Odkryj najdroższą biżuterię na świecie

Przedstawiamy najdroższą biżuterię świata
Facebook
LinkedIn

Świat biżuterii to nie tylko poszukiwanie wymarzonych egzemplarzy, które zaspokoją Twój gust, doskonale uzupełnią Twój strój czy sprawią przyjemność bliskim. Chodzi także o poznanie tych materialnie najcenniejszej rzeczy. Mamy na myśli najdroższą biżuterię na świecie, która często znana jest tylko ze zdjęć. Nie inaczej jest też w naszym przypadku. Niestety nie mieliśmy wyjątkowej okazji, aby na własne oczy cieszyć się jej pięknem. Na zdjęciach wygląda oszałamiająco, i z całą pewnością musi zapierać dech w piersiach. Czy ją znasz?

Treść artykułu

TOP 10: Najdroższa biżuteria na świecie

W związku z najdroższą biżuterią świata warto wspomnieć o tym, że różnica w przybliżonych wartościach między 1. a 10. najcenniejszą biżuterią wynosi okolo 187 mln euro. Niesamowite? Są to naprawdę megalomańskie sumy, których „zwykły człowiek”nie umie sobie ani wyobrazić.

Oto najdroższa biżuteria na świecie:

1. The Hope Diamond

Przybliżona wartość: 207 mln EUR

Ciekawostka: 45,52-karatowy niebieski kamień znany jako The Hope Diamond to nie tylko najdroższy, ale prawdopodobnie również najsłynniejszy klejnot na świecie. Uważa się, że pochodzi z kopalni Golkonda.Od 1958 roku prezentowany jest w Muzeum Historii Naturalnej Smithsonian.

Pierwsze miejsce wśród najdroższej biżuterii świata zajmuje The Hope Diamond
Źródło: https://curiousmatters.wordpress.com / https://diamondbuzz.blog/

2. Peacock Broosh

Przybliżona wartość: 83 mln EUR

Ciekawostka: Ta kolorowa broszka w kształcie pawia została po raz pierwszy zaprezentowana na targach TEFAF w Holandii w 2013 roku. Jest ozdobiona ponad 1300 kamieniami o łącznej wartości 120,81 karata.

3. The Pink Star

Przybliżona wartość: 59 mln EUR

Ciekawostka: Pink Star pochodzi z RPA. Obecnie ma „tylko” 59,6 karatów, ale w przeszłości był rzeźbiony z 132,5 karatowego surowca diamentowego.

Jasnoróżowy diament The Pink Star zaliczamy do najdroższych klejnotów na świecie
Źródło: https://media.npr.org/

4. Oppenheimer Blue

Przybliżona wartość: 47 mln EUR


Ciekawostka: Wśród najdroższej biżuterii na świecie znajduje się 16.62-karatowy Oppenheimer Blue, którego nazwa pochodzi od Phillipa Oppenheimera. Eksperci uważają, że był on wydobywany gdzieś w Afryce Południowej na początku XX wieku.

5. L´Incomparable Diamond Necklace

Przybliżona wartość: 45 mln EUR

Ciekawostka: 18-karatowe złoto i 407,48 karatowe diamenty – to najcenniejszy naszyjnik świata. Nawiasem mówiąc, podobną cenę orientacyjną przypisuje się najdroższym zegarkom na świecie.

Najdroższy naszyjnik świata
Źródło: https://erikawinters.com/

6. Bluee Moon of Josephine

Przybliżona wartość: 40 mln EUR

Ciekawostka: Ten 12,03-karatowy diament został kupiony w 2014 roku przez skazanego miliardera z Hongkongu Josepha Lau Luena dla swojej siedmioletniej córki Josephine.

7. Pink Emerald-Cut Graff Diamond

Przybliżona wartość: 38 mln EUR

Ciekawostka: 24,78-karatowy szmaragdowo szlifowany kamień, znany jako Pink Emerald-Cut Graff Diamond, jest wyjątkowy ze względu na niesamowite połączenie koloru i czystości.

8. The Orange

Przybliżona wartość: 30 mln EUR

Ciekawostka: Swego czasu, konkretnie w 2013 roku, The Orange ustanowił rekord świata w cenie karata za kolorowy diament sprzedany na aukcji. Cena za karat w jego przypadku wzrosła o przyzwoite 2 miliony euro.

9. The Hutton-Mdivani Jadeite Necklace

Przybliżona wartość: 22 mln EUR

Ciekawostka: Ten rzadki naszyjnik został wykonany z jadeitowych koralików, które uzupełnia zapięcie z 18-karatowego żółtego złota.

10. The Wittelsbach-Graff Diamond

Przybliżona wartość: 20 mln EUR

Ciekawostka: Historia tego 31-karatowego niebieskiego diamentu sięga XVII wieku, kiedy był on częścią bawarskich klejnotów koronnych. Przybliżona wartość kolejnej najdroższej biżuterii to wartość między 9 a 19 milionów euro.

Powrót do rzeczywistości

Cóż, musimy przyznać, że przy wspomnianych wyżej liczbach byliśmy trochę oszołomieni. Dlatego czas wrócić do rzeczywistości i wybrać biżuterię w przystępnej cenie. W końcu nawet tańsze akcesoria modowe mogą w pełni spełnić swoje zadanie. Mimo to stawiamy na to, że miłośnicy mody powinni wyraźnie znać najdroższą biżuterię świata.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: