Białe złoto a jego popularność w produkcji biżuterii

Pierścionki z białego złota
Facebook
LinkedIn

Myśląc o złocie, większość ludzi na początku prawdopodobnie wyobrazi sobie czyste złoto o jasnożółtym kolorze. Nie tylko wśród producentów biżuterii, ale również wśród klientów jest równie popularne również tak zwane białe złoto. Oprócz tego, że wygląda bardziej minimalistycznie, niektórym może wydawać się bardziej eleganckie. Ale faktem jest – biżuteria wykonana z białego złota jest bardziej wszechstronna niż biżuteria wykonana z żółtego złota. Może dlatego sięga po niej wielu klientów.

Treść artykułu

Czym dokładnie jest białe złoto?

Czyste żółte złoto bez dyskusji jest naprawdę czyste złoto o zawartości 24 karaty. W przypadku białego złota, to nie jest jednoznaczne. Jest to głównie 14-karatowe złoto, ale może być również jego 18-karatowy stop. Najczęstszymi środkami wybielającymi w tych przypadkach są: nikiel, palladium, mangan, rod, cynk, miedź lub srebro.

Pamiętaj: Podczas gdy udział złota w 14-karatowym złocie wynosi 58,5 %, w 18-karatowym wynosi 75 %.

Białe złoto w biżuterii

Ze względu na atrybuty i cechy, które opisaliśmy na początku naszego artykułu, biżuteria z białego złota cieszy się obecnie dużą popularnością wśród klientów.

Czy wiesz, że początki białego złota w produkcji biżuterii sięgają do XX wieku? W tych czasach było jednak używane w zegarkach – a konkretnie w mechanizmach zegarkowych.

Obecnie z białego złota produkowano jest więcej modnych produktów. Możemy wymienić przede wszystkim: 

Pierścionki zaręczynowe z białego złota

Top produktem wśród biżuterii wykonanej z białego złota są zdecydowanie pierścionki zaręczynowe. Przyszli panowie młodzi sięgają po właśnie takich pierścionkach głównie dlatego, że są bardziej uniwersalne niż pierścionki z żółtego złota. Ich przyszła żona może nosić pierścionek zaręczynowy z białego złota praktycznie do wszystkiego. Z drugiej strony, pierścionek zaręczynowy, tak samo jak i obrączka są znakiem miłości. Więc ich kolor ostatecznie nie jest tak ważny. Jednak prawdą jest, że połączenie białego złota z brylantami i cyrkoniami wygląda naprawdę pięknie i czysto. W sklepach jubilerskich znajdziesz również dwukolorowe pierścionki zaręczynowe, które kombinują białe złoto z żółtym. Która alternatywa Twoim zdaniem jest najpiękniejsza?

Wskazówka dotycząca artykułu: Czy wiesz, jak prawidłowo zmierzyć i sprawdzić wielkość pierścionka?

Pierścionek zaręczynowy z białego złota
Źródło: freepik.com

Kolczyki z białego złota

Kolczyki z białego złota nie przynależą do najbardziej sprzedawanych produktów jak np. białe pierścionki zaręczynowe, ale zajmują też stabilne i niezachwiane miejsce na rynku. Dzięki eleganckim, uniwersalnym i promiennym wzorom jest to biżuterią, która nadaje się jako fantastyczny prezent na każdą okazję – na urodziny, rocznicę lub inne święto. Ponadto, mogą być one świetnym dodatkiem do stroju ślubnego panny młodej.

Wskazówka dotycząca artykułu: Doradzimy, które kolczyki najbardziej nadają się do ślubu

Białe złoto jest również używane do produkcji kolczyków
Źródło: depositphotos.com

Wskazówka na koniec: Jak wyczyścić białe złoto

Bez względu na to, z jakiego materiału są wykonane kolczyki lub inna biżuteria, trzeba o nie należycie dbać. W przypadku biżuterii z białego złota, czyścienie jest bardzo proste. Potrzebujesz roztworu ciepłej wody, środek do czyścienia i amoniak, w którym będziesz czyścił biżuterię za pomocą delikatnej szczoteczki lub szmatki. Następnie spłuczesz biżuterię w ciepłej wodzie i osuszysz. I nie zapomnij cieszyć się widokiem na białe złoto na twojej ponownie błyszczącej się biżuterii.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: