Jak wybrać obrączki ślubne? Weź pod uwagę następujące czynniki!

Doradzimy Ci, jak wybrać obrączki ślubne
Facebook
LinkedIn

Obrączki ślubne odgrywają ważną rolę nie tylko w dniu ślubu. Symbolizują wspólny obowiązek dwojga ludzi przez całe życie. Obrączki ślubne należą zatem do ważnej biżuterii, którą należy wybierać sumiennie, racjonalnie i z dużym wyprzedzeniem. Ale jak je wybrać i na co wszystko zwrócić uwagę?

Treść artykułu

Wybierz odpowiednie obrączki ślubne

Wybór odpowiednich obrączek ślubnych może być trochę trudny. Dlatego nie powinieneś zostawiać to na ostatnią chwilę. Charakteryzują obowiązek i obietnicę, składane przez dwie osoby. W przeciwieństwie do pierścionku zaręczynowego, obrączki ślubne wybierają nowożeńcy razem, także dlatego, że jest to pierścionek, który będzie częścią ich codziennego życia. Wybierając obrączki należy zwrócić uwagę również na następujące czynniki.

Rozmiar i szerokość obrączki ślubnej

Wybór szerokości obrączki ślubnej zależy od Twoich preferencji. Na rynku można znaleźć obrączki ślubne od około 2 do 8 mm. Szerokość obrączki ślubnej jednak wiąże się również z wygodą jej noszenia. Im cieńsze wybierzesz, tym wygodniejsze będą dla Ciebie. Ponadto cieńsze wyglądają nieco bardziej elegancko. Szerokość obrączek ślubnych zależy również od tego, czy chodzi o obrączkę ślubną dla mężczyzny lub dla kobiety. Kobiece obrączki ślubne powinny być znacznie szczuplejsze. Nie zapominajmy również o właściwym rozmiarze. W przeciwieństwie do pierścionka zaręczynowego, możesz obrączki ślubne przymierzyć lub zastosować skuteczne metody, aby określić rozmiar pierścionka.

Kształt i styl obrączek ślubnych

Obrączki ślubne możesz wybrać we własnym stylu lub kształcie. Istnieją 4 najpopularniejsze typy obrączek ślubnych.

  • Wygodny typ, którego powierzchnia zewnętrzna i wewnętrzna jest lekko zakrzywiona.
  • Płaski typ – powierzchnia zewnętrzna jest płaska i wewnętrzna delikatne zaokrąglona.
  • Półkulisty typ, który ma płaską powierzchnię wewnętrzną, powierzchnia zewnętrzna jest podobna do litery D.
  • Okrągły typ, używany tylko do cienkich i minimalistycznych obrączek ślubnych.

Należy pamiętać, że jest to pierścionek, który powinien być minimalistyczny i ponadczasowy Możesz wybrać delikatne obrączki ślubne z małymi diamentami, które będą miały błyszczącą lub oszlifowaną powierzchnię.

Istnieje kilka rodzajów obrączek ślubnych

Materiał o wysokiej jakości i kolor obrączki ślubnej

Ponadczasowy klasyk, który nigdy nie wyjdzie z mody, to obrączka ślubna wykonana z 14 lub 18-karatowego żółtego złota. Obrączki ślubne są wykonane również z białego i różowego złota. Bardzo popularne są także obrączki ślubne z platyny. Oprócz tych materiałów można znaleźć na rynku również różne modele ze stali chirurgicznej, tytanu, cyrkonu lub palladu. Materiał obrączek ślubnych dla kobiet i mężczyzn może się różnić, my polecamy właśnie 14 i 18-karatowe złoto, które nadaje się również do noszenia na co dzień.

Cena obrączki ślubnej

Przed wyborem obrączek musisz także wziąć pod uwagę cenę. Powinna wynikać nie tylko z materiału, ale również kształtu, designu i od tego, czy chodzi o obrączki ślubne wykonane specjalnie pod zamówienie. Cena jest uzależniona także od tego, czy chcesz obrączki z cyrkoniami, diamentami lub innymi kamieniami szlachetnymi. Nie ma jednak potrzeby oszczędzać na obrączkach ślubnych. Mimo to, jest to pierścionek, który będzie ozdabiał Twoją lewą rękę na co dzień.

Zamów spersonalizowane obrączki ślubne

Przy wyborze obrączek ślubnych nie ma sztywnych zasad, które należy przestrzegać. Nie musisz dopasować obrączki ślubne do designu, nawet do materiału. Wystarczy umieścić na obrączkach grawer, ew. diamenty według magicznej daty Twojego ślubu. Wybór obrączek ślubnych należy wyłącznie do nowożeńców.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: