Biżuteria Skagen: Akcesoria w stylu skandynawskiego minimalizmu

Minimalistyczna biżuteria Skagen
Facebook
LinkedIn

Gdyby w Ikei był dział z biżuterią, pewnie wyglądałaby jak ta z katalogów Skagen. Łatwo rozpoznawalna, inspirowana minimalistycznym skandynawskim designem, ponadczasowa i stworzona z myślą o naszej planecie. Biżuteria Skagen wyróżnia się połączeniem delikatności i prostoty, a jednocześnie przyciąga wzrok i nie można jej przeoczyć. Jeśli nie masz jeszcze swojej ulubionej marki akcesoriów modowych, to dobrze trafiłeś. Dziś bliżej przedstawimy Ci markę Skagen i jej produkty.

Treść artykułu

O marce Skagen Denmark

Jak sama nazwa wskazuje, marka ma swoje korzenie w Danii, skąd również czerpie inspiracje. Swoją nazwę wzięła od małego miasteczka rybackiego w północnej Danii, na najbardziej wysuniętym na północ krańcu regionu Jutlandii. Nawet logo firmy Skagen inspirowane jest spotkaniem mórz Skagerrak i Kattegat w Cieśninie Skagen. Niemniej jednak jest to marka amerykańska.

Z historii marki Skagen

Charlotte i Henrik Jorst byli ambitnym małżeństwem z Kopenhagi w Danii. W 1987 roku postanowili przenieść się do Stanów Zjednoczonych za pracą. Para od początku miała zamiar założyć własną markę zegarków. Najpierw zaczęli publikować swoje projekty pod patronatem Comtech Watches, znanego producenta zegarków o duńskich korzeniach. W 1991 roku zaprezentowali swoją pierwszą kolekcję zegarków na targach w Nowym Jorku, co od razu przykuło uwagę dealerów. Po osiągnięciu sukcesu Jorstonowie postanowili założyć własną firmę. Tak powstała Skagen Denmark, pierwotnie jako marka zegarków inspirowana Danią.

Sukcesy marki Skagen

W pierwszym roku działalności marka Skagen osiągnęła obrót na poziomie 800 000 dolarów, a w 1998 roku znalazła się wśród 250 najszybciej rozwijających się firm w USA. Stopniowo rozszerzyła swoją działalność na Danię, skąd rozszerzyła swoją sprzedaż do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii i wreszcie do reszty Europy. Niedługo potem nastąpiła ekspansja na Bliski Wschód, rynek azjatycki, a także przestrzeń internetową.

W 2012 roku marka Skagen stała się spółką zależną Fossil. Zaledwie trzy lata później rozszerzyła swoje portfolio produktów i oprócz zegarków rozpoczęła produkcję torebek, biżuterii i innych akcesoriów modowych. Choć nie jest już w rękach pierwotnych właścicieli, jej produkty nie straciły swojego typowo skandynawskiego designu, jakości i przystępności cenowej.

Bransoletki Skagen

Biżuteria Skagen

Marka Skagen produkuje i oferuje swoją biżuterię pod auspicjami minimalizmu, prostych zestawień kolorystycznych, które odzwierciedlają spokój nadmorskiego miasteczka i długiej żywotności. Projektanci szukają inspiracji w duńskim krajobrazie i kulturze. Zawsze kładą nacisk na detale, jakość, która przetrwa próbę czasu, wysoki poziom designu i rzemiosła.

Design biżuterii Skagen

Jak sugeruje filozofia marki, biżuteria Skagen jest prosta, delikatna, ponadczasowa i bardzo elegancka. Marka gwarantuje maksymalną wszechstronność, uniwersalność noszenia i łatwość łączenia. W jej kolekcjach dominują kolory metali szlachetnych w połączeniu z barwami ziemi, kolorem błękitnego nieba i morza.

Materiały biżuterii Skagen

Marka gwarantuje zrównoważony rozwój i stara się wykorzystywać materiały pochodzące z recyklingu i upcyklingu. Większość jej biżuterii wykonana jest ze stali nierdzewnej w odcieniach żółtego, różowego złota lub srebra. Łączy materiały i często dodaje do swojej biżuterii perły lub szlifowane kamienie ze szkła morskiego.

Kategorie biżuterii Skagen

Marka oferuje swoje produkty w kolekcjach damskich i męskich. Biżuteria damska Skagen obejmuje kolczyki, naszyjniki, bransoletki, pierścionki i zestawy kombinowane ze względu na design. Poszczególne elementy można łatwo łączyć i układać warstwami. W ofercie biżuterii męskiej Skagen znajdują się bransoletki, naszyjniki i pierścionki.

Cena biżuterii Skagen

Marka od początku trzymała ceny na stałym poziomie i obiecuje szeroką dostępność swoich produktów. Biżuteria Skagen sprzedaje się głównie w cenach dwucyfrowych, od 50 do 99 dolarów. Bardzo rzadko ich ceny przekraczają 100 dolarów, zdarzają się egzemplarze, których cena nie przekracza 50 dolarów.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: