Swarovski – biżuteria, której nie powinno zabraknąć w kobiecej szkatułce

Biżuteria Swarovski jest synonimem biżuterii damskiej.
Facebook
LinkedIn

Kiedy mówisz „Swarovski”, wiele osób automatycznie widzi przed oczami czarujące kolczyki i naszyjniki. Mówiąc najprościej, jest to biżuteria, mieniąca się tymi najjaśniejszymi odcieniami. Właściwie nic dziwnego… W końcu to firma, która może pochwalić się statusem najbardziej poszukiwanego producenta kryształów na świecie. Ponadto jej historia przeplata się z niezwykle ciekawą historią.

Treść artykułu

Urocza biżuteria Swarovskiego

Czarującej biżuterii Swarovski nie powinno zabraknąć w żadnej kobiecej szkatułce. Jest tak wyjątkowa, aż trudno to opisać słowami. Przybliżyć ją może wyjątkowa historia, która z Czech „przedarła się” do świata.

Ważne lata Swarovskiego

1862 – w Czechach urodził się Daniel Swarovski, późniejszy założyciel firmy z kultowym teraz łabędziem w logo.

1883 –Daniel Swarovski wynalazł urządzenie do perfekcyjnej obróbki biżuterii.

1892 – Daniel Swarovski wraz z Franzem Weisem opatentowali wspomnianą maszynę w Pradze.

1895 – założenie warsztatu szlifowania kryształów w tyrolskim mieście Wattens.

1919 – rejestracja marki Tyrolit, która do dziś zajmuje czołową pozycją wśród firm produkujących narzędzia ścierne do produkcji kryształów.

1931 – Daniel Swarovski zaprezentował oryginalną kryształową odzież, która odniosła wielki sukces w branży modowej.

1989 –„twarzą” biżuterii i całej marki Swarovski stał się ikonicznym łabędź symbolizujący czystość i elegancję całej firmy.

 
Założyciel firmy Swarovski - Daniel Swarovski
Źródło: https://astrumpeople.com/

Kolczyki czy naszyjniki? Dlaczego biżuteria Swarovski?

Biżuteria, statuetki, dekoracje do domu, perfumy, a nawet żyrandole. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w bogatym portfolio marki Swarovski. Jednakże najbardziej interesuje nas biżuteria – zwłaszcza kolczyki i naszyjniki – które są w ofercie Swarovskiego poprostu TOP.

W związku z naszyjnikami Swarovski, chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na modele z wisiorkami w kształcie łabędzi. To swego rodzaju klasyka, która od dawna cieszy się popularnością wśród klientów. Nie można nimi niczego popsuć, a jednocześnie odświeżysz nimi swój codzienny strój. Dodatkowo zawieszka z łabędziem prezentuje się dyskretnie i elegancko, co czyni ją doskonałym dodatkiem modowym na imprezy towarzyskie.

Naszyjnik marki Swarovski

Jeśli chodzi o kolczyki Swarovskiego, trudno je opisać w kilku wersach. Musisz je zobaczyć. Występują w różnych kształtach, ale także w różnych kolorach tęczy.Właśnie dlatego jest wielce prawdopodobne, że wybierzesz nie tylko jedną parę, ale kilka. Biorąc pod uwagę ich dizajn i zdolność wyróżniania się jest to niezwykle zrozumiałe.

Nasza rada: Kiedy mówimy o biżuterii Swarovski, na uwagę zasługują również piękne bransoletki i “literkowe” wisiorki.

Ciekawostki na koniec - biżuteria Swarovskiego w filmach

Światową popularność biżuterii Swarovski potwierdza również fakt, że często były one „używane” do filmów, które odniosły światowy sukces. Nie mamy na myśli niskobudżetowych produkcji , ale filmy dobrej jakości, z których część odniosła sukces na Academy Awards. Możemy wymienić na przykład:

  • Titanic
  • Black Swan
  • Skyfall
  • Bohemian Rhapsody
  • Rocketman
Wskazówka na zakończenie: przeczytaj więcej ciekawostek o biżuterii Swarovski i jej historii.
Aktorka Penelope Cruz z naszyjnikiem i kolczykami Swarovskiego
Źródło: https://luxurylondon.co.uk/

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: