Zestawy biżuterii: Harmonia dla Twojego stroju

Zestawy biżuterii cieszą się ogromną popularnością wśród kobiet
Facebook
LinkedIn

Coco Chanel kiedyś powiedziała, że kobieta powinna zdjąć przynajmniej jedną biżuterię przed wyjściem z domu. Może to nie jest prawda, ale jeśli chcesz nosić więcej biżuterii, powinieneś znaleźć równowagę i harmonię. Zestawy biżuterii to prosty i skuteczny sposób na dobre połączenie. Jakie są więc aktualne trendy modowe i po jakich połączeniach biżuterii warto sięgnąć?

Treść artykułu

Dlaczego zestawy biżuterii są wciąż modne?

Zestaw zawierający naszyjnik i kolczyki to coś, co prawdopodobnie pamiętasz z pudełka na biżuterię Twojej mamy lub babci. Jednak zestawy biżuterii i biżuterii sztuczna przetrwały do dziś w różnych odmianach. I nawet w czasach, gdy moda przyklaskuje oryginalności, cieszą się ogromną popularnością. Jakie jest źródło ich popularności?

Zestawy biżuterii mogą zawierać kilka różnych modeli biżuterii

Harmonizujący strój

Świetnie dopasowana biżuteria łączy nawet mniej pasujących do siebie elementów garderoby. Jeśli Twoje kolczyki pasują do naszyjnika, od razu przyciągną uwagę. Zestawy akcesoriów mogą nawet służyć jaki tematyczna lub sezonowa deklaracja. Mogą wnieść nawet prosty strój do wyższego poziomu i nadać mu szczególny akcent koordynacji i płynności.

Wyglądają elegancko

Zestawy biżuterii to doskonały wybór na codzienny dzień w pracy, do biura lub do formalnego spotkania. Jeśli potrzebujesz szybko i łatwo wyczarować odrobinę elegancji, zdecydowanie sięgnij po pasującą kombinację dwóch modeli biżuterii o wysokiej jakości.

Oszczędzają czas i pieniędzy

Zestawy biżuterii są zazwyczaj tańsze niż pojedyncze modele. Dodatkowo są świetnym rozwiązaniem na spieszny poranek, kiedy nie masz czasu godzinę stać przed lustrem w poszukiwaniu naszyjnika, który będzie pasował do Twoich bransoletek.

Są popularnymi prezentami

Mówi się, że dawanie kobiecie biżuterii nigdy nie jest błędem. Dopasowane zestawy biżuterii są jednak czymś wyjątkowym i nadają się również na specjalne okazje. Podarowane w ten sposób zestawy często nabierają emocjonalne znaczenie i stają się prawdziwym skarbem pudełka na biżuterię.

Zestawy naszyjników są bardzo popularne

Klasyczne zestawy biżuterii

Jak wspomnieliśmy na wstępie, połączenie kolczyków i naszyjnika jest ponadczasowe. Ponieważ szyja i uszy są blisko siebie, jest mniej lub bardziej naturalne, że te modele powinny być zrównoważone. Do bardziej tradycyjnych wyborów należy również połączenie naszyjnika i bransoletki lub bransoletki i kolczyków. Biorąc pod uwagę, że te modele są bardziej od siebie oddalone, poszczególne modele nie muszą się w pełni zgadzać. Projektanci mają tu nieco więcej wolności i często trzymają się tylko jednego motywu lub koloru.

Jakich marek biżuterii szukać?

Udane zestawy modnych kolczyków i naszyjników znajdziesz w portfolio szwedzkiej marki Emily Westwood oraz w ofercie popularnej biżuterii Pandora. Oferuje je również biżuteria Michael Kors lub Guess. Gustowne dobrane bransoletki i kolczyki prezentuje np. Victoria Walls i naszyjniki z bransoletkami znakomicie łączy wcześniej wspomniana Emily Westwood oraz Pandora.

Nowoczesne zestawy biżuterii

Aktualnym trendem w łączeniu biżuterii jest tzw. warstwowanie. W ślad za nim podążają projektanci, którzy na rynek wprowadzili popularne zestawy rodzaju biżuterii. W ten sposób masz możliwość sięgnąć np. po zestawie bransoletek lub pierścieni. Dopasowane zestawy naszyjników pojawiają się bardzo rzadko. Masz jednak możliwość wyboru spośród tzw. podwójnych naszyjników, które tworzą fałszywe lub bardzo efektowne wrażenie warstwowania. Niezwykle popularnym połączeniem jest również połączenie bransoletek i zegarka. Marki modowe wyprzedzają pod tym względem siebie i wprowadzają na rynek naprawdę urocze zestawy.

Jakich marek biżuterii szukać?

Udane zestawy bransoletek oferuje nie tylko popularna marka modowa Pierre Cardin, ale również Calvin Klein, który wyróżnia się połączeniem pierścieni. Gustownie połączone bransoletki i pierścionki posiada również Emily Westwood. Gustowne podwójne naszyjniki znajdziesz w portfolio producenta Tommy Hilfiger lub u marki Fossil. Zestawy zegarków i bransoletek oferują marki modowe Emily Westwood, Pierre Cardin, Rosefield, Tommy Hilfiger lub Esprit.

Zaglądając do większości damskich pudełek na biżuterię odkryjesz eklektyczną mieszankę stylów, kolorów i kamieni. Łączenie biżuterii ma niewątpliwie swój oryginalny urok i oryginalną wartość wyrazową. Ale czasami po prostu chcemy się zharmonizować i ujednolicić. Jest to również powód, dla którego zestawy biżuterii przetrwały próbę czasu i są istotną częścią damskiego pudełka na biżuterię.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: