Przewodnik po kolczykach: Dowiedź się, jak nosić różne rodzaje kolczyków

Naucz się nosić różne rodzaje kolczyków. Pokażemy Ci jak!
Facebook
LinkedIn

Kolczyki są uważane za potężną biżuterię o długiej historii. Od tysiące lat nosimy je w jednym z najbardziej widocznych miejsc na ciele. Mówi się, że pierwsze kolczyki pochodzą ze starożytnej Azji a ich rolą było zademonstrowanie przekonań religijnych i politycznych noszącego. W różnych okresach historycznych były kolczyki symbolem statusu, zawodu lub przynależności do określonej grupy. Obecnie podkreśla się ich rolę estetyczną, co otwiera drzwi kreatywności. Na rynku można znaleźć naprawdę różnorodne rodzaje kolczyków od minimalistycznych kolczyków sztyftów po wyrafinowane kolczyki żyrandolowe. Czy wiesz, jak je nosić? Doradzimy Ci.

Treść artykułu

Kolczyki przebitki

Kolczyki przebitki

Kolczyki przebitki zakłada się bezpośrednio na płatek ucha. Najbardziej popularne są tzw. kolczyki sztyfty. Sztyft nawleka się na pręcik z tylnej strony ucha, co zabezpiecza kolczyk przed wypadnięciem.

Minimalistyczne kolczyki przebitki

Kolczyki przebitki najczęściej można znaleźć w minimalistycznych rozmiarach i designach. Typowe są kolczyki przebitki z jednym koralikiem lub polerowanym kamieniem. Takie kolczyki damskie wyglądają delikatnie i jednocześnie elegancko. Możesz je dobrać do stroju na imprezy towarzyskie lub do formalnego stroju. Nie musisz się obawiać połączenia z odważnym naszyjnikiem.

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się drobne kolczyki przebitki o odważnych designach. Na rynku można je znaleźć w różnych kolorach i kształtach, począwszy od popularnych serduszek, a skończywszy na motywach zwierzęcych lub bajkowych. Takie kolczyki są bardzo zabawne, nadają się do noszenia na co dzień do nieformalnych strojów. Są szczególnie popularne wśród młodszych pokoleń.

Odważne kolczyki przebitki

Piękną parę zdobionych kolczyków przebitek możesz spokojnie użyć jako dominującej części Twojego stroju. Są bardzo kobiece i szczególnie nadają się do długich sukienek podkreślających krągłości sylwetki kobiecej oraz do jasnych kolorowych motywów.

Okrągłe kolczyki są modne i nie wyjdą szybko z mody

Okrągłe kolczyki

Okrągłe kolczyki mogą mieć kształt symetrycznego koła, owalu lub półkręgu. Klasyczne okrągłe kolczyki pochodzą z Afryki, mianowicie z Nubii i starożytnego Egiptu. Obecny rynek oferuje różne rodzaje okrągłych kolczyków od prostych metalowych kółek po odważne bogato zdobione, od subtelnych kółek, które niemal otaczają płatek ucha po odważne modele sięgające prawie do ramion.

Proste okrągłe kolczyki

Proste okrągłe kolczyki o gładkim designie i średniej wielkości są podstawą garderoby. Dodają minimalistycznego, ale jednocześnie ciekawego wyrafinowania bez efektu przeładowania. Można je nosić do nieformalnego ubrania na co dzień, jak i do eleganckich kostiumów.

Zdobione i kolorowe okrągłe kolczyki

Wielkie koła, odważnie zdobione kolczyki lub modele przyciągające wzrok swoją kolorystyką mają zdecydowanie ambicję dominacji. Zalecamy wybór rozmiaru w zależności od długości Twojej szyi. Posiadaczki szyi w kształcie smukłej łabędzi mogą sobie pozwolić na wielkie okrągłe kolczyki, natomiast kobiety o bardziej subtelnej szyi powinny wybrać modele średniej wielkości lub mniejsze. O ile kolorowe kolczyki lepiej pasują do ekstrawaganckich strojów, o tyle pięknie zdobione koła pasują również do eleganckich sukienek lub sukni wieczorowych.

Wiszące kolczyki

Wiszące kolczyki zwisają poniżej płatka ucha i mogą mieć wzory, od prostych łańcuszków, łez po frędzle lub żyrandole. Bardzo długie wiszące kolczyki mogą dotykać ramienia a nawet obojczyka.

Klasyczne wiszące kolczyki

Do klasyków tego typu zaliczamy krótkie wiszące kolczyki i tzw. kolczyki huśtawki. Krótkie wiszące kolczyki wiszą ciasno i bardzo dyskretnie poniżej płatka ucha. Huśtawki są zwykle nieco dłuższe, często bardziej odważne i delikatnie kołyszą się pod uchem. Zazwyczaj można je znaleźć w popularnym designie łezki, który łączy romantykę i elegancję. Ogólnie rzecz biorąc, klasyczne wiszące kolczyki pasują bardziej do delikatnych i romantycznych strojów. Kolczyki w kształcie łezki są często wybierane do sukien ślubnych. Krótkie modele pasują również do bardziej formalnych kostiumów.

Wiszące kolczyki żyrandolowe lub kolczyki z frędzlami

Reprezentują bardziej złożone i odważniejsze modele wiszących kolczyków. Żyrandolowe kolczyki są zwykle duże, bogato zdobione misterną kombinacją metali i kamieni. Kolczyki z frędzlami mają z kolei charakter frędzli, mogą mieć charakter kilku łańcuszków wykończonych perłami lub kamieniami lub prawdziwymi frędzlami z tkaniny. Takie kolczyki zazwyczaj pasują do mniej formalnych okazji. Podczas gdy luksusowe kolczyki metalowe ozdobione kamieniami wykorzystasz również do imprez towarzyskich do wieczorowej sukni, kolorowe frędzle z tkaniny będą pasować do nieformalnych, może trochę ekstrawaganckich strojów. Delikatny efekt dają jedynie łańcuszkowe frędzle z perłami, które będą pasować nawet do romantycznego stroju.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły:

Scroll to Top