Biżuteria z okazji narodzin dziecka: Na podstawie czego ją wybrać?

Narodziny dziecka to świetna okazja do podarowania biżuterii
Facebook
LinkedIn

Kobieta nosi dziecko pod sercem dziewięć miesięcy i musi pokonać wszelkie przeszkody, które mogą pojawić się w czasie ciąży. Kiedy wydaje swoje maleństwo na świat, zdecydowanie zasługuje to na wielkie świętowanie. Dotyczy to również prezentów, takich jak biżuterii z okazji narodzin dziecka.

Treść artykułu

Rodzaje biżuterii z okazji narodzin dziecka

Biżuteria to jeden z najczęstszych prezentów z okazji narodzin dziecka. Oczywiście możesz wybrać również bukiet lub słodycze, ale akcesorium pozostanie kobiecie na zawsze jako pamiątka. W końcu to wyjątkowa chwila, którą należy docenić. Kobieta z pewnością na to zasługuje. I to pomimo tego, że największym prezentem dla niej jest jej własne dziecko, które urodzi na świat.

Wisiorki jako biżuteria z okazji narodzin dziecka

Świetnym wyborem są wisiorki, które kobieta może założyć na bransoletkę lub naszyjnik. Ponieważ dziecko jest symbolem miłości, warto kupić wisiorek w kształcie serduszka. To popularna biżuteria z okazji narodzin dziecka. Za pomocą serduszka zademonstrujesz odpowiednia empatię.

Trzy symboliczne kamienie szlachetne

Jeśli kobieta została matką po raz pierwszy, z kobiety, mężczyzny i dziecka staje się prawdziwa rodzina, składająca się z trzech członków. Gdy chcesz wybrać odpowiedni prezent w tej sytuacji, możesz wybrać biżuterię z trzema kamieniami szlachetnymi. Popularne są pierścionki lub wisiorki.

Nasza wskazówka: W takim przypadku możesz znaleźć dla kobiety zestaw w postaci pierścionku i wisiorka w tym samym motywie. Mama zostanie obdarowana dwoma modelami, które świetnie do siebie pasują.   

Klucz do otwarcia

Klucz, który kobieta może nosić jako wisiorek na naszyjniku, jest również uważany za symboliczną biżuterię. Dzięki dziecku zostaje kobieta rodzicem i otwiera się jej kolejny etap życia. W ten sposób odkryje nowe i nieznane dotąd zakątki.

Kolor biżuterii w zależności od płci  

Najczęściej biżuteria jako prezent z okazji narodzin dziecka kojarzy się również z płcią dziecka. Jeśli urodzi się dziewczynka, można kupić akcesorium w kolorze różowym. W przypadku, że kobieta urodziła chłopca, wybierz biżuterię w niebieskim odcieniu.

Kamień szlachetny z okazji narodzin dziewczynki może mieć postać perły lub turmalinu w kolorze różowym. Symbolizują czułość i niewinność. Typowymi kamieniami szlachetnymi z okazji narodzin chłopca są niebieski diament, ewentualnie jasnoniebieski akwamaryn.

Nasza wskazówka: Jako prezent z okazji narodzin dziewczynki jest doskonałym wyborem biżuteria w kolorze różowego złota, którą można kupić w różnych motywach.

Biżuteria z okazji narodzin dziecka może przybierać różne formy

Biżuteria na zamówienie

Jeśli nie potrafisz sobie wybrać z oferty biżuterii, wymyśl własną biżuterię. W czasach dzisiejszych możesz zamówić biżuterię pod zamówienie. W ten sposób kupisz oryginalny prezent, w który możesz włożyć coś z siebie. Biżuteria na zamówienie często posiada grawer z datą narodzin dziecka lub jego imieniem.

Mama poczuje się doceniona i wyjątkowa. Biżuteria na zamówienie jest nieco droższa, ale zdecydowanie warta wydanych pieniędzy. To pełen miłości gest, który doceni każda mama.

Kolczyki damskie jako właściwy wybór

Nie wybrałeś z oferty wisiorków, bransoletek lub naszyjników? W takim razie spróbuj kolczyki damskie. Możesz je zdobyć przykładowo w kształcie serduszka lub kluczu. Nie wahaj się zainwestować większej kwoty, aby kolczyki wytrzymały mamie jak najdłużej.

Taką samą biżuterię można podarować również dla urodzonej dziewczynki. Dlatego w przypadku biżuterii na zamówienie możesz zamówić identyczny motyw kolczyków zarówno dla mamy jak i dziecka.  

Biżuteria według miesiąca urodzin

Dla ludzi, którzy wierzą w potężną moc kamieni jest odpowiednia biżuteria wskazująca konkretny miesiąc, w którym urodziło się dziecko. Przykładowo, styczeń symbolizuje biżuteria z granatem, kwiecień ponadczasowy diament i grudzień tanzanit. To, czy wybierzesz biżuterię z okazji narodzin dziecka według miesiąca narodzin, jest zależne tylko do Ciebie.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły:

Scroll to Top