Największy sprzedawcy biżuterii na świecie – część 1

Oto największy sprzedawcy biżuterii na świecie
Facebook
LinkedIn

Wiedziałeś, że pierwsza biżuteria powstała już 100 000 lat przed Chrystusem? Wyrób biżuterii uważany jest za jedną z najstarszych sztuk. O ile na początku były to prymitywne koraliki muszlowe, obecna biżuteria jest tak skomplikowana, jak tylko pozwala na to ludzka wyobraźnia. Przeniknęła w różne sfery życiowe. Kojarzona jest z ważnymi wydarzeniami życiowymi, jest symbolem nie tylko miłości, ale również władzy czy własności, staje się rodzinną pamiątką i częścią naszej codzienności. Branża jubilerska dzięki popularności tych produktów dosłownie rozkwita. Roczne obroty w tej branży liczone są na setki tysięcy dolarów. Czy wiesz, które firmy biorą największy kawałek z wyimaginowanego tortu? Największy sprzedawcy biżuterii na świecie – zapoznaj się z nimi.

Treść artykułu

LVMH

LVMH to bezkonkurencyjny lider światowy w dziedzinie sprzedaży luksusowego towaru. Oprócz biżuterii oferują szereg innych towarów, takich jak zegarki, modę, perfumy, kosmetyki, wino i alkohole. Oczywiście wszystko w luksusowej jakości i cenie. Koncern ma swoją siedzibę w Paryżu. Powstał w 1987 roku dzięki połączeniu Louis Vuitton i Moët Hennessy. Obecnie jest właścicielem setek sklepów jubilerskich na całym świecie i jego przychody z branży sięgają milinów dolarów rocznie. Ich dom jubilerski i zegarmistrzowski oferuje marki Chaumet, Tag Heuer, Zenith, Bvlgari, Hublot, Fred i od 2021 roku również Tiffany & Co.

Rajesh Exports

Indyjski wielonarodowy detaliczny sprzedawca złota Rajesh Exports ma swoją siedzibę w Bangalore. Projektowaniem, uszlachetnianiem i sprzedażą złota i biżuterii zajmuje się od 1989 roku. Firma powstała jako mała  firma rodzinna dwóch braci z siedzibą w garażu zatrudniająca 10 ludzi. Rok później otworzyła sprzedaż detaliczną i rozwijała się w zawrotnym tempie. Obecnie przetwarza ponad jedną trzecią wszystkiego złota na świecie.

Chanel

Jedna z najbardziej znanych marek modowych na świecie, której nazwa kojarzy się z prawdziwą ikoną damskiej mody, ma swoją siedzibę w Londynie. Coco Chanel założyła swój dom mody w 1909 roku, a rok później otworzyła własny butik w Paryżu. Zajmowała się przede wszystkim projektowaniem i sprzedażą damskich konfekcji, które były wówczas rewolucyjne, eleganckie i ponadczasowe. W branży jubilerskiej zadebiutowała w 1932 roku kolekcją Bijoux de Diamants, która jest na rynku obecna do dziś. Obecni właściciele marki są potomkowie Pierra Wertheimera, partnera biznesowego Coco Chanel i twórcy kultowych perfum Chanel N°5.

Chopard

Szwajcarska marka Chopard powstała w 1860 roku przez Louisa-Ulysse Choparda. Popularność zyskała głównie dzięki damskim zegarkom naręcznym i kieszonkowym. Znakiem rozpoznawczym zegarków Chopard są swobodnie unoszące się diamenty za szkiełkiem. Być może słyszałeś o nich jako o „Happy Diamonds“. W branży jubilerskiej marka zasłynęła ze stosowania złota ze źródeł etycznych. Jej celem jest dążyć do stosowania zrównoważonego złota dla wszystkich swoich produktów.

Marka Pandora to jeden z największych producentów biżuterii na świecie

Pandora

Niezwykle popularna marka jubilerska Pandora jest szczególnie atrakcyjna ze względu na dużą różnorodność i dostępność. Firma ma siedzibę w Kopenhadze i została założona w 1982 roku przez małżeństwo Per i Winnie Enevoldsen. Zakładając mały sklep jubilerski w Kopenhadze, nie spodziewali się, że kładą podwaliny pod znaną na całym świecie markę. Rynek światowy podbiły głównie bransoletki Pandora z zawieszkami, które zostały wprowadzone na rynek w 2000 roku. Następnie rozpoczął się szybki eksport do USA, Niemiec i Australii. Obecnie jest biżuteria Pandora sprzedawana w ponad 70 krajach na całym świecie.   

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: