Biżuteria Pandora – opowieść o przekształceniu małego duńskiego sklepu

Oto kilka interesujących faktów na temat marki Pandora
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Gdybyśmy mieli sporządzić listę akcesoriów modowych, które są prawdziwym hitem na świecie, nie moglibyśmy pominąć biżuterii Pandory. Podobnie jak biżuteria Swarovski, tak i akcesoria Pandora znajdują się na szczytach list sprzedaży w swoim segmencie. Nic dziwnego – ma bogatą historię, której towarzyszy ciekawa opowieść o przekształceniu się małej duńskiej firmy w dużą międzynarodową firmę.

Treść artykułu

Biżuteria Pandora i jej historia

Historia firmy Pandora zaczyna się w Kopenhadze w Danii w 1982 roku, kiedy to para Per i Winnie Enevoldsen założyła mały sklep jubilerski. Od samego początku działalności obydwoje dużo podróżowali do Tajlandii w poszukiwaniu biżuterii do importu. Wraz ze wzrostem popytu na ich biżuterię stopniowo zaczęli dostosowywać kierunek swojej działalności do sprzedaży hurtowej dla duńskich klientów.

Bransoletka z zawieszkami Pandora
Źródło: adobestock.com

Charakterystyczne kamienie milowe

Lata 1987 i 1989 można nazwać kamieniami milowymi rozwoju przyszłej odnoszącej sukcesy firmy.  W 1987 r. Per i Winnie zamknęli działalność detaliczną i przenieśli się do większych pomieszczeń, 2 lata później pełni nadziei przedsiębiorcy zdecydowali się produkować biżuterię Pandora w Tajlandii. Ponadto w międzyczasie zatrudnili pierwszego projektanta.

Międzynarodowy sukces

Wprowadzenie bransoletki Pandora na rynek duński w 2000 roku było zapowiedzią wielkiego międzynarodowego sukcesu całej marki. W kolejnych latach firma rozpoczęła ekspansję międzynarodową i wkroczyła na nowe rynki:

  • 2003 – USA
  • 2004 – Niemcy i Australia

Zwiększenie zdolności produkcyjnej

Po znaczącym sukcesie i transformacji w międzynarodową platformę sprzedaży, Pandora otworzyła w 2005 r. duży sześciopiętrowy zakład produkcyjny w Tajlandii, który nadal stanowi centralną część obecnej produkcji i infrastruktury. W sierpniu 2008 r. w tym samym miejscu otwarto drugi zakład produkcyjny, a w 2010 r. trzeci i czwarty zakład Pandory. Te fakty znacznie wzmocniły sytuację produkcyjną Pandory.

Pandory naprawdę nie da się pomylić
Źródło: adobestock.com

Biżuteria Pandora obecnie

Dziś bransoletki i wisiorki Pandora są produkowane i sprzedawane w ponad 70 krajach, na sześciu kontynentach, w ponad 10 300 punktach sprzedaży. Co ciekawe, Pandora zatrudnia około 27 300 osób na całym świecie, z czego około 13 200 w Tajlandii.

Misją Pandory jest oferowanie kobietom na całym świecie wysokiej jakości, nowoczesnej i jednocześnie oryginalnej biżuterii w przystępnych cenach. Stąd pomysł inspirowania kobiet do wyrażania swojej indywidualności. W końcu wszystkie kobiety mają swoje osobiste historie, które warto opowiedzieć. W pewnym sensie niepowtarzalna biżuteria Pandora może im w tym pomóc.

Jeśli więc szukasz gustownych i oryginalnych akcesoriów modowych, biżuteria Pandora z pewnością będzie świetnym wyborem. Możesz jednak spojrzeć także na inne marki, u których znajdziesz przepiękne bransoletki i oszałamiające wisiorki. Wystarczy, że wybierzesz wśród nich.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Share on facebook
Udostępnij

Najnowsze artykuły:

Przewiń do góry