Biżuteria Bvlgari: Luksus z nutą słonecznych Włoch

Bvlgari - biżuteria, która nie wypiera się włoskiego pochodzenia
Facebook
LinkedIn

Grała na srebrnym ekranie. Przyciągała uwagę włoskiej szlachty i amerykańskich osobowości. Trafiła do pudełek z biżuterią najsłynniejszych aktorek i światowej sławy śpiewaczek. Sam Andy Warhol nazwał ją wystawą sztuki nowoczesnej. Luksusowa biżuteria Bvlgari charakteryzuje się wyjątkowym stylem z elementami rzymskiego i greckiego klasycyzmu, jasnymi kolorami i niepowtarzalnymi motywami. Dziś opowiemy więcej o jednym z najbardziej znanych domów jubilerskich i jego biżuterii.  

Treść artykułu

Z historii marki Bvlgari

Utalentowany grecki jubiler Sotirios Voulgaris wyemigrował w 1880 roku do Włoch z kilkoma groszami w kieszeni. Zaledwie cztery lata później udało mu się w Rzymie założyć dom jubilerski, który szybko zyskał renomę w najlepszych kręgach. Swoją markę nazwał  Bvlgari, ponieważ to była fonetyczna forma jego nazwiska. Srebrna biżuteria Bvlgari wywodziła się ze starożytnej architektury, mozaiki i monet.  

W latach 20-tych XX wieku biżuteria Bvlgari odzwierciedlała design tradycyjnej szkoły francuskiej. Designerzy stosowali platynę i diamenty w stylu Art Déco. Dwie dekady później marka przeszła na typowo włoski styl i swoją biżuterię zaczęła produkować w słonecznych odcieniach złota. Wówczas powstała również słynna kolekcja biżuterii Serpenti.

Słynna biżuteria Bvlgari

Przez dziesięciolecie biżuteria Bvlgari zdefiniowała charakterystyczny styl, na który składają się żywe kombinacje kolorów i niepowtarzalne motywy, które oddają hołd rzymskim korzeniom firmy. W latach 50-tych XX wieku zdobyła bezprecedensową popularność we Włoszech i wśród osobowości amerykańskiej sceny. Zagrała również w klasycznych hollywoodzkich filmach, takich jak Rzymskie wakacje, Kleopatra i King Kong. Znalazła się w pudełku na biżuterię Elizabeth Taylor, Audrey Hepburn i Jessicy Langue. Gwiazdy, które kochają biżuterię Bvlgari to obecnie Rihanna, Bella Hadid i Zendaya.

Biżuteria Bvlgari – złoty naszyjnik z diamentami

Biżuteria Bvlgari: Styl XXI wieku

Firma Bvlgari jest obecnie uważana za światowej sławy luksusowy włoski dom modowy. Oprócz biżuterii zasłynęła ze swoich zegarków, perfum, akcesoriów i galanterii skórzanej.

Już ostatnie dekady XX wieku należały do odważnej, uniwersalnej biżuterii przeznaczonej do noszenia przez cały dzień i niekonwencjonalnych materiałów. Włoski dom modowy zaczął do designu swoich produktów komponować stal, porcelanę, jedwab i drewno.

Obecnie biżuteria Bvlgari znana jest z odważnych i kolorowych połączeń. Oprócz wysokiej jakości złota stosują diamenty, szmaragdy, perły i ceramikę. Bvlgari przesuwa granice luksusowej biżuterii w kierunku aktualnych trendów i kreatywności. W swoich designach łączy klasyczne rzymskie tematy z nowoczesnymi elementami. Katalogi marki zawierają kreatywne naszyjniki, bransoletki, pierścionki i kolczyki lub spinki do mankietów. W portfolio można znaleźć również luksusowe kolekcje biżuterii ślubnej, pierścionki zaręczynowe, obrączki i diamentowe prezenty.

Najpopularniejsze kolekcje biżuterii Bvlgari

Marka Bvlgari oferuje obecnie biżuterię w różnych seriach i kolekcjach designerskich. Oprócz biżuterii klasycznej i biżuterii ślubnej można w jej ofercie znaleźć również tzw. „high jewelry“, niezwykle luksusową biżuterię przeznaczoną do wyjątkowych okazji. Twarzą i ambasadorką marki jest Anne Hathaway. Do najbardziej popularnych kolekcji należą:

  •     Bvlgari Bvlgari
  •     B. Zero 1
  •     Divas Dream
  •     Fiorever
  •     Serpenti

Biżuteria Bvlgari Serpenti

Charakterystyczny dla kolekcji Serpenti kultowy motyw węża obchodził swoje 75-lecie. Kiedyś nosiła go również Gina Lollobrigida, dziś noszą go po czerwonym dywanie takie gwiazdy jak Anne Hathaway lub Zendaya. Pierwsza biżuteria Bvlgari Serpenti i zegarki z motywem węża pojawiły się w latach 40-tych XX wieku. Z czasem głowa i ciało węża zaczęły ozdabiać również linie torebek damskich. Ciało węża złożone z małych, elastycznie połączonych części można obecnie znaleźć w naszyjnikach, bransoletkach i pierścionkach Bvlgari.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: