Biżuteria Pandora – opowieść o przekształceniu małego duńskiego sklepu

Oto kilka interesujących faktów na temat marki Pandora
Facebook
LinkedIn

Gdybyśmy mieli sporządzić listę akcesoriów modowych, które są prawdziwym hitem na świecie, nie moglibyśmy pominąć biżuterii Pandory. Podobnie jak biżuteria Swarovski, tak i akcesoria Pandora znajdują się na szczytach list sprzedaży w swoim segmencie. Nic dziwnego – ma bogatą historię, której towarzyszy ciekawa opowieść o przekształceniu się małej duńskiej firmy w dużą międzynarodową firmę.

Treść artykułu

Biżuteria Pandora i jej historia

Historia firmy Pandora zaczyna się w Kopenhadze w Danii w 1982 roku, kiedy to para Per i Winnie Enevoldsen założyła mały sklep jubilerski. Od samego początku działalności obydwoje dużo podróżowali do Tajlandii w poszukiwaniu biżuterii do importu. Wraz ze wzrostem popytu na ich biżuterię stopniowo zaczęli dostosowywać kierunek swojej działalności do sprzedaży hurtowej dla duńskich klientów.

Bransoletka z zawieszkami Pandora
Źródło: adobestock.com

Charakterystyczne kamienie milowe

Lata 1987 i 1989 można nazwać kamieniami milowymi rozwoju przyszłej odnoszącej sukcesy firmy.  W 1987 r. Per i Winnie zamknęli działalność detaliczną i przenieśli się do większych pomieszczeń, 2 lata później pełni nadziei przedsiębiorcy zdecydowali się produkować biżuterię Pandora w Tajlandii. Ponadto w międzyczasie zatrudnili pierwszego projektanta.

Międzynarodowy sukces

Wprowadzenie bransoletki Pandora na rynek duński w 2000 roku było zapowiedzią wielkiego międzynarodowego sukcesu całej marki. W kolejnych latach firma rozpoczęła ekspansję międzynarodową i wkroczyła na nowe rynki:

  • 2003 – USA
  • 2004 – Niemcy i Australia

Zwiększenie zdolności produkcyjnej

Po znaczącym sukcesie i transformacji w międzynarodową platformę sprzedaży, Pandora otworzyła w 2005 r. duży sześciopiętrowy zakład produkcyjny w Tajlandii, który nadal stanowi centralną część obecnej produkcji i infrastruktury. W sierpniu 2008 r. w tym samym miejscu otwarto drugi zakład produkcyjny, a w 2010 r. trzeci i czwarty zakład Pandory. Te fakty znacznie wzmocniły sytuację produkcyjną Pandory.

Pandory naprawdę nie da się pomylić
Źródło: adobestock.com

Biżuteria Pandora w czasach współczesnych

Obecnie są bransoletki i wisiorki Pandora produkowane i sprzedawane w ponad 70 krajach na sześciu kontynentach za pośrednictwem ponad 10 300 punktów sprzedaży. Co ciekawe, firma Pandora zatrudnia około 27 300 ludzi na całym świecie, z czego około 13 200 w Tajlandii.

Firma Pandora stara się zaoferować kobietom na całym świecie nowoczesną i oryginalną biżuterię wysokiej jakości w przystępnych cenach. Stąd bierze się wysiłek zmierzający do zainspirowania kobiet w dziedzinie wyrażenia swojej indywidualności. Wszystkie kobiety mają swoje osobiste historie, które warto opowiedzieć. I w pewnym sensie może im w tym pomóc właśnie niepowtarzalna biżuteria Pandora.

Biżuteria Pandora – bransoletka Pandora
Źródło: https://us.pandora.net/

Bransoletki Pandora

Bransoletki Pandora to świetny sposób na uszczęśliwienie kobiet i dziewcząt w każdym wieku. Są to bransoletki, których łączna wartość z czasem gwałtownie rośnie. Jak to jest możliwe? Odpowiedź jest prosta:

Najpierw należy kupić samodzielną bransoletkę Pandora, którą polecamy jako prezent na każdą okazję – czy to urodziny, Boże Narodzenie lub inne ważne wydarzenia życiowe. I wtedy do takiej podarowanej bransoletki możesz następnie kupić tyle ile zmieści się wisiorków i koralików.  

Jak już wspomnieliśmy, każdym pojedynczym akcesoriom w postaci wisiorka lub koralika zwiększa się całkowita wartość bransoletki. I nie mamy na myśli tylko wartość cenową, ale także kolekcjonerską. Nic dziwnego, że bransoletka Pandora wzbogacona o wisiorki i koraliki o różnych kształtach i wielkości będzie mieć dla swojej właścicielki wielką wartość emocjonalną oraz kolekcjonerską. Podobnie jak sama bransoletka, każdy wisiorek, będzie powiązany z pewnym pięknym wydarzeniem życiowym.  

Benefity dla panów: Jeśli zastanowimy się nad tym faktem, bransoletki Pandora to świetny wybór również dla panów – ale nie do noszenia. Mamy na myśli, że jeśli podarujesz bransoletkę Pandora, nie musisz więcej zastanawiać się nad tym, co kupisz ukochanej osobie z okazji najbliższego święta lub najbliższego znaczącego wydarzenia. Po prostu, kupisz wisiorek lub koraliki Pandora i masz z głowy.

Wisiorki i koraliki Pandora są produkowane w różnych kształtach i odmianach

Wisiorki Pandora

Jak już stwierdziliśmy w poprzednich częściach, do ulubionej biżuterii Pandora przynależą nie tylko bransoletki, ale również wisiorki. Ludzie na całym świecie doceniają, że są produkowane w licznych designach. Na rynku znajdziesz je w różnych kształtach i kolorach.  

Ciekawostka: Wisiorki Pandora, podobnie jak inna biżuteria Pandora, są wykańczane ręcznie i produkowane ze srebra szterlingowego – w niektórych przypadkach wzbogaconego 14-karatowym złotem. W końcu, w wybranej biżuterii Pandora, przykładowo również w wisiorkach, znajdziesz również tzw. szkło murańskie.   

Koraliki Pandora

Koraliki Pandora mają taką samą zdolność jak wisiorki Pandora – swojej przyszłej właścicielce będą przy każdym widoku przypominać piękne chwile życiowe. Wyobraź sobie, że masz na jednej ręce, na jednej bransoletce, wspomnienie kilku poprzednich urodzin, kilku poprzednich Świąt Bożego Narodzenia i przykładowo ważnych wydarzeń z Twojego życia. Po prostu, piękno!

Kolczyki Pandora z rodowodem
Źródło: https://uk.pandora.net/

Kolczyki Pandora

Chociaż kolczyki Pandora nie oferują tak wielkiego potencjału kolekcjonerskiego jak wyżej wspomniane bransoletki, wisiorki i koraliki, są również popularne wśród fanów Pandory. Produkowane są w ogólnie najpopularniejszych kolorach – w złotym, srebrnym oraz różowym. I oczywiście występują w różnych wielkościach, kształtach i designach. Zdecydowanie jest z czego wybierać.

Naszyjniki Pandora

Ciekawą alternatywą w związku z umieszczeniem wisiorka Pandora są oprócz bransoletek również naszyjniki. Panie je lubią, ponieważ wspomniane wisiorki znajdują się podczas noszenia w pobliżu serca.

Często zadawane pytania

Jak wyczyścić bransoletkę Pandora?

Jeśli chodzi o sposób czyszczenia Pandory, zaleca się sprawdzenie bransoletki Pandora w Twoim sklepie jubilerskim co najmniej raz w roku. Ponadto regularnie poleruj ją miękką szmatką do polerowania – uniwersalną lub taką, która znajduje się w oryginalnym zestawie do czyszczenia biżuterii Pandora.

Jak otwiera się bransoletka Pandora?

Bransoletkę Pandora można otworzyć umieszczając palec wskazujący na zawiasie pod sprzączką i następnie wciskając lub obracając – w zależności od rodzaju sprzączki. Jednak ważne jest, aby trzymać koralik w taki sposób, aby sprzączka została skierowana w Twoją stronę. Jednak oryginalny otwieracz do bransoletek Pandora to przydatny pomocnik, dzięki któremu nie uszkodzisz sobie paznokci.

Jeśli szukasz gustownych i oryginalnych akcesoriów modowych, biżuteria Pandora z pewnością będzie świetnym wyborem. Możesz jednak przyjrzeć się także innym markom, w ofercie których znajdziesz przepiękne bransoletki i tak samo zachwycające wisiorki. Wszystko, co musisz zrobić, to dobrze wybrać.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: