Największy sprzedawcy biżuterii na świecie – część 2

Czy to najwięksi sprzedawcy biżuterii na świecie?
Facebook
LinkedIn

W jednym z naszych starszych artykułów informowaliśmy o 5 największych sprzedawcach biżuterii na świecie. Biorąc pod uwagę, że firmy najlepszych światowych firm w branży jubilerskiej jest znacznie więcej, podzielimy się z Tobą 5 kolejnymi wielkimi producentami. Pojedziemy za nimi do Francji, Hongkongu, USA i Mediolanu. Czy rozpoznajesz niektóre z nich? Sądzimy, że przynajmniej nazwa pierwszego z nich będzie Ci na pewno znana.

Treść artykułu

Cartier

Pierwotnie francuski producent luksusowej biżuterii i zegarków wszedł na rynek w 1974 roku pod kierownictwem Louisa-Francoisa Cartiera. Firma obecnie nosi nazwę tej słynnej jubilerskiej rodziny, choć już nie kontroluje ona firmę od 1964 roku. Obecnym właścicielem marki Cartier jest Swiss Richemont Group. Biżuteria Cartier wyróżnia się wysokiej jakości materiałami i kunsztem na najwyższym poziomie.  Sprzedawana jest w ponad 300 filiach w 125 krajach na świecie i roczne obroty liczone są w miliardach dolarów.

Marka Cartier należy do najbardziej znanych jubilerów na świecie

Chow Tai Fook

Grupa Chow Tai Fook prawdopodobnie nie jest Ci znana. Jest to prywatny konglomerat z siedzibą w Hongkongu, który oprócz biżuterii koncentruje się na nieruchomościach, transporcie i energetyce. Firma została założona w 1929 roku w Guangzhou w Chinach. W branży jubilerskiej zasłynęła nowym standardem czystości złota, kiedy zaczęła sprzedawać biżuterię o współczynniku 999,9, która wyróżniała się doskonałym wykonaniem rzemieślniczym. Chow Tai Fook jest obecnie w rękach Henry’ego Chenga, który jest wnukiem założyciela.

Signet

Firma Signet jest zdecydowanie największym sprzedawcą diamentowej biżuterii na świecie. Jej siedziba znajduje się Ohiu w Stanach Zjednoczonych i obsługuje ponad 3 300 punktów sprzedaży. Została założona jako grupa Ratner w 1949 roku pod kierownictwem Geralda Ratnera. W 2008 roku siedziba firmy została przeniesiona do USA, gdzie znajduje się większość jej marek. Być może znasz nazwy takie jak Kay Jewelers, Zales lub Piercing Pagoda. Wszystkie te marki jubilerskie należą obecnie do firmy Signet i generują rocznie zyski rzędu miliardów dolarów.

Harry Winston

Niewiele jest firm jubilerskich, których sławę i dobrobyt można przypisać jednej osobie. Jedna z nich to Harry Winston. Jej założyciel i imiennik był jednym z najlepszych designerów i rzemieślników na świecie. Mówi się, że w wieku 12 lat rozpoznał prawdziwy szmaragd od podróbki. Po przejęciu rodzinnego biznesu stał się znany jako król „Król diamentów“ i „Jubiler gwiazd“. Harry Winston jest nadal jedno z najlepszych jubilerstw na świecie. Ma siedzibę w Nowym Jorku i od 2013 roku należy do grupy Swatch Group.

Jubilerstwo Harry Winston jest obecnie jeden z największych i najpopularniejszych sprzedawców biżuterii

Buccellati

Marka Buccellati ma swoją siedzibę w Mediolanie, gdzie jednocześnie uzyskała status najlepszego jubilera. Firma powstała w 1919 roku pod przewodnictwem Maria Buccellaty’ego, któremu w ciągu kilku lat udało się z małego jubilerstwa zbudować globalną markę ze sklepami na całym świecie. Rodzinny biznes jest nadal w rękach jego syna Andrea Buccelatti, który jest jednocześnie dyrektorem kreatywnym. Biżuteria Buccellati jest znana z tego, że nie zawiera nietkniętego złota. Każdy model jest pięknie wygrawerowany.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: