Wybieraj biżuterię do pory roku

Wybieramy biżuterię do pory roku
Facebook
LinkedIn

Każda pora roku ma swoją specjalną energię. Spożywamy produkty sezonowe, ubieramy się zgodnie z porą roku i angażujemy się w charakterystyczne dla danej pory roku czynności. Dlaczego więc nie dopasować biżuterii do pory roku? Podczas gdy lato wymaga odświeżających odcieni, zima potrzebuje błyszczących kryształów, które uchwycą każdy promyczek słońca. Przejście trendów modowych przez cztery pory roku polega na zachowaniu naturalnych klimatów sezonu i utrzymaniu radości z mody i ubierania się przez cały rok.

Treść artykułu

Wiosna: Lekkie motywy kwiatów

Co lepiej wyraża wiosnę niż polne kwiaty, których piękno przewyższa nawet tęczę? Wiosna to tak naprawdę kwiaty i kolory, prowadzone w stylu prostoty i lekkości. W końcu kwiatem wiosny jest tulipan – kolorowy, ale prosty. Więc mniej znaczy zdecydowanie więcej w tym sezonie.

Wiosenna biżuteria

Wiosenne klejnoty i biżuteria noszone są w designach inspirowanych naturą. Są też gustowne, zabawne modele z dozą wyobraźni i oryginalności. Wiosną szczególnie dobrze sprawdzą się długie naszyjniki z wisiorkami, naszyjniki z kwiatami czy kolczyki z motywem owoców. Przy większej ilości słonecznych dni i krótszych rękawach, odpowiednie będą również kolorowe wiązki warstwowych bransoletek.

Lato: Pstre kolory

Sezon letni najlepiej opisuje angielski ogród pełen kwiatów, które przeplatają się ze sobą. Lato pasuje do złożoności, różnorodności i kolorów. To sezon świeżych ubrań, zabawy i różnorodności.

Letnia biżuteria

Letnia biżuteria może mieć wiele warstw i tekstur. Powinna być lekka i bardziej umiarkowanie łączona, ale może być wyrazista i kolorowa. Odpowiednie są kolorowe kryształy i modele inspirowane morzem, takie jak naszyjniki z muszli i komplety biżuterii z pereł. Na co dzień nadają się naszyjniki i bransoletki z koralików, które swoją drogą są najlepszymi przyjaciółmi letnich stylizacji. Podczas gdy w chłodniejszych miesiącach bransoletki walczą z rękawami, latem odsłonięte przedramiona zasługują na upiększenie.

Jesienne kolory

Jesień: Bogata i rustykalna

Jesienny krajobraz to spadające liście w różnych kształtach i kolorach. Jesień radzi sobie z szeroką gamą designów i kolorów, ale nieco bardziej elegancki styl najbardziej jej odpowiada. Odpowiednie są ciepłe kolory ziemi, takie jak bordowy, brązowy, ciemnozielony pomarańczowy, ale także klasyczny niebieski.

Jesienna biżuteria

Jesienią można sobie pozwolić na odważne kolczyki, masywne naszyjniki i bransoletki mankietowe. Z gustownym pierścionkiem czy broszką nie można popełnić błąd. Jesienny trend to kolczyki wachlarze, kamienie naturalne i warstwowe naszyjniki. Drewniana biżuteria i koraliki w odpowiednich odcieniach kolorystycznych nadają się również do noszenia na co dzień. Perły pasują również na bardziej uroczyste okazje w tym okresie.

Zima: Srebrna prostota

Wyobraź sobie zimowy krajobraz, ośnieżone góry, a zrozumiesz, dlaczego zima to pora prostoty. Podobnie jak wiosna, zima również potrzebuje prostego designu. Warstwowe ubrania, noszenie szalików, czapek i płaszczy nie pozostawiają wiele miejsca na klejnoty i biżuterię. Więc umiar jest wskazany. Z gamy kolorystycznej zima może obejść się z podstawowymi odcieniami. Schlebia jej kolor srebrny, czarny, biały i lodowoniebieski.

Zimowa biżuteria

Biżuteria srebrna z czarnymi aplikacjami, takimi jak koraliki, cyrkonie, kryształki lub wisiorki, szczególnie nadaje się na zimę. Odważne srebrne kolczyki są również na miejscu. Często są jedyną biżuterią, która będzie się wyróżniać w harmonii z zimowym strojem. Perły będą podstawą Twojego luksusowego pudełka z biżuterią. Naszyjniki z pereł są ponadczasowe i szczególnie nadają się na specjalne imprezy towarzyskie, które nie są rzadkością w sezonie zimowym. Możesz także postawić na kryształową biżuterię, która pięknie mieni się w monotonnym mroku zimowej pory roku.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: