Biżuteria na rocznicę – część 2,: Jak wybrać biżuterię na 15. – 50. rocznicę ślubu?

Kontynuacja cyklu o rocznicach ślubu
Facebook
LinkedIn

Biżuteria rocznicowa to doskonały sposób na docenienie bliskiej osoby. Od 1. do 10. rocznicy najwięcej miejsca zajmuje złota biżuteria, dodatki z granatów, modele z perłami, niebieskim topazem, szafirem czy diamentem. Ale czy wiesz, jaka biżuteria jest zwykle wręczana z okazji 15. – 50. rocznicy ślubu?

Treść artykułu

15. rocznica: Kryształowe gody

Uważa się, że miłość, która przetrwała 15 lat, jest czysta jak kryształ. Odtąd 15. rocznica została również nazwana kryształowymi godami.

Biżuteria na piętnastą rocznicę: Rubiny

Jeśli szukasz biżuterii na rocznicę po piętnastu latach, wybierz pierścionek lub naszyjnik z rubinem. Ten piękny czerwony kamień symbolizuje pasję, miłość, ale także dobrobyt i pokój. Kojarzy się zatem z małżeństwem, które buduje się na stabilnych, długoterminowych fundamentach związku z dobrymi perspektywami na przyszłość.

20. rocznica: Porcelanowe gody

Tak jak porcelana kojarzy się ze świątecznym jedzeniem, tak 20-lecie postrzegane jest jako coś wyjątkowego i niezwykłego. Nie każdemu udaje się przetrwać całe dwie dekady u boku ukochanej osoby.

Biżuteria na dwudziestą rocznicę: Szmaragdy

Ze względu na swoją wyjątkowość i piękny jasnozielony wygląd szmaragd został uznany za klejnot rodziny królewskiej. Te same właściwości sprawiają, że jest to biżuteria odpowiednia na uczczenie dwudziestej rocznicy ślubu. Szczególnie odpowiednie są szmaragdowe kolczyki, a także zawieszka lub pierścionek z błyszczącym szmaragdem.

25. rocznica: Srebrne gody

Pierwsza rocznica, która również jest symbolicznie kojarzona z metalem szlachetnym. Zwyczajem jest także uczczenie ćwierćwiecza małżeństwa poprzez powtórzenie przysięgi, podczas której mężczyzna ofiarowuje kobiecie na rocznicę biżuterię.

Biżuteria na dwudziestu piątą rocznicę: Srebro, białe złoto, platyna

Biżuterią odpowiednią do uczczenia srebrnych godów jest pierścionek, który symbolicznie odnawia związek. Zgodnie z tradycją powinien być wykonany z białego metalu szlachetnego. Oprócz srebra do wyboru jest białe złoto lub platyna.

30. rocznica: Perłowe gody

Trzydziesta rocznica symbolicznie kojarzona jest z perłami. W tym przypadku postrzegane są jako symbol długoterminowego wzrostu piękna i wartości. Tak jak rosną perły, tak i twój związek. Teraz jest to coś niezwykle rzadkiego i wyjątkowego.

Biżuteria na trzydziestą rocznicę: Perły

W porównaniu z trzecią rocznicą biżuteria damska na 30-lecie powinna być bardziej luksusowa, bardziej wyrazista i bardziej ekskluzywna. Uważa się, że ich nosicielką jest kobieta w sile wieku, która będzie wyglądać bardzo elegancko z pięknym naszyjnikiem z pereł.

40. rocznica: Rubinowe gody

Po czterdziestu latach małżeństwa warto pamiętać o miłości i pasji, które kiedyś połączyły wasze ścieżki. Dlatego rubin ponownie stał się symbolem tej rocznicy.

Biżuteria na czterdziestą rocznicę: Rubiny

Biżuteria z rubinem na 40-lecie znów powinna być nieco bardziej luksusowa i wyrazista niż ta, którą mogłeś podarować wybrańcowi z okazji piętnastu lat małżeństwa. Bardzo odpowiednie są pierścionki i wisiorki z rubinem w stylu vintage. Wydają się bardzo rzadkie i ekskluzywne.

50. rocznica: Złote gody

Pół wieku wspólnego życia, tym naprawdę nikt nie może się pochwalić. Często małżonkowie powtarzają przy tej okazji swoje śluby, które przypieczętowują złotymi obrączkami, tak jak 50 lat temu.

Biżuteria na pięćdziesiątą rocznicę: Złoto

Biżuteria złota należy do obchodów pierwszej i pięćdziesiątej rocznicy ślubu. Święto półwiecza powinno się jednak kojarzyć z rzadkimi modelami, takimi jak masywne złote pierścionki, ale nadają się też bardziej wyraziste naszyjniki czy rzadkie zegarki. Możesz wybrać dowolną biżuterię rocznicową po pięćdziesięciu latach, ale powinna ona symbolizować złotą rocznicę ślubu.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: