Różne style biżuterii: Klasyczne, artystyczne, minimalistyczne i inne

Przedstawiamy obszerną listę najpopularniejszych stylów biżuterii
Facebook
LinkedIn

Mówi się, że tylko osoba, która naprawdę cię dobrze zna, może dać ci biżuterię i perfumy. Wybór akcesoriów jest kwestią osobistego gustu i jest ściśle powiązany ze sposobem ubierania się. Większość kobiet wybiera biżuterię intuicyjnie zgodnie ze swoim stylem ubierania i stylem życia. Co jednak, jeśli nie jesteś pewna, dobierając dodatki do swojego stylu? A może potrzebujesz wybrać biżuterię na prezent dla bliskiej osoby? Pomoże Ci w tym poniższy poradnik: dobieramy biżuterię według stylu.

Treść artykułu

Klasyczny styl

Klasyczny styl to elegancja, ponadczasowość i proste, czyste linie. W jego garderobie dominują idealnie dopasowane podstawowe elementy i neutralne kolory. Klasyka nie podąża za modowymi trendami. Preferuje prosty i nieco wyrafinowany urok.

Klasyczna biżuteria

W języku jubilerskim klasyką są metale szlachetne, delikatne naszyjniki z zawieszkami, perły, bransoletki z koralików lub łańcuszków czy kolczyki sztyfty. Mniej rzucające się w oczy pierścionki, kryształowa biżuteria i oczywiście zegarki z metalową bransoletą lub skórzanym paskiem również noszone są w stylu klasycznym.

Artystyczny styl biżuterii jest jednym z najpopularniejszych

Artystyczny styl

Styl bohemy lub jak kto woli styl boho to wolność, nieskrępowanie i naturalne materiały. Dozwolone są ekstrawaganckie kombinacje, nakładanie warstw, elementy vintage, a priorytetem jest doskonały komfort.

Artystyczna biżuteria

Biżuteria Boho symbolizuje wolność, jest ziemista i inspirowana naturą. Warstwowe pierścionki, bransoletki lub długie warstwowe naszyjniki są idealne. Wisiorki i kolczyki często mają kształty piór, roślin, liści lub zwierząt. Biżuteria boho obejmuje kombinacje metali, klejnotów i kryształów we wszystkich kolorach, ale także naturalne materiały, takie jak skóra lub drewno.

Minimalistyczny styl

Minimalizm jako styl życia to nie tylko podstawowe kolory i nieskomplikowane kroje. Opiera się na funkcjonalności, uniwersalności i dążeniu do pozbycia się wszystkiego, co zbędne. W ten sposób umieszcza krytyczne lustro współczesnemu konsumpcyjnemu społeczeństwu.

Minimalistyczna biżuteria oczaruje Cię swoją prostotą Minimalistyczna biżuteria

Minimalistyczna biżuteria

Minimalistyczna biżuteria jest zazwyczaj prosta, gładka, doskonale komponująca się i pasująca na każdą okazję. Można mówić o ponadczasowości. Minimalizm reprezentuje złoty lub srebrny łańcuszek z prostą zawieszką, gładki pierścionek lub okrągłe kolczyki. Pamiętaj, że w tym przypadku mniej znaczy więcej. Dotyczy to zarówno ozdoby, jak i ilości biżuterii, którą nosisz jednocześnie. Minimalizm może dobrze sobie radzić z jednym delikatnym elementem, który pasuje do wszystkiego.

Rockowy styl

Rock jest twardy, mistyczny i nonkonformistyczny. W ten sam sposób znajduje to odzwierciedlenie w stylu mody. Reprezentuje pewien bunt, ale też tajemniczość i seksapil. Jest trochę uparty i dziwny. Charakteryzuje się skórą, twardym metalem i czarnym kolorem przeplatanym wyrazistymi odcieniami.

Rockowa biżuteria

Rockowa biżuteria jest twarda i chłodna. Elementy z litego srebra i biżuteria ze stali chirurgicznej pasują do tego stylu. Nosi się grube łańcuszki, bransoletki i śmiałe dominujące pierścionki. Nadają się również kolczyki i kolczyki. Doskonałe do tego stylu pasują również szerokie skórzane bransoletki z metalowymi dodatkami.

Miejski styl

Jest aktualny, świeży, zabawny i kreatywny. Styl miejski nie boi się kolorów, połączeń i integruje najnowsze trendy w modzie. Ma odwagę, ale też odpowiednią miarę i dozę zdrowego umiaru. Jest widoczny, ale nie działa na pierwszym planie.

Biżuteria w stylu miejskim

W tym przypadku biżuteria jest równie kolorowa i odważna jak sama szafa z garderobą. Nosi się naszyjniki, modne bransoletki i kolczyki we wszystkich kolorach. Odpowiednie są koraliki, ale także kombinacje różnych struktur i materiałów. Biżuteria w stylu miejskim jest kreatywna i pomysłowa w szczegółach. Jednak nie wydaje się przeładowana, raczej charakteryzuje się czystymi liniami. W takim przypadku nie warto przesadzać nawet z wzajemnym łączeniem.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: