Oto najsłynniejsza biżuteria filmowa! Czy znasz którąś z nich?

Oto najsłynniejsza biżuteria filmowa
Facebook
LinkedIn

Błyszcząca i taka cudowna. Biżuteria filmowa nie jest tylko integralną częścią wyglądu bohaterów filmowych, ale często właśnie wokół nich kręci się całą historia. Czy także ty znasz 7 najsłynniejszych modeli biżuterii filmowej?

Treść artykułu

Najsłynniejsza biżuteria filmowa, którą wszyscy znają

Istnieją filmy, które są niezapomniane ze względu na fabułę lub aktorów. Znamy jednak filmy, które pozostały w pamięci ze względu na piękną biżuterię damską. Oto najsłynniejsza biżuteria filmowa.

1. Moon of Baroda – Panowie lubią blondynki (1953)

Kultowa perełka „Moon of Baroda“ pojawiła się w filmie Panowie lubią blondynki.  Marilyn Monroe ubrała ją podczas występu z piosenką Diamonds are a girl’s best friend’. Ten diament jest 24,04-karatowy diament kanarkowo-żółtego koloru w kształcie gruszki. W 2018 roku biżuterię sprzedano na aukcji za 1,3 milionów dolarów, czyli około 5,5 milionów złotych.

2. Ribbon Rosette  – Śniadanie u Tiffany’ego (1961)

Przepiękną biżuterię „Ribbon Rosette” nosiła Audrey Hepburn w roli Holly Golightly. Możemy ją zobaczyć w scenie otwierającej w filmie Breakfast at Tiffany. Jednak 128,54-karatowy naszyjnik stworzony przez Jeana Schlumbergera uważano za bardziej bezcenny.

Legendarna biżuteria z filmu Śniadanie u Tiffany’ego z Audrey Hepburn
Źródło: https://people.com/

3. Rubinowy naszyjnik – Pretty Woman (1990)

V romantycznej historii Pretty Woman pojawił się rzadki rubinowy naszyjnik wykonany specjalnie przez francuskiego złotnika Freda Joailliera. Naszyjnik składa się z białego złota z diamentami i 23 rubinami. Jego wartość to 1,35 miliona dolarów, czyli 5,7 milionów złotych .

4. Serce oceanu – Titanic (1997)

Jedną z najsłynniejszych biżuterii filmowych jest niebieski naszyjnik diamentowy Heart of the Ocean“ z filmu Titanic, który nosiła aktorka Kate Winslet. Ten wyjątkowy naszyjnik wyrzuca Rose z powrotem do oceanu pod koniec filmu, co symbolizuje jej pasję do życia i preferowanie miłości nad pieniędzmi.

heart-of-ocean
Źródło: https://www.thethings.com/

5. Naszyjnik Isadora – Jak stracić faceta w 10 dni (2003)

Przepiękny diamentowy naszyjnik Isadora nosiła Kate Hudson jako Andie Anderson w filmie Jak stracić faceta w 10 dni. Jest to jedna z najdroższych biżuterii, jaka kiedykolwiek została zaprojektowana dla filmu.  Jego wartość to 5 milionów dolarów = 21,4 milionów złotych . Ta biżuteria była tak niezwykła, że projektanci musieli uszyć dla Kate sukienkę, która doskonałe pasowała by do naszyjnika.

6. Pierścień zaręczynowy Sats – Seks w mieście 2 (2010)

Dzięki filmu Seks w mieście możesz zobaczyć wiele pięknej biżuterii filmowej, np. czarny pierścionek diamentowy, który otrzymała Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker) od Biga (Chrisa Notha). Ten pierścionek zaręczynowy z 5-karatowym czarnym diamentem osadzony do 18-karatowego białego złota z diamentami zaprojektował projektant biżuterii Itay Malkin.

7. Naszyjnik Toussaint – Debbina 8 (2018)

Kolejnym naszyjnikiem z naszej listy jest naszyjnik Toussaint przedstawiony w filmie Ocean’s 8. Jest to diamentowy naszyjnik Cartier zainspirowany bezcennym historycznym naszyjnikiem. Posiadał 136,25-karatowy niebiesko-biały kamień szlachetny, znany jako diament Queen of Holland. Naszyjnik składał się również z 12-karatowego zielonego diamentu i wielkich białych i różowych diamentów.

Znana biżuteria filmowa z filmu Debbina 8
Źródło: https://www.naturaldiamonds.com/ / https://www.ruigalopim.com/

Inna biżuteria filmowa, o której warto wspomnieć

Oprócz wyżej wymienionej biżuterii nie możemy zapomnieć również o biżuterii z filmów Moulin Rouge, Przeminęło z wiatrem, Piękna kobieta z Manhattanu, Anna Karenina, Kleopatra oraz Wielki Gatsby. Jeśli do tej pory podczas oglądania tych filmów koncentrowałeś się tylko na fabule lub aktorach, to przy następnym oglądaniu koniecznie zwróć uwagę również na wspomnianą biżuterię filmową.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: