Jaką biżuterię do sukni ślubnej? Doradzimy Ci!

Naszyjniki oraz pierścionki należą do podstawowej biżuterii ślubnej
Facebook
LinkedIn

Wybrałaś już swoją wymarzoną suknię i nie wiesz, jaka biżuteria będzie najbardziej pasowała do Twojej sukni ślubnej? Przede wszystkim pamiętaj, że nie powinna ona dominować. Wręcz przeciwnie, powinna jedynie uzupełniacz ogólny wygląd panny młodej. Jeśli nie jesteś zdecydowana, oto wskazówki, w jaki sposób wybrać biżuterię na ślub.

Treść artykułu

Jak wybrać biżuterię na ślub?

Wybierając biżuterię, musisz pomyśleć o wyglądzie sukienki. Dlatego zalecamy, aby ślubne akcesoria modowe wybierać po zakupie sukni ślubnej. Jeśli Twoja suknia jest ekstrawagancka, wybierz bardziej prostą biżuterię. Prostszą suknię uzupełnij bardziej wyrazistymi kolczykami, naszyjnikiem lub bransoletką.

Zastanawiasz się, jaką biżuterię dobrać do sukni ślubnej? Postaw na naszyjnikach, bransoletkach, kolczykach lub pierścionkach.

Czy biżuteria ślubna musi pasować do koloru sukni?

Suknia ślubna i biżuteria na ślub muszą też do siebie pasować pod względem koloru. Jeśli wybrałeś śniegowo-białą suknię, polecamy sięgnąć po srebrnej lub platynowej biżuterii, ew. biżuterii z białego złota. Z kolei, złotą biżuterię można dopasować do sukni w kolorze kości słoniowej lub do sukni ivory. Jednak nie obawiaj się „dodatkowych“ kolorów. Spokojnie sięgnij po biżuterii z niebieskim kamieniem szlachetnym, takim jak przykładowo szafir, topaz, tanzanit lub niebieski diament.

Nasza wskazówka: Jeśli na Twojej sukni znajdują się perły, najlepiej wybrać biżuterię perłową, która generalnie jest jednym z najbardziej eleganckich akcesoriów.

Jaką biżuterię wybrać do sukni ślubnej z dekoltem?

Jeśli wybrałaś suknie ślubną z dekoltem w szpic, wybierz naszyjnik z półdługą zawieszką lub zawieszką w kształcie łzy. Jeśli górna część sukienki to gorset, znajdź naszyjnik sięgający do Twoich obojczyków. Dzięki temu Twoja szyja będzie wyglądać na dłuższą. Do tego drugiego wariantu zalecamy wybrać mniejsze kolczyki, tzw. sztyfty. Suknię sięgającą do szyi uzupełnij tylko kolczykami.

Nasza wskazówka: Romantyczny wygląd mają przykładowo kolczyki sztyfty Michael Kors z kodem produktu MKC1340AH040. Są srebrne i mają kształt serduszka.

Jak dopasować biżuterię ślubną do fryzury ślubnej?

Jest bardzo ważne dopasować biżuterię na ślub również do fryzury. Dotyczy to w szczególności kolczyków. Jak więc wybrać odpowiednie kolczyki? W przypadku, że Twoja fryzura ślubna pozostaje tylko z luźnych włosów, postaw na proste kolczyki o mniejszych kształtach. Wręcz przeciwnie, do fryzury zaczesanej do góry dodaj bardziej wyraziste wiszące kolczyki. Nie jest to jednak warunkiem. W końcu – wyobraźnia nie ma granic.

Wiedziałeś, że kolczyki powinny być dobierane również do typu Twojej twarzy?

Jeśli chodzi o biżuterię ślubną, nie może zabraknąć kolczyków.

Ile biżuterii wybrać na ślub?

Naprawdę jest ważne, aby zastanowić się, jaką biżuterię wybrać do sukni ślubnej. Ale nie zapomnij także na ilość biżuterii. Zatem stara prawda powraca, czyli – czasem mniej znaczy więcej.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: