Jak wybrać kolczyki dla dzieci? Kieruj się 3 parametrami!

Chcesz wiedzieć, jak wybrać kolczyki dla dzieci?
Facebook
LinkedIn

O ile dla dziewczynek kolczyki dla dzieci to w większości przypadków ich pierwsza biżuteria, to w oczach rodziców jest to wielki punkt przełomowy. Dlaczego jest tak? Ciężko powiedzieć… Tradycja przekłuwania uszu jest bardzo długa. W każdym razie, większość rodziców na pewno stwierdziłoby, że to naprawdę duże wydarzenie, z którym jest wybór kolczyków naturalnie związany. Czy wiesz, jak wybrać kolczyki dla dzieci?

Treść artykułu

Kiedy jest najlepszy czas na pierwsze kolczyki dla dzieci?

Tak, wielu rodziców nie może się doczekać, kiedy w końcu będą mieć ich dziewczynki kolczyki w uszach. Niektórzy rodzice są jednak zdania, że ich córka powinna później sama zdecydować, czy w ogóle chce kolczyków. I to wiąże się z pierwszym ważnym czynnikiem: wyborem kolczyków dla dzieci – kiedy jest właśnie odpowiednia chwila na pierwsze kolczyki dla dzieci.

Większość ekspertów zgadza się, że z kolczykami należy poczekać do około 3 miesiąca życia dziecka. Wtedy małżowiny uszne są na tyle rozwinięte, że można sporządzić symetryczne dziurki lokalizowane w tej samej wysokości. A poza tym dziecko jest jeszcze małe na tyle, że nie będzie pociągać kolczyków. Wręcz przeciwnie, będzie je postrzegało jako swoją naturalną część. Ponadto w takim wieku dzieci jeszcze nie boją się lekarzy.

Doradzimy Ci, jak wybrać kolczyki dla dzieci

Jak to zrobić – klasyczne przekłucie lub przekłucie pistoletem?

Wybór między tymi dwiema opcjami zależy ostatecznie od Ciebie. Jednak dla Twojej małej córki będzie przekłucie uszu pistoletem mniej bolesne. W porównaniu do klasycznego przekłuwania uszu rany powinny się znacznie lepiej goić. Po kilku tygodniach można pierwotne kolczyki wymienić na nowe kolczyki dla dzieci, które zazwyczaj są prezentem od rodziców chrzestnych z okazji urodzenia, ew. do chrztu.

Jak wybrać kolczyki dla dzieci?

Jeśli chodzi o to, jak wybrać kolczyki dla dzieci należy kierować się 3 podstawowymi parametrami:

  • materiał
  • zapięcie
  • kształt

Materiał kolczyków dla dzieci

Jeśli chodzi o materiał kolczyków dla dzieci, unikaj sztucznej biżuterii i produktom, których materiał nie jest określony przez producenta/sprzedawcę. Możesz ryzykować, że Twoje dziecko będzie miało nieprzyjemną reakcję alergiczną. Idealnym wyborem w tym przypadku są kolczyki ze stali chirurgicznej lub złote kolczyki dla dzieci. Szczególnie kolczyki ze żółtego złota bez innych metali są świetnym wyborem. Minimalnie ryzykujesz w przypadków kolczyków dziecięcych z białego złota. Nieco większe ryzyko wiąże się jednak z kolczykami ze srebra, które polecamy bardziej dla nastolatek i dorosłych kobiet.

Zapięcie kolczyków dla dzieci

Zapięcie kolczyków dziecięcych jest kwestią wieku dziecka, dla którego są kolczyki przeznaczone. O ile dla najmłodszych od 3 do 6 miesięcy zdecydowanie zalecamy zapięcie brizura, od około pół roku możesz wybrać również kolczyki z zapięciem puzeta lub balonik. A dla małych dziewczynek w wieku przedszkolnym odpowiednie będą również kolczyki dla dzieci z zapięciem patentowym.

Kształt kolczyków dla dzieci

Na koniec nie zapomni o kształcie kolczyków dla dzieci. Powinien być takim, żeby dziewczynka polubiła go również w późniejszym wieku. Chyba najbardziej uniwersalnym i popularnym rozwiązaniem kolczyki dla dzieci – serduszka.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kolczyków dla dzieci?

Chociaż to, jak wybrać kolczyki dla dzieci, nie jest wcale ciężkim zadaniem, ale na wszelki wypadek należy postępować uważnie, żeby unikać błędnych decyzji. Być może najbardziej należy zwrócić uwagę na ww. parametry. Dodatkowo pragniemy, ale zwrócić Twoją uwagę również na bezpieczeństwo dziecka – kolczyki dla dzieci nie powinny być za długie ani mieć ostrych krawędzi.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły:

Scroll to Top