Złota biżuteria (biżuteria ze złota)

Szybka nawigacja

Złoto i zwłaszcza różne przedmioty i produkty ze złota, fascynowały ludzi już od początku istnienia ludzkości. Najstarsze odkryte złote przedmioty pochodzą z V wieku przed naszą erą. W starożytności złota biżuteria służyła jako ozdoba wyłącznie dla największych królów i władców. Złoto charakteryzuje się niezastąpionym kolorem, względną rzadkością, ale również chemicznymi i fizycznymi właściwościami. Dlatego już od niepamiętnych czasów prawdą jest, że złoto to jedna z najlepszych ochron wartości.

Złoto można klasyfikować na podstawie czystości. Nie mamy wątpliwości, że w swoim życiu spotkałeś się z takimi oznaczeniami jak 14, 18 lub 24 karatowe złoto. To właśnie ta mała wartość liczbowa wyraża, w jaki sposób jest konkretne złoto „czyste”. Oznacza to, ile złota zawiera dany produkt. Zgodnie z jego czystością jest złota biżuteria następnie oznaczana odpowiednimi próbami złota.

Złoto i złota biżuteria towarzyszy nam od niepamiętnych czasów

Złota biżuteria (biżuteria ze złota)

W związku z czystością złota nie możemy zapomnieć o wyjaśnieniu znaczenia prób złota. W szczególności wyróżniamy oznaczenie złota numerami:

  • 375 – 9 karatowe złoto
  • 585 – 14 karatowe złoto
  • 750 – 18 karatowe złoto
  • 999 – 24 karatowe złoto

Więcej na temat czystości złota znajdziesz pod tym linkiem.

Złota biżuteria dzisiaj

Fascynacja ludzi złotem trwa do dziś, oprócz różnych przemysłowych zastosowań tego materiału, złoto kojarzy się z produkcją biżuterii. Być może najbardziej znaną biżuterią ze złota są złote pierścionki, niezależnie od tego, czy są to pierścionki zaręczynowe dla kobiet lub obrączki ślubne dla obu. Portfolio złotej biżuterii damskiej jest naprawdę szerokie i obejmuje w szczególności szeroką gamę złotych bransoletek, naszyjników lub kolczyków i wisiorków.

Złote pierścionki zaręczynowe i obrączki ślubne

Niezwykle popularna jest również biżuteria z różowego złota oraz inne odmiany kolorowe złota. Te kolory złota uzyskuje się przez łączenie stopu złota z innymi pierwiastkami chemicznymi. (np. białe złoto – nikiel/mangan/pallad etc., różowe złoto – miedź). Istnieje również bogata oferta złotej biżuterii męskiej. Mężczyźni jednak sięgają najczęściej po luksusowych złotych łańcuszkach.

Nie przeocz też:

Bransoletki męskie

panske naramky

Naszyjniki męskie

panske nahrdelniky 1

Spinki do mankietów

manzetove gombiky 3

Stal chirurgiczna

chirurgicka ocel

Bransoletki damskie

panske naramky

Naszyjniki damskie

nahrdelniky

Kolczyki damskie

nausnice
Więcej o biżuterii w naszym magazynie: