Pomysł na prezent świąteczny: Podaruj biżuterię

Przynosimy Ci pomysły na prezent świąteczny w postaci biżuterii i biżuterii sztucznej
Facebook
LinkedIn

Nic nie dodaje okresu świątecznemu bardziej uroku niż girlandy na drzwiach, domki z piernika, migoczące światełka i olśniewająca biżuteria w błyszczących pudełkach prezentowych. Boże Narodzenie to szczególny czas, do którego należą spełnione życzenia i prezenty. Jednak nie jest łatwo zaskoczyć i szczerze zadowolić swoich bliskich. Pomiń w tym roku kosmetyki i skarpetki i podaruj w prezencie biżuterię. Wszystko, co musisz zrobić, to zdecydować, które błyszczące cudo umieścić w pudełku prezentowym.

Treść artykułu

5 powodów, dla których warto podarować biżuterię na Boże Narodzenie

  • Biżuteria jest wieczna: Kosmetyki i skarpetki się zużywają, ale biżuteria pozostaje na zawsze. To jeden z najtrwalszych prezentów, jakie możesz podarować swoim bliskim na Boże Narodzenie. Nigdy nie wyjdą z mody, a te wysokiej jakości modele przetrwają pokolenia.
  • Biżuteria ma nieobliczalną cenę: Nie musisz inwestować w diamenty, aby podarować swoim bliskim prawdziwy skarb. Najcenniejsza jest emocja, z jaką podarujesz biżuterię. Dzięki niej nabiera klejnot prawdziwej, sentymentalnej wartości dla właściciela. Stanie się symbolem wspólnych chwil.
  • Biżuteria jest uniwersalna: Mówi się, że kobiety kochają biżuterię, ponieważ bez względu na to, ile przytyją, zawsze idealnie do nich pasuje. Nikt nie jest ani młody, ani stary, aby podarować biżuterię w prezencie. Ucieszy mężczyznę i kobietę, ukochaną osobę, krewnych i dobrego przyjaciela. Z gustowną biżuterią zawsze zapunktujesz.
  • Biżuteria nie traci na wartości: Wysokiej jakości biżuteria jest trochę jak wino – im starsze, tym cenniejsze. Przy odpowiedniej pielęgnacji będzie służyła obdarowanej osobie przez całe życie. Stopniowo gromadzi wspomnienia na wyjątkowe chwile, których była częścią. To czyni ją prawdziwym skarbem.
  • Biżuteria jest wyjątkowa: Przypomnij sobie, kiedy właśnie kupiłeś rzadką biżuterię. Biżuteria nie jest powszechnie kupowana i tylko nieliczne osoby sobie na nią pozwalają. Biżuteria jako prezent łączy się z wyjątkowymi wydarzeniami i wyjątkowymi emocjami. I te wyraźnie należą do Bożego Narodzenia.

Biżuteria jako pomysł na prezent świąteczny

Nie musi być najdroższa. Nawet nie musi być największa ani najbardziej luksusowa. Ważne jest, aby była dawana z serca ze szczerym pragnieniem zadowolenia ukochanej osoby. Jeśli szukasz odpowiednią biżuterię pod choinkę, wybieraj ją z myślą o obdarowanej osobie. Pozwól kierować się jej marzeniami, zainteresowaniami, ważnymi wydarzeniami życiowymi, Twoim związkiem a tym, co chcesz jej powiedzieć za pośrednictwem biżuterii. Jako inspirację spisaliśmy dla Ciebie kilka pomysłów.

Biżuteria dla żony lub dziewczyny

Podarować ukochanej kobiecie biżuterię to najbardziej naturalny i jednocześnie niezwykły akt. Wybierając odpowiedni prezent, możesz skupić się na symbolice. Tutaj do gry wchodzi biżuteria z motywem miłości, związku i wieczności. Szukaj modele z serduszkami, zazębiającymi się kołami lub symbolem nieskończoności. Jeśli Ty i Twoja ukochana macie już dzieci, wchodzi w rachubę również symbolika rodziny i macierzyństwa. Niezwykle odpowiednią biżuterią jest pierścionek, który swoim kształtem reprezentuje wieczność waszego związku – koło, które nie ma początku ani końca. Bardzo mocną biżuterią jest również naszyjnik.

Biżuteria dla mamy lub babci

Biżuterią wyrażamy wdzięczność, szacunek i odwzajemnioną miłość mamom i babciom. Również w tym przypadku niezwykle odpowiednie są różne symbole miłości, macierzyństwa i domu. W rachubę wchodzą również talizmany, które mają obdarowaną osobę chronić i wnosić w jej życie upragnioną wartość. Możesz wybrać czterolistną koniczynę, anioła, podkowę, krzyż, drzewo życia lub inny pomyślny symbol. Zwłaszcza jeśli Twoja mama lub babcia należą do osób urodzonych wcześniej, zalecamy trzymanie się mniej ekstrawaganckich klasycznych modeli.  Wśród starszej generacji jest szczególnie popularna pozłacana lub złota biżuteria. W rachubę wchodzą minimalistyczne naszyjniki, zawieszki lub oryginalne broszki.

Biżuteria dla córki, siostry lub koleżanki

Młodość kojarzy się z lekkością i zabawą. Wybierając biżuterię na Boże Narodzenie dla córki, siostry lub koleżanki możesz bardziej skupić się na jej zainteresowaniach i hobby, ale także pozwolić sobie na odrobinę humoru czy niezwykłości. W rachubę wchodzi biżuteria z oryginalnymi motywami, takim jak zwierzęta domowe, popularne postacie bajkowe, napisy, symbole bożonarodzeniowe, gwiazdki, kwiaty lub inne zabawne kształty. Wśród metali wybierz srebro, stal chirurgiczną lub białe złoto, albo kombinuj poszczególne kolory. Możesz zainspirować się biżuterią Pandora, która jest obecnie wśród młodych kobiet i dziewcząt niezwykle popularna. Jeśli chodzi o biżuterię sztuczną, bardzo dobrym wyborem są bransoletki, zawieszki i kolczyki.

Biżuteria dla męża lub chłopaka

Nieco trudniejszym wyborem jest dobranie odpowiedniej biżuterię dla mężczyzny. O ile bardziej ekstrawaganckie typy zadowolisz również pierścionkiem lub gustownym naszyjnikiem, o tyle bardziej konserwatywnym mężczyznom polecamy klasykę. Jest reprezentowana głównie przez zdobienie nadgarstka. Mężczyźni na ogół lubią nosić zegarki. Od modnego zegarka tylko krok do bransoletki męskiej. Oprócz klasycznych bransoletek skórzanych, wśród mężczyzn dużą popularnością cieszą się również bardziej masywne metalowe modele w kolorze srebrnym lub czarnym. Jeśli masz w domu prawdziwego eleganckiego mężczyznę, spróbuj wybrać dla niego biżuterię na Boże Narodzenie z kategorii spinek mankietowych. Na obecnym rynku znajdziesz oprócz klasycznych spinek mankietowych także nowoczesne spinki mankietowe z odważnym designem.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły:

Torebki Guess

Jak wybrać torebkę krok po kroku

Na oficjalne i uroczyste okazje wybieraj mocniejsze torebki o mniejszych rozmiarach. Do noszenia na co dzień dobrze sprawdzą się większe torebki z dłuższymi paskami na

Scroll to Top