Czy wiesz, jak prawidłowo zmierzyć i określić rozmiar pierścionka?

Doradzimy, jak dobrać idealny rozmiar pierścionka
Facebook
LinkedIn

Zamierzasz kupić pierścionek dla ukochanej osoby? A może po prostu chcesz sobie zrobić przyjemność. Skoro jesteś na tej stronie zakładamy, że nie wiesz jak dobrać rozmiar pierścionka. Zapewniamy Cię, że możesz zachować spokój. Istnieje wiele sposobów na prawidłowe zmierzenie i określenie rozmiaru pierścionka. Tak, również w tajemnicy – jeśli jest to niespodzianka. Te, które uważamy za najprostsze i jednocześnie najskuteczniejsze, przedstawimy w kolejnych wierszach.

Treść artykułu

Wskazówki, jak prawidłowo zmierzyć i określić rozmiar pierścionka

Oczywiście całkowitym pewniakiem jest wizyta w sklepie jubilerskim i zmierzenie rozmiaru pierścionka, na przykład kolcem jubilerskim. Wiemy jednak, że nie każdy ma taką możliwość. Na przykład, jeśli ma to być niespodzianka, prezent. Ponadto wiele osób woli zakupy online. Na szczęście dzięki poniższym poradom możemy zadowolić każdego.

Zainspiruj się naszymi wskazówkami, jak znaleźć odpowiedni rozmiar pierścionka

Przygotuj taśmę, nić dentystyczną lub sznurek

Wierzymy, że przynajmniej jedną z tych rzeczy znajdziesz w domu. Dlatego określanie rozmiaru pierścionka w ten sposób uważamy za jeden z najłatwiejszych. To znaczy, jeśli chodzi o warunki domowe.

Procedura: Weź odpowiednio długi kawałek taśmy, nici dentystycznej lub sznurka – najlepiej około 15 cm. Następnie owiń go wokół palca, na którym będzie noszony nowy pierścionek. Zaznacz miejsce zakładki np. markerem, a po rozwinięciu zmierz podaną długość. Zmierzona wartość to rozmiar pierścionka.

Użyj specjalnej taśmy mierniczej

Specjalna taśma miernicza, ew. pasek, można nabyć w różnych sklepach jubilerskich. Nawet niektórzy dostawcy udostępniają go do pobrania na swoich stronach. Aby nim zmierzyć i poznać rozmiar pierścionka, wystarczy go wydrukować i wyciąć.

Uwaga: W obu przypadkach, mierząc rozmiar pierścionka za pomocą specjalnego paska pomiarowego oraz przy określaniu rozmiaru za pomocą taśmy, nici dentystycznej lub sznurka, należy wziąć pod uwagę najszerszą część palca. Jeśli jest to staw, należy w tym miejscu zmierzyć rozmiar pierścionka. Pierścionek będzie trochę luźniejszy, ale inaczej nie da się go nałożyć na palec.

Pomóż sobie linijką

Innym niezwykle prostym sposobem prawidłowego mierzenia i określenia rozmiaru pierścionka (nawet w tajemnicy) jest po prostu użycie linijki. Aby to zrobić, potrzebujesz pierścionka osoby, którą chcesz obdarować. Należy zmierzyć jego wewnętrzną średnicę, a następnie poszukać zmierzonej ewentualnie przybliżonej wartości, w tabeli rozmiarów pierścionków. Taką tabelkę znajdziesz w tym artykule:

Tabela rozmiarów pierścionka

Praktyczna tabelka do sprawdzenia rozmiaru pierścionka

Przydatne wskazówki dotyczące mierzenia i określania rozmiarów pierścionków

Każdy doświadczony jubiler z pewnością potwierdzi, że rozmiar pierścionka należy mierzyć, gdy palce mają optymalną temperaturę. Dlaczego? Zbyt zimne palce są skurczone – trochę cieńsze. Prawdopodobnie po ich „ogrzaniu” pierścionek byłby za ciasny. Z drugiej strony wcześnie rano palce mogą być lekko opuchnięte.

Na koniec nie zapomnij o jeszcze jednym ważnym fakcie. Palce dominującej ręki są zawsze trochę silniejsze. Dlatego, jeśli wybierasz męski pierścień dla leworęcznego mężczyzny, musisz dowiedzieć się, jaki jest rozmiar palców jego lewej ręki. Z kolei rozmiar pierścionka przeznaczonego dla praworęcznej kobiety powinien odpowiadać szerokości palców prawej ręki. Oczywiście pod warunkiem, że pierścionek będzie rzeczywiście na niej noszony.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: