Kamienie szlachetne i kamienie dla znaków zodiaku. Jak je wybrać i co symbolizują?

Oto kamienie dla znaków zodiaku
Facebook
LinkedIn

Jeśli przyzwyczaiłeś się do czytania horoskopu lub charakterystyki Twojego znaku zodiaku, z pewnością natknąłeś się na kamienie szlachetne, które są ściśle związane ze znakami zodiaku. Jest to w zasadzie astrologia i temat duchowości, który w przeszłości został zbadany przez różnych astronomów. To oni odkryli, że istnieje związek między kamieniami i znakami zodiaku. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie kamienie dla Twojego znaku zodiaku powinieneś kupić, czytaj dalej.

Treść artykułu

Jak wybrać kamienie dla znaku zodiaku?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, jakim znakiem zodiaku jesteś i jakie właściwości i efekty mają poszczególne kamienie. Mogą one również przybierać formę przepięknej biżuterii – przykładowo kolczyków, bransoletek damskich, naszyjników lub pierścionków.

Ametyst to jeden z kamieni nadających się dla Koziorożca

Koziorożec– Granat i Ametyst (22. 12. – 20. 1.)

Dla znaku zodiaku Koziorożec są charakterystyczne głównie kamienie Agat, Diament, Czarna Perła, Sodalit, Onyks, Turmalin, Granat i Ametyst. W szczególności ciemnoczerwony Granat przynosi prawdziwą miłość, symbolizuje siłę, solidarność, jedność, zrozumienie i pomaga w zrozumieniu innych ludzi.  

Wodnik – Turkus i Granat (21. 1. – 19. 2.)

Dla Wodnika są również charakterystyczne pewne kamienie, które dodają siłę i pozytywną energię – przykładowo Akwamaryn, Chryzokola, Granat, Fluoryt i Turkus. Niebieski akwamaryn daje Wodnikowi poczucie wolności, mądrości i miłości. O ile Turkus pomaga poprawić nastrój i dodaje siły, Granat znów przynosi czystość i prawdę, jednocześnie pomaga Wodnikowi w biznesie i promowaniu pomysłów.  

Ryby – Ametyst i Akwamaryn (20. 2. – 20. 3.)

Jeśli urodziłeś się w znaku zodiaku Ryby, możesz sięgnąć po kamieniach szlachetnych takich jak Ametyst, Kamień Księżycowy, Akwamaryn lub Perły. Przykładowo Kamień Miesięczny popiera kreatywność Ryb.

Ciemnoczerwony rubin jest odpowiedny dla znaku zodiaku Baran

Baran – Diamant i Rubin (21. 3. – 20. 4.)

W szczególności kamienie szlachetne Rubin i Diament dostarczają Baranom wyjątkową siłę. Rubin rozbudza ciekawość, przygodę i tłumi egoizm. Ciemnoczerwony Rubin jest idealnym kamieniem dla biżuterii damskiej, którą podarujesz z miłości.

Byk – Szmaragd i Szafir (21. 4. – 20. 5.)

Czy urodziłeś się jako Byk, który próbuje w swoim życiu pogłębić miłość, dobre stosunki i znaleźć prawdziwą przyjaźń? Więc spróbuj nosić biżuterię ze Szmaragdem. Ponadto Szmaragd popiera umiejętności komunikacyjne i rozwija empatię. Szafir pomaga ulepszać relacje rodzinne i osiągać lepsze wyniki lub kontrolować własne uczucia, ew. uczy Byka cierpliwości.

Bliźnięta – Cytryn i Bursztyn (21. 5. – 21. 6.)

Bursztyn i Cytryn to jedne z głównych kamieni szlachetnych Bliźniąt. Bursztyn uwalnia Bliźnięta od stresu i pomaga w przezwyciężaniu strachu i opanowaniu emocji lub psychiki.    Cytryn polepsza zdolność do decydowania i dodaje radości do wykonywania wszystkich czynności lub pomaga Bliźniętom rozbudować własną wartość.  

Rak – Szmaragd i Perła (22.6 – 22.7)

Wymieniając kamienie dla poszczególnych znaków zodiaku, nie możemy pominąć Raka. To jeden z najczulszych znaków zodiaku. Perły pomagają ze stresem, porozumieniem i przywołują spokój i bezpieczeństwo lub przynoszą szczęście rodzinne. Szmaragd również pomaga w miłości, złamanym sercom i poprowadzeniu do właściwej drogi.  

Lew – Diamant i Rubin (23. 7. – 23. 8.)

Czerwony Rubin może pomóc Lwom w miłości i seksualności. Ten kamień szlachetny oprócz innego motywuje Lwów do osiągania wielkich celów, które sobie wyznaczyli. Dodaje im witalności pod każdym względem, ogranicza ich dumę i zachęca do hojności. Diament pomaga temu najbardziej dominującemu znaku zodiaku zdobyć wytrzymałość i pewność.

zafir-foto

Panna – Bursztyn i Szafir (24. 8. – 23. 9.)

Na znak zodiaku Panna oddziaływają głównie Szafir i Bursztyn. O ile żółtawy Bursztyn wzmacnia cierpliwość, zdolność do podejmowania decyzji, kreatywność lub nerwowość, przezroczysty jasnoniebieski Bursztyn wzmacnia intuicję i pomaga w zdrowiu psychicznym. Bursztyn również pozytywnie oddziaływa na emocje, myślenie i elastyczność.  

Wagi – Perla i Turmalin (24. 9. – 23. 10.)

Waga jest znana jako bardzo zrównoważony znak zodiaku, który szuka we wszystkim sprawiedliwości. Pomaga mu w tym Perla, która wzmacnia relacje międzyludzkie, przynosi harmonię i zawsze popycha naprzód. Turmalin pomaga również w budowaniu nowych partnerstw i relacji.

Skorpion – Opał i Topaz (24. 10. – 22. 11.)

Topaz pomaga charyzmatycznym Skorpionom nawiązywać nowe relacje, przyjaźnie i partnerstwa. Ten wielokolorowy kamień wnosi do życia Skorpionów harmonię, lojalność, wierność i trochę kreatywności. Opał z kolei wzmacnia wewnętrzną motywację, piękno i charyzmat i tłumi upartość.  

Strzelec – Topaz i Oliwin (23. 11. – 21. 12.)

Jeśli chodzi o kamienie dla znaków zodiaku, nie może zabraknąć topazu. Strzelcom łagodzi gniew, popiera wytrzymałość, wprowadza harmonię do życia, motywuje i przynosi przebaczenie. Topaz wpływa również na szczęście i topi chłodne serce Strzelca. Odwrotnie oliwin motywuje, pomaga zachować emocjonalną równowagę i zwiększa pewność siebie lub samoocenę Strzelców.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły:

Torebki Guess

Jak wybrać torebkę krok po kroku

Na oficjalne i uroczyste okazje wybieraj mocniejsze torebki o mniejszych rozmiarach. Do noszenia na co dzień dobrze sprawdzą się większe torebki z dłuższymi paskami na

Scroll to Top