Czy znasz najbardziej luksusowe na świecie marki biżuterii? Zapoznaj się z nimi!

Pokażemy Ci najbardziej luksusowe na świecie marki biżuterii
Facebook
LinkedIn

Niewiele jest ludzi, którzy osiągnęli sukces i którzy całe swoje życie poświęcili na doskonalenie swojego handlu w taki sposób, jak założyciele najbardziej luksusowych na świecie domów jubilerskich. Dziś jest ich marka zbudowana na bogatej historii i elitarnej klienteli celebrytów oraz członków rodziny królewskiej. Pomimo wygórowanych cen są marki najwyższej klasy designerskiej biżuterii męskiej i damskiej obecnie bardzo poszukiwane. Dzięki wyzwaniom związanym ze zrównoważonym rozwojem sięga coraz więcej konsumentów po jakość, która aspiruje do tego, aby stać się rodzinną pamiątką. Zdradzimy Ci, dlaczego jest designerska biżuteria tak droga i jakie są najbardziej luksusowe na świecie marki biżuterii.  

Treść artykułu

Co kryje się za wysoką ceną luksusowej biżuterii?

Produkcja luksusowej biżuterii jest niezwykle kosztowna. Czołowe marki inwestują ogromne sumy nie tylko do wykonania, jakości i ilości metali, ale również do użytych kamieni szlachetnych. Jednak za wysoką ceną ich biżuterii stoi także intensywny marketing. Oprócz samej nazwy nacisk kładzie się również na utrzymywanie niskiej oferty i wysokiego popytu. Luksusowa designerska biżuteria wyprodukowana zaledwie w kilku egzemplarzach staje się rzadkim okazem kolekcjonerskim i jej wartość rośnie z biegiem lat. Stanowi więc bardzo opłacalną inwestycję.  

Najbardziej luksusowe marki biżuterii to marki Bvlgari, Chopard, Cartier, Tiffany & Co i Harry Winston

Najbardziej luksusowe na świecie marki biżuterii

Niektóre z nich mogą pochwalić się stuletnią historią, inne modelami, które pojawiły się na czerwonym dywanie, w kultowych filmach lub nawet na szyi królewskiej. Ich projektanci elastycznie dopasowują się do czasów, jednocześnie zachowując szacunek do swojego wyjątkowego rzemiosła i tradycji. Rezultatem jest ponadczasowa biżuteria, która nigdy nie wyjdzie z mody. Przedstawiamy Ci najbardziej luksusowe na świecie marki biżuterii. Zapoznaj się z nimi!

Bvlgari

Bvlgari to włoska marka, której historia sięga roku 1884. Jej siedziba znajduje się w Rzymie i w jej portfolio znajdziesz oprócz luksusowej biżuterii również zegarki, kosmetyki i perfumy. W wyjątkowym designie biżuterii Bvlgari łączy się wyrafinowana elegancja i nowoczesne trendy z klasycznymi i tradycyjnymi elementami. Charakterystyczną cechą domu zegarmistrzowskiego są wielkie kamienie szlachetne i kształty. Bvlgari używa wyłącznie 18-karatowego złota do swojej biżuterii. Do miłośników tej marki można przykładowo zaliczyć Elizabeth Taylor či Ginę Lollobrigid. Cena biżuterii Bvlgari waha się od 1 000 do 12 milionów dolarów.

Chopard

Chopard to włoska firma rodzinna znana ze swojej kreatywności i śmiałości. Marka powstała w 1860 roku w Szwajcarii i jej założycielem był Louis-Ulysse Chopard. W jej katalogach pojawia się najbardziej luksusowa biżuteria oraz topowe zegarki. Biżuteria Chopard wyróżnia się precyzyjnym wykonaniem i ciekawymi detalami. Marka jest partnerem biznesowym Festiwalu Filmowego w Cannes, dla którego co roku wydaje jedną oryginalną kolekcję. Chopard zwraca również uwagę na stosowanie złota ze zrównoważonych źródeł. Do wielbicieli tej marki należą przykładowo Javier Bardem i Colin Firth. Ceny w katalogach wahają się od 2 000 do 16 milionów dolarów.

Cartiera

Popularny francuski luksusowy dom zegarmistrzowski założył Louis-Francois Cartier w Paryżu podczas francuskiej rewolucji. Marka znana ze swoich ponadczasowych ikon, dokonała podczas swojej długiej historii kilka odważnych kroków. Do najbardziej znaczących należy wykorzystanie platyny i diamentu w jubilerstwie lub przejście z zegarków kieszonkowych na naręczne w 1904 roku. Cartier ma reputację jubilera królów i króla jubilerów. Jego biżuteria charakteryzuje się oryginalnym eleganckim designem. Do jego klienteli należą nie tylko rodziny królewskie z różnych krajów, począwszy od Portugalii i skończywszy Egiptem, ale również znane nazwiska, takie jak Andy Warhol, Tom Cruise, Angelina Jolie lub Kate Middleton. Ceny biżuterii Cartier wahają się od 1 000 do 2,76 miliona dolarów.

Tiffany & Co

Historia marki Tiffany sięga do 1837 roku, kiedy to Charles Lewis Tiffany otworzył mały sklep stacjonarny z luksusowym towarem w New Yorku. Ten luksusowy dom słynie z ponadczasowego designu, który znacząco wpływa na pop kulturę i elitę. Filmowa biżuteria Tiffany była prezentowana w kilku popularnych adaptacjach, takich jak Śniadanie u Tiffany’ego lub Wielki Gatsby. Tiffany & Co jest znana ze swojego niebieskiego pudełka, które kojarzy się z jakością, elegancją i stylem. Często jest postrzegane jako nieodrębny element biżuterii ślubnej. Tą najdroższą biżuterię Tiffany nosili przykładowo Elizabeth Taylor lub Reese Witherspoon. Ceny w katalogach tej marki wahają się od 15 000 do 15 milionów dolarów.

Harry Winston

Marka założona w Nowym Jorku w 1932 roku przez Harry’ego Winstona jest znana jako król diamentów lub jubiler gwiazd. Do najważniejszych osiągnięć należy diamentowa koronka w kształcie serduszka dedykowana brytyjskiemu królowi Jerzemu VI. Biżuteria Harry Winston, która regularnie pojawia się na czerwonym dywanie, wyróżnia się głównie elegancją, style vintage, trwałością, która przetrwa próbę czasu.  Zwolennikami tej marki są przykładowo Jennifer Lopez, Madonna lub Julie Andrews. Cena biżuterii waha się od 4 000 do 20 milionów dolarów.

Najbardziej unikatowe przedmioty na światowym rynku

Luksusowa biżuteria to najbardziej unikalny przedmiot na światowym rynku. Jest wykonana z najrzadszych materiałów i kamieni. Każdy egzemplarz jest niepowtarzalny i wykonany z pierwszorzędnym kunsztem. I choć nie każdy może sobie pozwolić na wybór z katalogów luksusowych domów zegarmistrzowskich, te najbardziej luksusowe na świecie marki biżuterii będą przyciągać uwagę i wzbudzać zainteresowanie publiczności.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły:

Torebki Guess

Jak wybrać torebkę krok po kroku

Na oficjalne i uroczyste okazje wybieraj mocniejsze torebki o mniejszych rozmiarach. Do noszenia na co dzień dobrze sprawdzą się większe torebki z dłuższymi paskami na

Scroll to Top