Biżuteria dla zwierząt domowych: Zawieszki, medaliony, obroże i inne

Biżuteria dla zwierząt domowych jest wielkim hitem
Facebook
LinkedIn

Kiedy urocze ubranie nie wystarczy, nadszedł czas, aby dodać trochę błyszczu. Możesz zacząć od obroży z kamieniami szlachetnymi lub wygrawerowanym znaczkiem, a skończyć na zawieszkach lub kolczykach. W ostatnich latach biżuteria dla zwierząt domowych stała się wizytówką wyjątkowej troski i uwagi, jaką niektórzy właściciele okazują swoim zwierzęcych członkom rodzin. Dziś świat biżuterii zwierzęcej obejmuje prawie wszystko, co można znaleźć w zwykłej szkatułce z biżuterią. Przyjrzyjmy się bliżej temu specjalnemu segmentowi biżuterii.

Treść artykułu

Rodzaje biżuterii dla zwierząt

Wybór klejnotów i biżuterii dla zwierząt jest na obecnym rynku dość zróżnicowany. Skupia się głównie na psach i kotach. Począwszy od zdobionych praktycznych akcesoriów, a skończywszy na ekstrawaganckich i nieco ekscentrycznych modelach, Twój pupil może mieć w swoim wyposażeniu naprawdę wszystko.

Obroże, szelki i smycze jako biżuteria

Zasadniczo praktyczne akcesoria dla zwierząt nabierają zupełnie nowego znaczenia w rękach projektantów i jubilerów. W ofercie znajdują się obroże zdobione diamentami, kryształami Swarovskiego, aplikacjami z metali szlachetnych czy wysokiej jakości stali chirurgicznej. Designerskie sprzączki czy specjalne zawieszki to nic specjalnego. Producenci wykorzystują miękką skórę cielęcą oraz specjalne tkaniny pochodzenia roślinnego, zapewniające doskonały komfort czworonożnemu pupilowi.

Grawerowane znaczki i zawieszki

Znaczek lub zawieszka do obroży to jedna z najczęstszych i jednocześnie najbardziej praktycznych biżuterii dla zwierząt domowych. Dużą popularnością cieszą się proste zawieszki stalowe o różnych kształtach nadających się do grawerowania. Bardziej wyszukane znaczki wykonane ze złota, inkrustowane kryształami lub kamieniami szlachetnymi, wyglądają ekskluzywnie. Oprócz funkcji estetycznej często pełnią też funkcję zabezpieczającą – niosą ze sobą podstawowe informacje o psie lub kocie na wypadek ich zgubienia.

Naszyjniki dla zwierząt domowych

Naszyjniki, bransoletki i diademy

Dochodzimy do bardziej ekstrawaganckiego wyposażenia pudełka na biżuterię dla zwierząt, która zdecydowanie nie nadaje się dla każdego zwierzęcia ani na każdą okazję. Biżuteria dla zwierząt domowych może również przybrać formę bogatego diademu wysadzanego drogocennymi kamieniami. Oczywiście taka biżuteria nie nadaje się ani nie jest bezpieczna do zwykłego biegania po parku i jest raczej wyposażeniem na bardzo specjalne okazje. Podobnie jak bransoletki zakładane na łapy Twojego czworonożnego pupila czy ekskluzywne naszyjniki zastępujące obroże. Na rynku można znaleźć naszyjniki dla psów czy kotów wykonane ze stali chirurgicznej, metali szlachetnych, ale także niezwykle eleganckie naszyjniki z pereł czy luksusowych kryształów.

Kolczyki dla zwierząt domowych

Kiedy mówimy o biżuterii, nie możemy pominąć kolczyków. Możesz być zaskoczony, ale noszą je również psy i koty. Niektórzy producenci oferują piercing dla zwierząt, ale inwazyjne interwencje nie są konieczne. Jeśli chcesz zachwycić swojego zwierzaka parą ładnych kolczyków, możesz użyć nietoksycznego, nielateksowego kleju, który utrzyma kolczyk na miejscu przez około trzy tygodnie. Delikatnie usuń go olejkiem dla dzieci.

Biżuteria dla zwierząt domowych: Podstawy bezpieczeństwa

Zwierzę może nie być tak entuzjastycznie nastawione do ekskluzywnego akcesorium jak jego właściciel. Dlatego zalecamy dobór wszelkich elementów dekoracyjnych ze szczególną starannością, mając na uwadze wygodę i bezpieczeństwo pupila.

Najbezpieczniejsze są obroże i zawieszki

Ugryziona i zniszczona biżuteria może być niebezpieczna dla Twojego zwierzaka. Obszar szyi jest niedostępny dla zębów zwierząt, dlatego najbezpieczniejsze dla zwierząt są obroże, znaczki, zawieszki i naszyjniki.

Bezpieczne zapięcie

Upewnij się, że naszyjnik, którą zakładasz na szyję zwierzęcia domowego, jest nieco elastyczny lub ma zapięcie, które poluzuje się w nagłym wypadku. Klamry magnetyczne są doskonałe i rozpinają się, gdy twój pies nagle utknie w krzaku lub innej przeszkodzie.

Rozważ stosowność sytuacji

Tak samo jak i Ty nie nosisz naszyjników z pereł na siłownię lub na basen, tak biżuteria dla zwierząt domowych nie jest odpowiednia na każdą okazję. Pamiętaj, aby nie używać jej, gdy pies biega swobodnie, w parku lub na łonie natury. Jeśli nakładasz biżuterię swojemu zwierzakowi, powinieneś mieć go pod stałym nadzorem.

Uważaj a alergeny

Podobnie jak ludzie, zwierzęta domowe mogą również rozwinąć alergię na biżuterię lub reakcję alergiczną na niektóre metale, które są częścią biżuterii dla zwierząt. Chociaż możesz być spokojny w przypadku biżuterii ze stali chirurgicznej lub metali szlachetnych, zachowaj szczególną ostrożność w przypadku akcesoriów zawierających nikiel.

Kto oferuje biżuterię dla zwierząt domowych

Akcesoria dla zwierząt domowych można znaleźć również w ofercie niektórych specjalistycznych sklepów zoologicznych. Jeśli jednak interesuje Cię biżuteria naprawdę wysokiej jakości, zalecamy przeszukiwanie katalogów marek jubilerskich.

Pandora oferuje bezpieczną i bardzo popularną biżuterię dla zwierząt domowych. Oprócz obroży pod tą marką można znaleźć również gustowne zawieszki czy medaliony nadające się do grawerowania. Dużą popularnością cieszą się również obroże z kryształkami Swarovskiego zatopionymi w wysokiej jakości skórze. Istnieją również konkretne marki, które skupiają się przede wszystkim na modnych akcesoriach dla psów i ich właścicieli. Przede wszystkim wspomnijmy chociażby włoską firmę Mayadoro, która do produkcji ekskluzywnej biżuterii dla zwierząt wykorzystuje prawdziwą skórę, certyfikowane diamenty i kamienie szlachetne. Oferuje bezpieczne i pięknie zdobione obroże, szelki i smycze.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: