Te pozłacane kolczyki od razu Cię przekonają!

O to nasz wybór pozłacanych kolczyków
Facebook
LinkedIn

Pozłacanie biżuterii jest znane od wielu dziesięcioleci. Podczas gdy w przeszłości chodziło głównie o uszlachetnianie różnych przedmiotów rytualnych, obecnie jest biżuterią często pozłacana dla branży modowej. W związku z tym, wybraliśmy pozłacane kolczyki, które od razu Cię przekonają. Zanim jednak wrócimy na uwagę na same kolczyki, porozmawiajmy ogólnie o pozłacaniu kolczyków.

Treść artykułu

Srebrne pozłacane kolczyki

Kiedy mówimy o pozłacanych kolczykach, ew. innych modnych akcesoriach z warsztatów renomowanych producentów mody, to najczęściej jest to biżuteria srebrna, którą pokryto cienką warstwą złota. Dzięki tej technice, klejnot przypomina prawdziwe złoto, jednocześnie stwarza luksusowe wrażenie. Oczywiście, w taki sposób zmodyfikowane akcesorium nie uzyskuje automatycznie cechy i wytrzymałość złota. Utrzymanie trwałości koloru jest nie do porównania z przypadkiem, kiedy jest produkt wykonany z czystego złota. Z drugiej strony, cena jest zdecydowanie przyjemniejsza niż w przypadku złotej biżuterii. Generalnie jednak pozłacane kolczyki oraz inna biżuteria mogą wytrzymać długo, jeśli dobrze się nimi zaopiekujesz.

Ciekawostka: Sam proces złocenia biżuterii można wykonać na kilka sposobów – np. za pośrednictwem ognia, nakładaniem płytek, parowaniem lub galwanizacją.

TOP pozłacane kolczyki, które Cię przekonają!

Patrząc na damskie kolczyki, aktualnie dostępne na rynku, doszliśmy do wniosku, że właśnie Michael Kors ma w swoim portfolio jeden z najpiękniejszych modeli pozłacanych. Szczerze mówiąc, nie jesteśmy w ogóle zaskoczeni. Ta znana marka modowa koncentruje swoją produkcję głównie na cenowo przystępną damską biżuterię. Jednak w ofercie włoskiej firmy Emporio Armani również znaleźliśmy niezwykle udane kolczyki, nawet w kolorze różowego złota.

Pozłacane kolczyki – okrągłe

Te małe okrągłe kolczyki sztyfty, pozłacane kolczyki Michael Kors MKC1247AN710, urzekają nie tylko super ceną, ale także kompaktowymi wymiarami, które łączą w sobie elementy elegancji i luksusu. O ile elegancja wynika głównie z ozdobnych kamieni umieszczonych na całym obwodzie kolczyków, o tyle cienka warstwa złota naniesiona na srebrnym materiale stwarza luksusowe wrażenie. Oczywiście nie zabrakło również kultowego logo MK, dzięki któremu można polecać ten model też do noszenia na co dzień.

Półokrągłe kolczyki Michael Kors

Podobne wykonanie jak w przypadku poprzednich kolczyków jest widoczne również w półokrągłych kolczykach Michael Kors (kod produktu MKC1177AN710). Również w tym przypadku dominuje złoty kolor połączony z kamieniami ozdobnymi. Model ten jest jednak nieco większy. Podczas gdy wspomniane okrągłe kolczyki sztyfty mają średnicę 9,3 mm, te kolczyki półkręgi mają wielkość12 mm.

Pozłacane kolczyki Michael Kors z kamieniami ozdobnymi

Pozłacane wiszące kolczyki

W naszej liście nie brakuje również pozłacanych wiszących kolczyków Emporio Armani EG3445221. Powierzchnia tego niezwykle udanego modelu, w przeciwieństwie do dwóch poprzednich, jest pokryta cienką warstwą różowego złota.  I trzeba przyznać, że w połączeniu z pozostałymi różowymi i białymi elementami prezentuje się naprawdę świetnie. Jeśli szukasz trendowe akcesorium, zdecydowanie polecamy Ci właśnie te kolczyki. 

Pozłacane kolczyki Emporio Armani – wiszące

Kolczyki w kształcie serduszka Michael Kors

No i pod koniec naszego opowiadania zostawiliśmy miejsce na kolczyki marki Michael Kors – konkretnie model w kształcie serduszka, który znajdziesz na rynku pod kodem MKC1119AN791. Oprócz różowego wykończenia kolczykom dominują gęsto osadzone kamienie ozdobne. Oczywiście, nawet w tym przypadku są to srebrne kolczyki pozłacane.

Małe pozłacane kolczyki Michael Kors w kształcie serduszka

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: