Karneol – kamień o wielu efektach i wielkim znaczeniu

Karneol jest często używany również w jubilerstwie ze względu na swój kolor
Facebook
LinkedIn

Na świecie znanych jest wielu kamieni, których efekty mogą osiągnąć, niespotykane dotąd rozmiary. Oczywiście, aby jak najlepiej je wykorzystać, trzeba naprawdę wierzyć w ich znaczenie. Kiedy z wiarą i przekonaniem nosisz je ze sobą na co dzień, przykładowo w postaci bransoletek i wisiorków, ich siła szybko okaże się. Karneol jest jednym z takich kamienie półszlachetnych.

Treść artykułu

Co to jest karneol?

Karneol jest kamieniem, charakteryzujący się głębokim pomarańczowym, a nawet czerwonym kolorem. Zawdzięcza to zawartości żelaza w swoim składzie. Otrzymał nazwę od łacińskiego caro, co oznacza mięso. Ciekawostką jest, że ludzie go znali już w czasach starożytnego Egiptu, kiedy go nazywano również kamieniem zmartwychwstania. Obecnie jednak można spotkać się raczej z określeniami jako kamień naturalnej chwili lub kamień seksualności. Jednak jego znaczenie jest znaczenie szersze.

Karneol jest znany ze swojego koloru i z efektów

Karneol i jego znaczenie

Karneol jest nazywany również kamieniem naturalnej chwili. Zasłużył na to głównie dlatego, że pomaga swoim właścicielom i posiadaczom lepiej skoncentrować się w danej chwili. Dlatego mówi się, że karneol w Twojej obecności może nauczyć Cię, jak prawidłowo i w pełni żyć – jak cieszyć się każdą chwilą.

Jeśli chodzi o znaczenie karneolu, to jest on bardzo ściśle związany z seksualnością. Zwiększa płodność i pomaga kobietom nie tylko w czasie ciąży, ale również w kobiecych problemach. Ponadto karneol jest również uważany za kamień, który może chronić przed urzeknięciem. W końcu, wynika to z jego czerwonawego koloru, który charakteryzuje przykładowo również kamień szlachetny pełen miłości – rubin.

Jakie są efekty karneolu?

Jeśli chodzi o specyficzne działanie karneolu, to jest ono ściśle związane z jego znaczeniem, o którym wspomnieliśmy już nieco wyżej. Dla lepszego przeglądu przedstawiamy go wraz z innymi efektami w następującej części:

  • może zwiększać pewność siebie
  • potrafi motywować i wnosić pozytywny obraz świata
  • poprawia wrażliwość i koncentrację
  • może być pomocny w różnych problemach seksualnych
  • pozytywnie wpływa na pracę układu krwionośnego
  • może być pomocny v problemach trawiennych
  • pozytywnie wpływa na gojenie kości i ścięgien  

Karneol w biżuterii

Ze względu na swoje znaczenie oraz korzystne działanie jest karneol powszechnie wykorzystywany do produkcji biżuterii.  Oczywiście, zawdzięcza to swojej atrakcyjnej kolorystyce. Z uwagi na przytoczone fakty, najczęściej możesz go znaleźć w różnych bransoletkach, wisiorkach lub kolczykach.

Jeśli będziesz wszędzie nosić ze sobą karneol w postaci biżuterii, połączysz przyjemne z pożytecznym. Mówi się, że karneol ma najsilniejsze działanie właśnie wtedy, gdy bezpośrednio kontaktuje się z Twoim ciałem. Bransoletki również wisiorki z karneolu zatem okazują się najbardziej skuteczne.

Karneol jako bransoletka

Karneol jako bransoletkę poleca się nosić na ręce odbierającej energię. Oznacza to, że podczas gdy praworęczni użytkownicy powinni nosić go na swojej lewej ręce, leworęczni powinni nosić go na ręce prawej. Ponieważ bransoletka przez większość czasu będzie mieć bezpośredni kontakt z Twoją skórą, będziesz w stanie odbierać jej pozytywne efekty.

Karneol jako wisiorek

Noszenie go w postaci wisiorka wydaje się być podobnie skuteczne w odbieraniu korzystnej energii karneolu. Podobnie jak przypadku bransoletki, również karneol zawarty w wisiorku będzie podczas noszenia w ciągłym kontakcie z ciałem. Dodatkowo, będzie znajdować się również w pobliżu serca.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: