Popularne rodzaje kolczyków, których nie powinno zabraknąć w Twoim pudełku na biżuterię

Małe kolczyki ozdobione kamieniami to popularny rodzaj kolczyków
Facebook
LinkedIn

Kolczyki należą do biżuterii, która nadaje każdemu stroju piękno i styl. Wielokrotnie wystarczy mieć jedne uniwersalne kolczyki, ale tego byłaby szkoda. Istnieją różne rodzaje kolczyków, do których warto zainwestować pieniążki. W następującym artykule wymienimy te, których zdecydowanie nie powinno zabraknąć w Twoim pudełku na biżuterię.

Treść artykułu

Rodzaje kolczyków w Twoim pudełku na biżuterię  

Ponieważ w świecie biżuterii wciąż zwraca się uwagę na najnowsze trendy modowe, są produkowane ciekawe kolczyki damskie w różnych stylach i kształtach.  

Sztyfty

Popularne kolczyki sztyfty są praktyczne i jednocześnie minimalistyczne. Często składają się z samego diamentu, perły lub innego kamienia szlachetnego. Sztyfty mogą przybierać różne kształty – przykładowo kulki, serduszka lub gwiazdki.

kolczyki okrągłe są ponadczasowe!

Kolczyki okrągłe

Kolczyki okrągłe są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów i kształtów. Są to kolczyki, które mają metalową końcówkę wnikającą w ucho. Z drugiej strony ucha kolczyk łączy się, tworząc pełne koło. Modele kolczyków okrągłych są wykonane głównie z metalu. Zazwyczaj są gładkie lub ozdobione diamentami. Jeśli chodzi o wielkie kolczyki okrągłe, zwykle są wydrążone, aby zbytnio nie obciążały uszy.

Kolczyki Huggie

Również kolczyki huggie mają kształt koła. Są to jednak miniaturowe kolczyki okrągłe, które otaczają płatek ucha. Mogą być wykonane w różnych rozmiarach. Jeśli wybierzesz te najmniejsze, możesz jednocześnie założyć na ucho kilka kolczyków huggie. Często są to kolczyki ozdobione kamieniami szlachetnymi, co czyni z nich przepiękną biżuterię również na uroczyste okazje.

Kolczyki żyrandolowe

Kolczyki żyrandolowe przypominają małe żyrandole, wiszące pod uszami. Są niezwykle eleganckie, dlatego nadają się do formalnych oraz towarzyskich imprez. Te kolczyki damskie przekonają Cię od pierwszego wejrzenia, ponieważ są perfekcyjne dopracowane i jednocześnie odbijają światło.

Ciekawostka: Niektóre z najstarszych rodzajów tych kolczyków odkryto w Grecji. Zakłada się, że pochodzą z V wieku p. n. e.

Tradycyjne rodzaje kolczyków obejmują również wiszące kolczyki

Wiszące kolczyki

Wiszące kolczyki wyglądają elegancko na uchu i lekko ruszają się podczas chodzenia. Istnieje kilka kształtów i długości tych kolczyków. Na świąteczne okazje można ubrać wiszące kolczyki sięgające do ramion, ew. krótsze wiszące kolczyki, które świetnie wyróżniają się z zaczesanymi włosami.

Kolczyki o kształcie łezki

Kolczyki o kształcie łezki są bardzo popularne wśród panien młodych. Łezki często zapina się na tzw. puzetę lub zawiesza się je na haczyku. Zwykle można spotkać to zapięcie, jeśli kolczyki posiadają wyszlifowany diament o kształcie łezki. Jednocześnie łezki mają ponadczasowy elegancki design, który jest uniwersalny i odpowiedni na każdą okazję.  

Kolczyki z frędzlami

Swojej świetności doświadczyły już kolczyki z frędzlami, które mogą wzbogacić cały strój. Każda kobieta, która je założy, będzie wyglądać szlachecko i oryginalne. Nie będzie już potrzebowała do stroju inną biżuterię.

Kolczyki Bajoran

Kolczyki Bajoran noszą nazwę kultowego Star Trek-a. Ten rodzaj kolczyków ma wyrafinowany łańcuszek połączony w górnej i dolnej części ucha.

Rodzaje kolczyków na co dzień

Jeśli nosisz kolczyki na co dzień, koniecznie sięgnij po jakości. Choć istnieją różne rodzaje kolczyków, polecamy kupić minimalnie jedne kolczyki o wysokiej jakości – sztyfty lub okrągłe – która będą wykonane z żółtego lub różowego złota, ew. z srebra i platyny.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły:

Torebki Guess

Jak wybrać torebkę krok po kroku

Na oficjalne i uroczyste okazje wybieraj mocniejsze torebki o mniejszych rozmiarach. Do noszenia na co dzień dobrze sprawdzą się większe torebki z dłuższymi paskami na

Scroll to Top