Popełniasz je również Ty? Najczęstsze błędy podczas noszenia biżuterii

Oto najczęstsze błędy podczas noszenia biżuterii
Facebook
LinkedIn

Podejrzewamy, że Tobie też się to przytrafia. Błędy w noszeniu biżuterii to jeden z najczęstszych błędów modowych. Często są one spowodowane ograniczeniami czasowymi, złymi nawykami lub po prostu brakiem informacji. Aby uniknąć największego faux pas, przyjrzyj się razem z nami, jakie błędy podczas noszenia biżuterii kobiety popełniają najczęstszej. Przesuniesz się dzięki temu na wyższy poziom modowy?

Treść artykułu

Błędy w pielęgnacji biżuterii

Podstawą pielęgnacji biżuterii jest wiedza z jakiego metalu jest biżuteria wykonana. Jeśli nie masz pojęcia, czy to białe złoto, srebro lub biżuteria sztuczna trudno jest odpowiednio wyczyścić i przechowywać biżuterię.

Niewłaściwe przechowywanie biżuterii

Wiele kobiet szuka miejsca dla swojej biżuterii w łazience. Praktyczne, ale błędne rozwiązanie! Wilgotność atmosferyczna nie jest szczególnie dobra dla srebrnej biżuterii i biżuterii sztucznej. Szybciej traci blask i kolor. Podczas gdy czyszczenie srebra zajmie więcej czasu, Twoja biżuteria może zostać całkowicie zniszczona przez takie traktowanie.

Błędem jest również przechowywanie biżuterii razem w jednym pudełku na biżuterię. Bardziej twarde materiały, takie jak niektóre rodzaje kamieni, łatwo porysują bardziej miękkie, takie jak srebro lub złotą biżuterię. Dlatego zalecamy przechowywanie każdej biżuterii w samodzielnym pudełku na biżuterię lub torebce, aby nie miała kontaktu z innymi modelami lub przepływającym powietrzem pełnym kurzu i mikrozanieczyszczeń.

Nasza wskazówka: Zawsze zapinaj naszyjniki przed odłożeniem. Zapobiegniesz ich splątaniu i ewentualnemu uszkodzeniu.

Niewłaściwe czyszczenie biżuterii

Osady z mydła i detergentów, pył, resztki kosmetyków, sebum i różne zanieczyszczenia. Wszystko to nieustannie osiada na Twojej biżuterii i ogromnym błędem jest obojętność. Jeśli nie zauważysz zanieczyszczenia, możesz być pewien, że ktoś wokół Ciebie na pewno zauważy. Największym błędem podczas czyszczenia biżuterii jest to, że nie czyścimy biżuterię wystarczająco często lub wcale.  

Oprócz zwykłego czyszczenia ciepłą wodą, delikatnym mydłem i miękką ściereczką, przynajmniej raz na kilka miesięcy powinieneś znaleźć czasz na dokładniejsze czyszczenie biżuterii. I tu dochodzimy do kolejnego dużego błędu, jakim jest niewłaściwa technika czyszczenia. Idealne jest użyć specjalnego preparatu w zależności od metalu, z którego wykonano biżuterię. Zapomnij o paście do zębów, sodzie oczyszczonej lub alkoholu. Jeśli nie wiesz, jak wyczyścić swoją biżuterię, zwłaszcza tą rzadszą, zalecamy zanieść ją raz na jakiś czas do jubilera.

Błędy w noszeniu biżuterii

Błędy podczas noszenia biżuterii napotykamy częściej niż można by się spodziewać. Kobiety noszą biżuterię w niewłaściwych miejscach, w nieodpowiednich kombinacjach z niewłaściwymi strojami.

Jednym z częstych błędów podczas noszenia biżuterii jest noszenie jej podczas kąpieli lub pod prysznicem

Z biżuterią do wody

Pewnym sposobem na uszkodzenie biżuterii jest jej noszenie podczas kąpieli lub pod prysznicem. Zdecydowanie nie należy zabierać biżuterii do basenu, wanny z hydromasażem ani pod prysznic. Chlor, kosmetyki, sole do kąpieli lub słona woda mogą spowodować plamy lub zarysowania na powierzchni. Twoja biżuteria już nigdy nie będzie tak piękna jak wcześniej.

Za dużo biżuterii

Mniej znaczy więcej. Jeśli nie możesz się zdecydować czy kupić jeszcze jedną bransoletkę lub kolejny pierścionek, nie rób tego. W zależności od okazji wystarczą dwa lub trzy przyjemnie dopasowane modele. Pozwoli to uniknąć niegustownemu efektu choinki. Nawet z najdroższą biżuterią będziesz wyglądać tanio, jeśli przesadzisz.

Źle dobrane kolory

Nie wszystkie kolory pasują do Twojej skóry. Pogódź się z tym i nie zapominaj o tym przy zakupie biżuterii i biżuterii sztucznej. Chłodniejsze odcienie skóry pasują do srebra, białego złota i biżuterii sztucznej w srebrnych kolorach. Kobiety o cieplejszym odcieniu skóry mogą sięgnąć po złocie, różowym złocie i nawet po miedzianych lub mosiężnych odcieniach. Tylko panie o neutralnej karnacji mogą łączyć złoto i srebro, co jest obecnie IN.

Źle dobrana biżuteria do stroju

Wiele kobiet nosi biżuterię, która koliduje lub wręcz przeciwnie, za bardzo komponuje się z kolorem ubrań. Nawet piękne perły tracą na atrakcyjności, jeśli połączysz je z białym topem. Albo wyobraź sobie masywny złoty naszyjnik na ozdobnej bluzce. Błąd! Unikaj połączeniu odważnej biżuterii i kolorowych nadruków.

Nieprawidłowo dobrane kolczyki do fryzury

Kolczyki powinny idealnie pasować do fryzury. Chociaż wybrałbyś bardziej subtelny model, kolczyki damskie noszone są w tak widocznym miejscu, że muszą być idealnie dopasowane. Jeśli masz rozpuszczone włosy, zapomnij o długich wiszących kolczykach, które będą wyglądać chaotycznie w Twojej fryzurze. Preferuj mniejsze, niepozorne kolczyki sztyfty. Z drugiej strony, jeśli masz kok lub fryzurę towarzyską odsłaniającą ramiona, miej odwagę wybrać odważniejszy model kolczyków, który wypełnia przestrzeń między Twoim uchem a szyją.

Źle dobrany naszyjnik do dekoltu

Z pewnością masz swój ulubiony naszyjnik. Każda kobieta go ma. Pamiętaj jednak o tym, że nie pasuje do każdego dekoltu. Krótki naszyjnik będzie wyglądał w głębokim dekolcie na zagubiony, a długi naszyjnik przełamie symetrię mniejszego okrągłego lub kanciastego dekoltu. Dodaj do swojego pudełka z biżuterią różne typy i długości naszyjników, które będą pasować do różnych dekoltów. Szybko przekonasz się, że Twoja garderoba będzie bardziej ciekawa i stylowa.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły:

Scroll to Top