Trendy w biżuterii 2022? Zdradzimy Ci, co jest modne!

Jakich trendów możemy spodziewać się w biżuterii w roku 2022?
Facebook
LinkedIn

Wrzeście nadszedł czas, aby pokazać swoje piękno i przesunąć swój wygląd do wyższego poziomu. I jak inaczej przyciągnąć uwagę niż modelami, które są aktualnie modne? Przedstawiamy wskazówki dotyczące zabawnych, eleganckich i atrakcyjnych trendów w biżuterii 2022.

Treść artykułu

Trendy w biżuterii 2022

W świecie biżuterii możemy co roku spodziewać się kolekcji mody, która będzie dyktować trendy w danym roku. Dobrą wiadomością jest to, że w 2022 roku wszyscy znajdą coś dla siebie. W tym roku zasady dotyczące biżuterii damskiej nie odgrywają żadną rolę. Ważne w wyborze jest głównie sama przyjemność z zakupu produktu i zrównoważone podejście ekologiczne.

Złote masywne naszyjniki jako trendy w biżuterii 2022

Trendy w biżuterii na 2022 rok wyznacza maksymalizm i hasło „im większa, tym lepsza“. Znajduje to odzwierciedlenie przykładowo w trendzie złotych masywnych naszyjników. Taka śmiała zmiana jest w porównaniu do poprzednich lat zdecydowanie mile widziana.  

Trendy Choker powracają do mody

Kilka lat temu byliśmy świadkami, jak biżuteria o nazwie choker weszła na scenę modową. Trafiła również do kolekcji biżuterii trendowej w 2022 roku, kiedy będą noszone chokery w różnych kolorach, materiałach i kształtach. Będzie łatwiej dopasować je nie tylko do strojów na co dzień, ale również do ubrań na specjalne okazje.

Wiedziałeś, że choker to naszyjnik przylegający do szyi? Jego zwykła długość to około 35-40 cm.

Wśród trendów biżuterii 2022 roku na pewno będą naszyjniki choker

Naszyjniki dwurzędowe lub warstwowe

Wybierając biżuterią modową na 2022 rok zdecydowanie nie zabraknie naszyjników. Oprócz solidnych modeli lub chokerów pojawiły się w modzie również dwurzędowe lub warstwowe naszyjniki, dzięki którym można stworzyć idealne złudzenie optyczne wydłużonej szyi.

Spersonalizowane naszyjniki

W związku z tym, co jest w 2022 roku trendowe, nie można zapomnieć o spersonalizowanych naszyjnikach z inicjałami, imieniem lub symbolem zodiaku. Za ten trend możemy częściowo podziękować również ikonie mody Carrie Bradshaw, którą zagrała Sarah Jessica Parker w serialu Seks w wielkim mieście i następnie w „I tak po prostu“.

Nigdy nie starczające perły  

Perły to biżuteria, która w tym roku stała się bardziej znana dzięki serialu o rodzinie Bridgerton. Nie należy je jednak wyobrażać sobie tylko jako białe akcesoria barokowe. Trend wśród pereł to ciemne modele w różnych wielkościach i kształtach, które pięknie wyglądają na naszyjnikach, kolczykach lub bransoletkach. I jak powiedziała księżna Diana:

„Jeśli kobieta mogłaby wybrać w życiu tylko jedną biżuterię, miałaby to być perła.“

Do mody ponownie wraca biżuteria perłowa

Trendy biżuterii z lat 70-tych

Biżuteria koralikowa, z której czuć prawdziwą nostalgię, powoli wraca do mody. W czasach dzisiejszych jest bardzo popularna, ponieważ nadaje strojom oryginalny wygląd retro.

Trendy w biżuterii 2022 w postaci maksymalistycznych kolczyków

Do trendów modowych w 2022 roku można zaliczyć również maksymalistyczne kolczyki. Na ceremonii wręczania nagród Brit Awards 2022 pokazała je również śpiewaczka Adele. Niezależnie od tego, czy są to kolczyki asymetryczne, metalowe lub wiszące w cukierkowych kolorach, nie ma żadnych ograniczeń.  Głównym trendem jest przede wszystkim ich masywność i solidność.

Adele i jej masywne kolczyki na ceremonii wręczania nagród Brit Awards 2022
Źródło: https://www.glamour.com/

Elegancki pierścień sygnetowy

A jeśli chodzi o trendy w biżuterii 2022, nie możemy zapomnieć o obszarze rąk. W tym roku najbardziej rozchwytywaną kolekcją modową zdecydowanie będą również pierścienie sygnetowe z królewskim, ew. vintage designem. Zakochają się w nich nie tylko kobiety, ale również mężczyźni.  

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły:

Scroll to Top