Doradzimy Ci, na podstawie czego wybrać biżuterię dziecięcą

Pomożemy Ci wybrać biżuterię dziecięcą
Facebook
LinkedIn

Biżuteria dziecięca od wielu dziesięcioleci zajmuje stabilne miejsce w sklepach różnych sprzedawcy akcesoriów modowych. Dlaczego? Po biżuterii dziecięcej chętnie sięgają rodzice, rodzice chrzestni lub inni członkowie rodziny podczas gdy dochodzi do ważnych wydarzeń w życiu najmłodszych członków rodziny. Dlatego doradzimy Ci, na podstawie czego wybierać biżuterię dla dzieci.

Treść artykułu

Kiedy podarować pierwszą biżuterię?

Dzieci zwykle otrzymują biżuterię w wieku, w którym nie są zbyt świadome jej prawdziwej wartości. Świetnym przykładem są kolczyki dziecięce, które zwykle wręcza się dziewczynkom z okazji narodzin lub chrztu. Najczęstszymi dawcami są rodzice chrzestni lub dziadkowie i babcie. Przypominamy, że tematu jak wybrać kolczyki dziecięce poświęciliśmy już wcześniej jeden z naszych artykułów.

Z chłopcami jest trochę łatwiej. Pierwsza biżuteria, którą otrzymują, to dziecięce naszyjniki lub bransoletki – zwykle również z okazji narodzin, ewentualnie chrztu. Dobrym wyborem dla chłopców są również dziecięce naszyjniki z wisiorkiem. Jeśli chodzi o wisiorki, członkowie rodziny sięgają przykładowo po znakach zodiaku. Taka biżuteria z biegiem czasu uzyskuje coraz większą wartość w oczach młodzieży.

Generalnie jednak biżuterię dziecięcą można podarować praktycznie w dowolnym momencie. Ale jeśli chodzi o ważne wydarzenia w życiu dzieci, to oprócz wspomnianych narodzin i chrztu, możemy przykładowo wymienić: pierwsze urodziny, wejście do życia szkolnego lub pierwszą komunię świętą.

Czym kierować się przy wyborze biżuterii dla dzieci?

Jednym z najważniejszych aspektów przy wyborze biżuterii dziecięcej jest jej design. Zwłaszcza dzieci w wieku szkolnym zwracają uwagę na to, jak wygląda ich biżuteria. Dążą zwłaszcza do motywów zwierzęcych lub do bohaterów z baśni. Jednak ze względu na użytkowanie nie mniej istotnymi czynnikami przy wyborze odpowiedniej biżuterii dziecięcejrozmiary i materiał.

Rozmiary biżuterii dziecięcej

Jeśli chodzi o rozmiary, problematyczne mogą być naszyjniki dziecięce na kark lub bransoletki. Zdarza się, że dziecko bardzo szybko z nich wyrasta. Dlatego zalecamy wybierać z tzw. rosnącej biżuterii dla dzieci, w przypadku której z czasem można rozmiar regulować.

Materiał, z którego jest wykonana biżuteria dla dzieci

Jeśli chodzi o materiał, z którego jest wyprodukowana biżuteria dla dzieci, zdecydowanie najlepsze jest 14 oraz więcej karatowe złoto, które jest ogólnie nieszkodliwe. Dobrym wyborem mogą być również naszyjniki dziecięce z białego złota. Aby jednak zaopiekować się najmniejszymi członkami Twojej rodziny, poddaj biżuterię procesu rodowania. To samo dotyczy również srebrnych kolczyków dla niemowląt, ew. wszelkiej biżuterii wyprodukowanej z białych metali. Osobną kategorię przedstawia stal chirurgiczna. Biżuteria, która jest z niej wykonana może zawierać żelazo i nikiel. A ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę, jak są popularne przykładowo dziecięce pierścionki lub dziecięce kolczyki ze stali chirurgicznej, zwracamy uwagę również na następujący fakt – jeśli masz pewność, że stal chirurgiczna nie spowoduje dziecku, które otrzymało właśnie taki prezent, żadnych problemów na skórze, śmiało zdecyduj się na taki zakup.

Zadbaj o gust i zainteresowania dziecka

Na zakończeniu pozostaje nam tylko podkreślić, że podczas wyboru biżuterii dziecięcej należy zwracać uwagę również na gust i zainteresowania dziecka. Oczywiście nie dotyczy to biżuterii dla noworodków, ewentualnie obchodów pierwszych urodzin. Mamy na myśli raczej dzieci w szkolnym wieku. Pamiętaj, że to, co podoba się Tobie, nie musi automatycznie spodobać się dziecku – i na odwrót. Dlatego zwróć uwagę również na zainteresowania i gust najmniejszych członków Twojej rodziny. Radość, jaką sprawisz im odpowiednie wybraną biżuterią, może być niesamowita. Nie wspominając już o tym, że biżuteria dziecięca z biegiem czasu może stać się cennymi dziedzictwem dla przyszłych pokoleń.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: