Złoto lub srebro? Jaka biżuteria bardziej pasuje do Ciebie?

Złoty kontra srebrna biżuteria
Facebook
LinkedIn

Każdy z nich ma swoją oryginalną urodę i każdy błyszczy się w niepowtarzalny sposób. Najpopularniejsze metale szlachetne w branży jubilerskiej toczą ze sobą niekończącą się równą walkę. Z badań wynika, że ​​choć młodzi ludzie preferują przede wszystkim figlarność srebra, starsze pokolenie jest bardziej skłonne do majestatu złota. Jednak biżuterii nie dobiera się ze względu na wiek, lecz zgodnie z urodą noszącej ją osoby. Pasuje do Ciebie bardziej złoto czy srebro? Odpowiedź znajdziesz w poniższych wierszach.

Treść artykułu

Decydujący jest odcień skóry

Tylko odpowiedni kolor metalu skutecznie uzupełni Twoją skórę i stworzy harmonijną całość z korzyścią dla Twojej urody. Zanim pobiegniesz do sklepu jubilerskiego, musisz poprawnie określić rodzaj swojej skóry.

Chłodny odcień skóry: Pasuje do Ciebie srebro

Jeśli po spędzeniu czasu na słońcu wrócisz do domu z ognistoczerwoną, spaloną słońcem skórą, prawdopodobnie masz chłodny odcień skóry. Żyły na Twoim nadgarstku mają w świetle dziennym niebieskawy odcień, a Twoja twarz w porównaniu z białą kartką papieru ma bardziej różowawy kolor.

Do Pań o zimnym odcieniu skóry będą bardziej pasować białe metale szlachetne. Oprócz srebra możesz wybrać na przykład białe złoto, platynę lub stal chirurgiczną. Różowe złoto jest uważane za neutralne i pasuje zarówno do chłodnej, jak i ciepłej skóry.

Ciepły odcień skóry: Pasuje do Ciebie złoto

Zwykle wracasz z basenu lub wakacji w kolorze czekoladowego brązu, na Twoich nadgarstkach prześwitują zielonkawe żyłki, a Twoja twarz igra z odcieniami żółci i pomarańczy obok kartki białego papieru. W takim przypadku zdecydowanie masz ciepły odcień skóry.

Ciepłe odcienie dobrze komponują się z żółtym złotem, co skutecznie podkreśla ich brązowy odcień. Możesz wybrać także popularne dziś różowe złoto. Pasuje Ci trochę bardziej niż paniom o zimnej skórze.

Kolor Twoich oczu i włosów również coś podpowie

Biżuteria srebrna najbardziej pasuje paniom o niebieskich i zielonych oczach. Idealnie współgra nawet z jasnymi włosami. Złota biżuteria stworzy efektowny zestaw z brązowymi oczami i ciemnym kolorem włosów.

Dopasuj kolor metalu także do Twojego ubrania

Otwórz swoją szafę i rozejrzyj się. Czy dominują w niej odcienie ziemi, takie jak brąz, beż i zieleń? Złoty kolor biżuterii będzie Ci odpowiadał. Jeśli zawartość Twojej szafy komponuje się z błękitem, fioletem i innymi zimnymi odcieniami, srebrna biżuteria będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem.

Rozważ odpowiednią okazję

Srebro jest wszechstronne, lekkie i zabawne. Można go wybrać do noszenia na co dzień, do pracy, ale także na wypoczynek, do zakupów czy spotkań z przyjaciółmi. Złoto natomiast prezentuje się znacznie bardziej luksusowo i elegancko. Pasuje na wyjątkowe i oficjalne okazje, takie jak uroczystości, wesela, ważne spotkania czy uroczyste wieczory.

Wybór metalu w zależności od rodzaju osobowości

Na koniec mamy dla Ciebie mały test. Mówi się, że kobiety o określonych cechach osobowości wolą srebro, podczas gdy inne typy osobowości skłaniają się bardziej w stronę złota. Spróbuj wybrać, czy jesteś bardziej damą w złocie, czy praktyczną kobietą w srebrze.

Srebrny typ

Mówi się, że właścicielka srebra jest nieco wycofana i powściągliwa. Swoje zwierzenia zachowuje dla siebie lub dzieli się nimi tylko z kilkoma bliskimi przyjaciółmi. Nie przepada za ludźmi, którzy lubią zwracać na siebie uwagę i robić mocne wrażenie. Wydają się być dla niej zbyt przejęci. Lubi minimalizm i prostotę bez zbędnych dekoracji.

Złoty typ

Właścicielka złota jest odważna, przenikliwa i pewna siebie. Jest spontaniczna w społeczeństwie i nie boi się pokazywać. Nie przeszkadza jej wyróżnianie się z tłumu, wręcz przeciwnie, cieszy się, gdy zwraca się na nią uwagę. Podobnie jak złoto ma bystrą osobowość i chce ją pokazać światu w całej okazałości.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: