Etykieta noszenia klejnotów i biżuterii: Wybieramy akcesoria według okazji

Czy znasz etykietę noszenia biżuterii?
Facebook
LinkedIn

Tak jak istnieją zasady doboru ubrań do okazji, tak istnieją pewne niepisane zasady dotyczące odpowiednich dodatków. Siła biżuterii polega na tym, że ma ona decydujący głos w tworzeniu ogólnego wrażenia. I tak jak znak zapytania nie pasuje tam, gdzie powinna być kropka, tak nawet najpiękniejszy kryształowy naszyjnik nie ma miejsca w sytuacji, która wymaga jedynie skromnego złotego łańcuszka. Etykieta noszenia biżuterii powie ci więcej o wyborze odpowiednich akcesoriów. Zapoznaj się z nią w skrócie.

Treść artykułu

Panie i etykieta noszenia biżuterii

Pudełko z biżuterią damską jest zwykle bogatsze i bardziej urozmaicone w porównaniu do kolekcji silniejszej płci. Wybór odpowiedniej biżuterii na pewną okazję jest trudniejszy.

Biżuteria do noszenia na co dzień

Akcesoria codziennego użytku powinny być przede wszystkim wygodne i praktyczne. Musisz czuć się w nich komfortowo przez cały dzień, aby nie ograniczały ani nie przeszkadzały Ci w żaden sposób.

Zacznijmy od oczywistości, czyli obrączek i pierścionków zaręczynowych. Są częstym i naturalnym elementem codziennych stylizacji. Odpowiednie są również wszystkie proste i delikatne pierścionki. Dobrze dobrane zegarki i łańcuszki z dyskretnymi zawieszkami lub warstwowe naszyjniki sprawdzą się również na co dzień. Możesz wybrać metal szlachetny lub biżuterię sztuczną.

Jeśli chodzi o kolczyki, do noszenia na co dzień wybieraj raczej subtelne modele, które nie będą zbytnio obciążać płatków uszu. Mniejsze kolczyki sztyfty lub kółka są najczęściej spotykane. Rozważ wybór bransoletek z wyczuciem. Chociaż są dość niepraktycznym wyborem do pracy, doskonale nadają się na zakupy lub wypoczynek. Odpowiednie są bransoletki łańcuszkowe z zawieszkami i solidnymi obręczami. Nakładanie warstw jest modne.

Etykieta noszenia biżuterii damskiej

Biżuteria na formalne okazje

Oficjalne wydarzenia charakteryzują się surową biżuteryjną etykietą i są idealną okazją do wybrania eleganckich, ponadczasowych modeli. Niezwykle odpowiednia jest również droga i bardziej ekskluzywna biżuteria. W sam raz są metale szlachetne, perły, cyrkonie, a nawet diamenty. Jednak eksperymentowanie i przesądne upiększanie nie są w tym przypadku odpowiednie. Wybierz jeden lub dwa modele, które uzupełnią Twój strój. Popularne są kryształowe lub perłowe kolczyki i pasujący do nich naszyjnik.

Biżuteria na przyjęcia, imprezy i spotkania z przyjaciółmi

Zasady noszenia biżuterii w końcu zostały złagodzone i nadszedł czas na eksperymenty. Imprezy i nieformalne spotkania z przyjaciółmi pozostawiają miejsce na kreatywność i zabawne kombinacje biżuterii. Możesz wybrać ekstrawagancką biżuterię o różnych kształtach i kolorach. Odpowiednie są długie żyrandolowe kolczyki, tematyczne wisiorki, kolorowe lub mankietowe bransoletki i stylowe pierścionki. W tym przypadku możesz również pozwolić sobie na bardziej kreatywnie skoordynowane elementy.

Etykieta noszenia biżuterii męskiej

Panowie i etykieta noszenia biżuterii

Silniejsza płeć jest na ogół nieco bardziej umiarkowana w doborze akcesoriów. Łączenie biżuterii niewiele znaczy dla mężczyzn, a większość z nich radzi sobie z jednym, najwyżej dwoma dodatkami.

Biżuteria do noszenia na co dzień

Podobnie jak w przypadku pań, tutaj obowiązują zasady praktyczności i wygody. Ulubionym dodatkiem jest zegarek, który oczywiście nadaje się również do noszenia na co dzień. W dni powszednie męska ręka jest zwykle ozdobiona tylko obrączką. Odpowiednie są również łańcuszki wykonane z metali szlachetnych z zawieszkami. Niektórzy mężczyźni wybierają również męskie naszyjniki z koralików lub różne bransoletki z kolekcji męskiej biżuterii. Ta męska biżuteria jest bardziej odpowiednia do wypoczynku niż do pracy.

Biżuteria na formalne okazje

Na imprezach formalnych nacisk kładzie się na elegancję i powagę. Panowie powinni więc być wyjątkowo wstrzemięźliwi i rozważni w doborze akcesoriów. Spinki do mankietów są bardzo odpowiednie. Jeśli przywiązujesz uwagę akcesoriom, z pewnością możesz sobie pozwolić na gustowny złoty pierścionek lub masywniejszą bransoletę ze metalu szlachetnego, czy też elegancki zegarek.

Biżuteria na przyjęcia, imprezy i spotkania z przyjaciółmi

W tym przypadku etykieta noszenia biżuterii jest znowu pobłażliwa, a nawet silniejsza płeć nie musi bać się gustownych eksperymentów. Bardzo popularne są różnego rodzaju bransoletki, od łańcuszkowych i koralikowych po skórzane czy drewniane. Odpowiednie jest również nakładanie warstw. Na tę okazję możesz również wybrać łańcuszek z bardziej wydatnym wisiorkiem lub połączenie łańcuszka z naszyjnikiem. Masz swobodę eksperymentowania, ale nie zapominaj, że wybór akcesoriów to Twoja osobista deklaracja.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły:

Torebki Guess

Jak wybrać torebkę krok po kroku

Na oficjalne i uroczyste okazje wybieraj mocniejsze torebki o mniejszych rozmiarach. Do noszenia na co dzień dobrze sprawdzą się większe torebki z dłuższymi paskami na

Scroll to Top