Zapięcie kolczyków – najważniejsze informacje, o których powinieneś wiedzieć

Kolczyki wiszące
Facebook
LinkedIn

Gdyby zapytać kobiet na całym świecie, która biżuteria w ich domowej kolekcji jest dla nich najcenniejsza, wielu z nich z pewnością wymieniłoby kolczyki. Dlaczego? Płeć piękna ma naturalnie głęboki stosunek do kolczyków również dlatego, że razem spędzają czas nie miał od urodzenia. Oprócz tego, że dzięki nim potrafią wyrazić swoją delikatność i kobiecość, mogą również gustownie uzupełnić swój wygląd kolczykami. Na dodatek kolczyki mogą pięknie podkreślić rysy kobiecej twarzy. Jednak nie tylko kształt, rozmiar, kolor lub design odgrywają ważną rolę w ich doborze. Ważne jest również zapięcie kolczyków.

Treść artykułu

Zapięcie kolczyków: Jakie rodzaje są znane?

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać kolczyki, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na samo ich zapisanie. Chociaż jest to szczegół, który na pierwszy rzut oka może być niewidoczny, ale podczas noszenia kolczyków odgrywa bardzo ważną rolę. Dlatego przedstawimy Ci najbardziej poszukiwane rodzaje zapięcia kolczyków.

Puzeta

Puzeta to nie tylko najczęstszy, ale również najwięcej wyszukiwany i najpopularniejszy rodzaj zapięcia kolczyków. Kobiety chętnie sięgają po kolczyki z puzetą głównie ze względu na prostotę i szybkość zakładania. Zasada tego typu zapięcia polega jedynie na przewleczeniu gładkiego pręta przez ucho i następnie nasunięciu puzety.

Zalecenie: Zapięcie na puzety to doskonały wybór dla pań, które lubią często zmieniać swoje kolczyki, ew., które nie lubią spać w kolczykach.

Zapięcie kolczyków - puzeta

Balonik

System „zapięcia balonikowego“ jest w zasadzie bardzo podobny do zapięcia w postaci puzet. Różnicę widać jednak w tym, że na pręcikach kolczyków z zapięciem balonikowym znajdują się drobne wyżłobienia, do których wkręca się balonik. Dzięki temu kolczyki doskonale trzymają się, jednocześnie jest obniżone ryzyko ich wypadnięcia. Z drugiej strony, ten sposób zapinania kolczyków jest o nieco dłuższy niż „puzetowy“.

Zalecenie: Kolczyki z zapięciem na balonik zawsze dokręć na maksimum.

Patent damski

Patent damski służy do zapinania kolczyków wiszących. Taki patent można spotkać np. przy większych i cięższych kolczykach. Poznać go można po haczyku, który zamykany jest mechaniczną klapką

Zalecenie: Kolczyki z zapięciem na patent damski polecamy głównie kobietom, lubiącym elegancki, majestatyczny styl z klasą.

Brizura

Haczyk, choć nieco inny niż w poprzednim przypadku, występuje też na kolczykach z zapięciem brizura. W przeciwieństwie do patentu damskiego zapina się z przodu, jednocześnie wsuwając się w oczko.

Zalecanie: Zapięcie brizura jest idealne dla małych dzieci i młodych dziewcząt. Nie bez powodu jest często używane w kolczykach dziecięcych.

Zapięcie kolczyków - brizura

Kreole

Mówiąc o zapięciu kolczyków, nie możemy pominąć tzw. kreole. Rozpoznasz je dzięki zwężającej się stronie kolczyków, która przy okrągłych kolczykach wsuwa się do przeciwległej dziurki.

Zalecanie: Okrągłe kolczyki z takim typem zapięcia zamykaj zawsze ostrożnie, żeby nie zniszczyć ich kształtu. 

Zapięcie kolczyków - kreole

Inne sposoby zapięcie kolczyków

Puzeta, balonik, patent damski a kreole to nie jedyne sposoby zapięcia kolczyków. Oprócz nich możemy również wspomnieć o rosyjskim lub angielskim patencie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zachęcamy do zapoznania się z samodzielnym artykułem Zapięcie kolczyków. Wierzymy, że znalezienie odpowiednich kolczyków będzie teraz dla Ciebie znacznie łatwiejsze.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: