypowe pierścionki

Eleganckie zestawy pierścionków były modne w 2022 roku i nie inaczej będzie w nadchodzących miesiącach. Dołączą do nich ekstrawaganckie, nietypowe modele z różnymi aplikacjami i gustowne dopracowanymi detalami. Możesz sięgnąć przykładowo po tzw. pierścionkach chevron z wyprofilowaną końcówką. Wyjątkowo MODNE jednak będą również pierścionki z zawieszkami i wiszącymi łańcuszkami.  

Czy niezwykłe pierścionki będą hitem 2023 roku?

Odważne kolczyki

W nadchodzącym roku skupimy swoją uwagę na płatkach uszu – minimalnie, jeśli chodzi o akcesoria. Trendy w biżuterii na 2023 rok mówią tak nie tylko odważnym i dramatycznym kolczykom, wielowarstwowym kółkom i wiszącym kolczykom łańcuszkowym, ale przykładowo również wielkim guzikowym, perłowym lub strasowym modelom. Kolczyki sięgające do ramion będą również równym graczem.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: