Wybieramy kolczyki według typu twarzy: Czy wiesz, które pasują do Ciebie?

Czy wiesz, że kolczyki można również wybrać według typu twarzy?
Facebook
LinkedIn

Patrzysz na nią każdego dnia w lustrze. Więc jak dobrze znasz swoją twarz? Czy jest okrągła lub raczej wydłużona? Czy dominuje jej czoło, kości policzkowe lub podbródek? Najlepiej wybrać kolczyki według typu twarzy. Odpowiednio wybrany klejnot podkreśli jej mocne strony, zrównoważy ewentualną asymetrię i sprawi, że przyjemne cechy są perfekcyjne. Wybierz razem z nami kolczyki według typu twarzy. Ponieważ kobieta, która wie, co do niej pasuje, wygrywa przy wyborze akcesoriów!

Treść artykułu

Instrukcja na określenie typu twarzy

Jeśli nie znasz swojego typu twarzy, teraz ujawnimy go razem. Pobierz włosy do tyłu i stań przed lustrem. Spróbuj ustalić, które z poniższych wskazań są najlepsze dla Twojej twarzy. Jeśli nie jesteś do końca pewna, narysuj zarys swojej twarzy na lustrze za pomocą szminki lub solidnego mydła. Odejdź i spójrz na kształt, który widzisz.

Owalna twarz

Czoło nie jest zbyt szerokie, a jego linia jest symetryczna z linią kości policzkowych. Twarz może lekko zawęzić w kierunku okrągłego podbródka. Długość twarzy jest około 1,5 razy większa niż jej szerokość.

Okrągła twarz

Okrągły kształt jest tworzony przez pełniejsze policzki, które zwężają się w kierunku czoła i podbródka. Czoło jest raczej niskie. Ogólne cechy twarzy są zaokrąglone, a nie kwadratowe. Długość i szerokość twarzy jest w przybliżeniu taka sama.

Twarz w kształcie serduszka

Ta twarz jest zdominowana przez silniejsze, szersze czoło. Kości policzkowe są węższe, a twarz stopniowo zwęża się w kierunku podbródka. Podbródek może być ostrzejszy, nawet ostry.

Kwadratowa twarz

Kwadratowa twarz nie ma zbyt wiele zwężenia w swoich konturach. Szerokość czoła, kości policzkowych i podbródka jest podobna. Podbródek ma kwadratowy kształt, czoło jest wyższe.

Diamentowa twarz

Diamentowa twarz charakteryzuje się charakterystycznymi kościami policzkowymi. Czoło i podbródek są węższe. Twarz ma ostrzejsze kąty. Jednak policzki nie są pełne, jak w przypadku okrągłej twarzy.

Kolczyki według typu twarzy

Kolczyki według typu twarzy

Kiedy już udało ci się ustalić rodzaj Twojej twarzy, wybierzmy razem kolczyki, które będą do Ciebie idealnie pasować.

Kolczyki dla owalnej twarzy

Masz szczęście! Twoja twarz jest symetryczna, nie musisz niczego równoważyć. Pasuje do Ciebie wszystko. Więc nie musisz wybierać kolczyków według typu twarzy, możesz eksperymentować z odwagą i wybierać zgodnie z swoim gustem. Od niepozornych kołków i małych kolczyków sztyftów po bardziej wyraźne wiszące modele i duże kółka, wszystkie rodzaje kolczyków dodają twarzy do łaski. Najlepiej uzupełnią zarys Twojej twarzy kolczyki perłowe, łezki i owale.

Kolczyki dla okrągłej twarzy

Okrągła twarz musi być wąska optycznie i rozszerzyć swój kształt. Na scenie przychodzą długie wiszące kolczyki. Od eleganckich modeli po odważne modele różnych tematów i kolorów, wszystkie pasują do Ciebie, jeśli mają odpowiedni kształt. Zapomnij o masywnej, szerokiej biżuterii. Wybierz węższe kolczyki, które nie dodają objętości do policzków.

Kolczyki dla twarzy w kształcie serduszka

Jeśli masz twarz w kształcie serca, odpowiednio wybrane kolczyki damskie pomogą ci gustownie zrównoważyć łagodną asymetrię między wąskim podbródkiem a szerszym czołem. Należy więc postawić na dłuższe wiszące modele, które stopniowo się rozszerzają w dół. Możesz wybrać kolczyki w kształcie łez lub trójkątne, ale kolczyki żyrandolowe są również bardzo popularne. Obecnie można je znaleźć na rynku w różnych stylach i designach.

Kolczyki dla kwadratowej twarzy

Kwadratową twarz należy optycznie zwęzić i zrównoważyć rysy kwadratowe. Najlepszym sposobem na to są dłuższe kolczyki o zaokrąglonych kształtach. Długość kolczyków powinna zatem przekraczać jej szerokość. Szczególnie odpowiednie są wszystkie kolczyki okrągłe, w kształcie łezek i delikatne kolczyki, które optycznie mielą ostre cechy. Unikaj szerokiego, masywnego i kwadratowego modelu.

Kolczyki dla diamentowej twarzy

Ponieważ Twoje kontury stopniowo zwężają się na płatach ucha, kolczyki według typu twarzy powinny je optycznie rozszerzyć i zrównoważyć dominujące kości policzkowe. Dlatego szersze modele, bardziej masywne wiszące kolczyki i koła są odpowiednie. Powinieneś preferować bardziej delikatny kształt bez ostrych linii, które zapewnią Twoim rysom miękkość i delikatność.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: