Jak nosić z odwagą i pewnością siebie długie kolczyki

Długie kolczyki to stylowe akcesorium damskie
Facebook
LinkedIn

Ktoś mądry kiedyś powiedział, że odwaga to wiedzieć, czego nie należy się bać. Ośmielamy się twierdzić, że w świecie mody i ubrań ta mądrość ma podwójne zastosowanie. Nie wystarczy zakochać się w długich kolczykach, trzeba też wiedzieć, jak je nosić. Kolczyki w porównaniu do naszyjnika lub bransoletki zakładasz w widocznym lub strategicznym miejscu. Wybierając je wpłyniesz nie tylko na efekt końcowy stroju, ale również na wygląd swojej twarzy i szyi. Jeśli wybrałeś odważny model, powinieneś zwrócić uwagę na wybór i dopasowanie poszczególnych elementów. Doradzimy Ci, jak dobrać odpowiednie dla Ciebie długie kolczyki i z czym je połączyć.

Treść artykułu

Jak wybrać odpowiednie długie kolczyki

Różne kolory, rozmiary, kształty i materiały. Rynek jest przepełniony modelami mniej lub bardziej ekstrawaganckich kolczyków. Podczas gdy niektóre kobiety mogą sobie pozwolić sięgnąć po biżuterii o długości 10cm, inne powinny z wyczuciem rozważyć mniej odważne wiszące kolczyki. Kieruj się następującymi kryteriami i zdecydowanie zabłyśniesz.

Długość szyi

Jeśli masz piękną łabędzią szyję, możesz pozwolić sobie na eksperymenty. Spokojnie sięgnij po ekstrawaganckich modelach i nie bój się kolorów ani pełnych kształtów. Wybierz kolczyki o długości od 7 do 10 cm i noś je z dumą. Kobiety z krótszą szyją powinny ostrożniej wybierać długość. Jeśli Twoja szyja jest raczej dłuższa, trzymaj się mniej odważnych łańcuszkowych modeli lub frędzli. Kobiety z krótszą, ale szczupłą szyją, mogą sobie pozwolić również na owalne i okrągłe kształty. W tym przypadku jednak nie zalecamy przekraczania długości 5 cm.

Kształt twarzy

Wygrywają kobiety z owalną twarzą, które mogą sobie pozwolić na długie wiszące kolczyki. Inne kobiety powinny uważać, aby długie kolczyki nie kolidowały z proporcjami ich twarzy. Okrągła twarz wymaga łańcuszkowych kolczyków lub kolczyków o kształcie łezek, które optycznie ją wydłużają. Zaokrąglone kształty pasują do kwadratowej twarzy, którą wizualnie zmiękczą. Twarz w kształcie serca będzie się bardzo ładnie wyróżniać z zaokrąglonymi liniami kolczyków. A do trójkątnej twarzy będą pasować modele w kształcie łezki. Jeśli Twoja twarz jest raczej wąska i wydłużona, poszukaj kolczyków okrągłych, które optycznie ją wypełnia. 

Kolor włosów

Wybór metalu w zależności od koloru włosów jest stosunkowo prosty. Podczas gdy kolor żółtego złota pasuje do blondynek, brunetki powinny wybrać długie srebrne kolczyki. Ognistym rudym kobietom, oczywiście, dobrze pasuje różowe złoto.

Odcień skóry

Odcień Twojej skóry wiele podpowie przy wyborze kolorowych modeli. Jeśli Twoja skóra jest bardziej w ciepłych odcieniach, możesz sięgnąć po złotym, zielonym, brązowym lub miedzianym kolorze kolczyków. Chłodniejsze typy z różowymi lub niebieskimi odcieniami powinny wybrać długie kolczyki w niebieskim, czerwonym lub fioletowym odcieniu. Świetnie prezentują się na nich również srebrne kolczyki lub biżuteria w kolorze srebra.

Długie kolczyki pasują również do panny młodej

Jak nosić długie kolczyki

Teraz, gdy już masz odpowiednie akcesorium modowe w swoim pudełku na biżuterię, powinieneś nauczyć się dopasować go. Tutaj w grę wybór okazji i stroju.

Odpowiednia okazja do założenia długich kolczyków

Wybór okazji zależy od stylu kolczyków. Błyszczące modele ze złota i srebra, ozdobione kamieniami i kryształami, pasują na wieczorne i wyjątkowe okazje. Z drugiej strony kolczyki z piór, kolorowe koralikowe modele i ekstrawaganckie kolory, kształty i materiały nadają się do noszenia na co dzień do zwykłych strojów. Elegancję i stroje do pracy, które nie muszą przestrzegać ścisłych reguł formalnych, możesz podkreślić mniej odważnymi modelami długich kolczyków o pięknych kształtach. 

Ubrania pasujące do długich kolczyków

  • Suknie i sukienki wieczorowe
  • Jasne bluzki
  • Szyfonowe sukienki
  • Topy z odkrytymi ramionami
  • Topy i sukienki z dekoltem w serek

Nasza wskazówka: Nie próbuj łączyć długie wiszące kolczyki ze sportowym lub formalnym stylem. Podczas uprawiania sportu są długie kolczyki niepraktyczne i niegustowne i na oficjalne okazje wyglądają zbyt relaksująco i prowokująco.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły:

Scroll to Top