Biżuteria na rocznice: Wybierz odpowiednią biżuterię na swoją 1. do 10. rocznicę ślubu

Jaka biżuteria nadaje się na rocznicę ślubu?
Facebook
LinkedIn

Prawie każde małżeństwo zaczyna się od pierścionka zaręczynowego i obrączek ślubnych, wyrażających przypieczętowanie związku. W związku z tym biżuteria jest naturalnym i bardzo odpowiednim prezentem z okazji rocznic. Znaczące rocznice ślubu tradycyjnie kojarzą się nie tylko ze zwyczajową symboliką, ale także z konkretnym metalem szlachetnym lub kamieniem szlachetnym. Dzięki temu wybór biżuterii na rocznicę jest nie tylko łatwy, ale także bardzo zabawny i inspirujący. Kierując się harmonogramem podanym poniżej, wybór biżuterii dla drugiej połówki będzie prosty.

Treść artykułu

1. rocznica: Ślub bawełniany

W pierwszym roku wspólnego życia nowożeńcy cieszą się przede wszystkim bliskością, uczuciem i wspólnymi chwilami. Mówiąc najprościej, żyją jak w bawełnie. Dlatego też ta rocznica została oznaczona jako ślub bawełniany.

Biżuteria na pierwszą rocznicę: Złoto

Pierwsza rocznica jest zazwyczaj najsłodsza, pełna pięknych wspomnień wspólnie spędzonych dni. Dlatego jako klasyczną biżuterię wybiera się prosty, delikatny i przyzwoity model z białego, różowego lub żółtego złota. Powód jest również bardzo praktyczny: po pierwszych latach organizowania wspólnego życia pary często nie zostaje już zbyt wiele środków. Prosty złoty naszyjnik lub delikatna złota bransoletka to zatem doskonały wybór.

2. rocznica: Ślub papierowy

W tym przypadku papier jest używany jako symbol niezapisanych listów. Przypomina parze, że spędzone razem dwa lata to tylko niewielki ułamek tego, co ich czeka w przyszłości i tylko od nich zależy, jakimi przeżyciami wypełnią swoje dni.

Biżuteria na drugą rocznicę: Granaty

Granat jest bardzo wszechstronny i różnorodny. Wykorzystywany jest w jubilerstwie w różnych kolorach, jednak klasyką jest głęboka granatowa czerwień. Oprócz pierścionków z granatami wyróżniają się także granatowe wisiorki lub granaty włożone do kolczyków.

3. rocznica: Ślub skórzany

Trzeciemu rokowi małżeństwa towarzyszy zwykle pierwszy kryzys. Kiedy małżonkom uda się to skutecznie pokonać, ich związek będzie silniejszy niż skóra. Stąd nazwa ślub skórzany.

Biżuteria na trzecią rocznicę: Perły

Perły wyglądają elegancko, delikatnie, a jednocześnie bardzo rzadko i odświętnie. Stanowią zatem świetny prezent rocznicowy, gdy para osiągnęła już coś w swoim wspólnym życiu. Świąteczną atmosferę wprowadzi nie tylko klasyczny naszyjnik z pereł, ale także łańcuszek z perłową zawieszką czy perłowe kolczyki.

Wybieramy biżuterię na rocznicę ślubu

4. rocznica: Ślub kwiatowy

W małżeństwie kwiaty są symbolem miłości, ale także wzajemnego pojednania po wcześniejszych nieporozumieniach. Dlatego nadali nazwę czwartej rocznicy ślubu, z okazji której oprócz biżuterii odpowiednim prezentem będzie także duży bukiet.

Biżuteria na czwartą rocznicę: Niebieskie topazy

Podobnie jak kwiaty, topaz również występuje w wielu kolorach i odcieniach. Ale niebieski topaz jest najrzadszy ze wszystkich i historycznie kojarzony jest z miłością i uczuciem. Dlatego ma być bezpośrednio częścią biżuterii na czwartą rocznicę.

5. rocznica: Ślub drewniany

Drewno symbolizuje ciepło domu, ale jest też materiałem bardzo ładnym, trwałym i stosunkowo stabilnym. Dlatego też stał się symbolem pierwszego wielkiego kamienia milowego – piątej rocznicy małżeństwa.

Biżuteria na 5. rocznicę: Szafiry

Szafir to rzadki, twardy i trwały kamień szlachetny. Z historycznego punktu widzenia symbolizuje lojalność i szczerość. To chyba główne powody, dla których biżuteria z szafirem kojarzy się z piątą rocznicą. Popularne są głównie szafirowe pierścionki i wisiorki

10. rocznicę: Ślub różowy lub cynowy

Małżonkowie, którzy mieszkają razem od dziesięciu lat, zwykle mają już solidny i stabilny związek, pełen wzajemnego szacunku. Mężczyźni przy tej rzadkiej okazji obdarowują kobiety różami, a panie w zamian dają im blaszane pamiątki. Stąd wzięła się symboliczna nazwa rocznicy.

Biżuteria na 10. rocznicę: Diamenty

Diamenty były wysoko cenione od średniowiecza. Są bardzo rzadkie i dzięki swojej twardości niezwykle trwałe. Słusznie więc zasłużyli na połączenie z dziesiątą rocznicą ślubu. Pierścionek diamentowy może być pięknym przypomnieniem więzi, którą przypieczętowałeś dziesięć lat temu.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: