Wybieramy biżuterię do koloru włosów i oczu

Dobieramy biżuterię do koloru włosów i oczu
Facebook
LinkedIn

Patrząc na szerokie oferty producentów i sprzedawców biżuterii, wybór akcesoriów modowych może wydawać się niezwykle trudnym procesem. Dlatego postanowiliśmy trochę ułatwić Ci to zadanie. O ile w innym artykule radziliśmy, jak dobrać biżuterię do cery, twarzy czy stylu ubierania się, o tyle w niniejszym artykule wybieramy biżuterię do koloru włosów i oczu.  

Treść artykułu

Biżuteria do koloru włosów

Nie bez powodu mówi się, że włosy są koroną kobiecego piękna. Ich tonacja kolorystyczna odgrywa główną rolę w ogólnym wyglądzie, dlatego odgrywają jedną z najważniejszych ról również w doborze akcesoriów.  

Biżuteria do koloru włosów Nie bez powodu mówi się, że włosy są koroną kobiecego piękna. Ich tonacja kolorystyczna odgrywa główną rolę w ogólnym wyglądzie, dlatego odgrywają jedną z najważniejszych ról również w doborze akcesoriów.

Biżuteria dla brunetek

Jeśli Twoja cera nie jest zbyt blada, w zasadzie masz wolną rękę w doborze biżuterii. Jeśli jednak brązowe włosy graniczą z porcelanową cerą, trzymaj się zimnych odcieni i preferuj srebro, białe, ewentualnie różowe złoto. Szczegółowo odpowiednie dla brunetek są niebieskie i ciemnoczerwone kamienie. Możesz wybrać na przykład naszyjnik z ognistym rubinem lub bursztynowe kolczyki.

Biżuteria dla blondynek

Jeśli jesteś blondynką, unikaj żółtych metali w pobliżu twarzy, które niepotrzebnie zaakcentowały by niechciane żółte odblaski Twoich włosów. Preferuj więc kolczyki i naszyjniki z białego złota lub srebra. Możesz wybierać z kamieni o różnych kolorach według własnego gustu i fantazji. Bardzo do Ciebie pasują niebieskie i zielone kryształy.

Biżuteria dla rudych

Żółte i różowe złoto komponuje się do miedzianych włosów. Kolor Twoich włosów doskonale podkreślą niebieskie i zielone kamienie. Wybierz przykładowo naszyjnik i pierścionek z pięknym zielonym szmaragdem. Będziesz pięknie błyszczeć.  

Wybieraj biżuterię według koloru oczu

Biżuteria według koloru oczu

Odpowiednio dobrany klejnot lub odpowiednia biżuteria wzbudzi w Twoich oczach iskierki, podkreśli ich kolor lub odpowiednie go dopełni. Wybierając biżuterię według koloru oczu, skup się szczególnie na okolicy twarzy.

Niebieskie oczy

Chłodne białe metale doskonale podkreślają piękne odcienie Twoich niebieskich oczu. Możesz bawić się kolorem i blaskiem kamieni. Wybierz kolczyki z przezroczystym szafirem, topazem lub mieniącym się cyrkonem.

Zielone oczy

Zielony kolor oczu wygląda bardzo nietypowo i jednocześnie atrakcyjnie. Pasują do Ciebie ciepłe metale, ale możesz wybrać również chłodniejsze odcienie. Swoją wyjątkowość podkreślisz pasującym do siebie kolorem kryształów. Możesz wybrać szmaragd, ametyst lub oliwin.

Piwne oczy

Tajemnicze piwne oczy doskonale pasują do bardziej delikatnych tonów. Świetnym wyborem jest różowy kolor metalu oraz kamieni. Wrażenie robią również kolczyki z różowego złota z osadzonymi ametystami. Panie urodzone wcześniej mogą preferować jesienne kolory rubinów lub granatów.

Brązowe oczy

Brązowe oczy wyglądają egzotycznie, energicznie i uroczo. Można je łączyć z prawie każdą biżuterią. Kobiety z brązowymi oczami nie powinny zapominać, że diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety, ewentualnie wybrać ich bardziej ekonomiczną, równo elegancką, wersję, cyrkonii. Pasują do nich jednak również kamienie zielonego, niebieskiego lub turkusowego koloru.  

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły:

Torebki Guess

Jak wybrać torebkę krok po kroku

Na oficjalne i uroczyste okazje wybieraj mocniejsze torebki o mniejszych rozmiarach. Do noszenia na co dzień dobrze sprawdzą się większe torebki z dłuższymi paskami na

Scroll to Top