Biżuteria sztuczna dla mężczyzn: Wybieraj i noś ją ze smakiem

Biżuteria sztuczna dla mężczyzn jest różnorodna
Facebook
LinkedIn

Wybór odpowiednich akcesoriów jest dla mężczyzn równie skomplikowanym zadaniem jak uzupełnianie oleju silnikowego dla kobiety. Pojęcie biżuteria sztuczna dla mężczyzn niesie ze sobą niepochlebne piętno, związane z dziesięcioleciami ograniczonych ofert na rynku. Jeśli mężczyzna nie chciał być zdefiniowany agresywnym łańcuszkiem metalowym, nosił zwykle tylko zegarek i obrączkę. Jednak ta historia ma swój koniec. Na rynku obecnie znajdziesz szeroką ofertę wysokiej jakości i oryginalnej męskiej biżuterii sztucznej. Wystarczy „tylko“ wybrać odpowiednie modele i dobrze je dopasować do stroju. Doradzimy Ci, jak to zrobić.

Treść artykułu

Zegarki męskie jako akcesorium modowe numer jeden

Jeśli nie nosisz biżuterię sztuczną na co dzień, zegarki markowe są zwykle na początek najlepszym rozwiązaniem. W kontekście naszego tematu nie będziemy patrzeć na zegarki z punktu widzenia funkcjonalności, ale jako na akcesorium modowe.

Jak wybrać odpowiedni zegarek

Zegarki to symbol pewnego statusu. Sportowców reprezentują masywne modele z wielkimi indeksami, wieloma subtarczami, odważną koronką i paskiem silikonowym. Zegarki z paskiem skórzanym będą doskonale pasować do noszenia na co dzień, natomiast eleganckie modele z bransoletką metalową sprawdzą się bardziej w przypadku formalnych wydarzeń. Ogólnie rzecz biorąc, im prostszy zegarek, tym bardziej jest elegancki.

Jak nosić zegarek

Zegarek nosimy na nadgarstku, tzn. na najwęższym miejscu na ręce. Niby obowiązuje zasada, że zegarek jest noszony na niedominującej ręce. Nie powinien ograniczać Cię w zwykłych czynnościach. Aby uzyskać stylowy wygląd, należy zegarek nosić na miejscu, które jest odsłonięte pod rękawem koszuli, gdy zginasz rękę w łokciu.

Spinki do mankietów to najważniejszy element męskiej biżuterii sztucznej

Najważniejsza męska biżuteria sztuczna: Spinki do mankietów

Jeśli w świecie męskiej biżuterii sztucznej istnieje jeden stały element, są to właśnie spinki do mankietów. Wymagają jednak najbardziej formalnych wydarzeń i oczywiście garnituru.

Jak wybrać spinki mankietowe

Ponieważ spinki do mankietów nosi coraz mniej osób, są stosunkowo łatwym sposobem na przyciągnięcie uwagi za pomocą akcesoriów i na wyróżnienie się z tłumu. Jeśli chcesz pójść bardziej formalną drogą, staw na mniejszą, delikatną parę. Na okazję, w której możesz pozwolić sobie na odrobinę eksperymentu, dodaj Twojemu stroju kawałek oryginalności za pomocą odważniejszych, bardziej oryginalnych spinek mankietowych.

Jak nosić spinki mankietowe

Ta męska biżuteria sztuczna jest związana wyłącznie z koszulą i garniturem. Jak każde inne akcesorium metalowe, spinki do mankietów wyglądają najlepiej razem z innymi metalami, które masz na sobie.

Biżuteria sztuczna dla mężczyzn w mniej tradycyjnych formach  

Akcesoria męskie na aktualnym rynku czerpią wiele informacji z garderoby damskiej. Bransoletka, łańcuszek lub pierścień – nic z tego nie jest obecnie czysto kobiecym przywilejem. Jednak jest jedna specyfika. Jeśli mówi się o kobietach, że czasem mniej znaczy więcej, jest to podwójnie prawdziwe w przypadku mężczyzn. Biżuterię sztuczna dla mężczyzn należy wybierać oszczędnie, gustownie i rozsądnie.

Bransoletki są obecnie powszechną częścią biżuterii sztucznej dla mężczyzn

Bransoletki dla mężczyzn

Bransoletki zdobią męskie nadgarstki od kilka dekad i są kolejnym krokiem do budowania gustownego wyglądu. O ile poprzednie lata przynależały bardziej surowemu wyglądu w postaci grubej skóry lub metalu, teraz nawet panowie mogą pozwolić sobie na wyrafinowane, minimalistyczne bransoletki i modne warstwowanie. Podczas ozdabiania nadgarstka nie musisz się martwić o kombinacje różnych materiałów. Bransoletki męskie dobrze komponują się z odpowiednio dobranymi zegarkami.

Pierścienie dla mężczyzn

Pierścionki to nieco odważniejszy wybór spośród męskiej biżuterii sztucznej. Jeśli ozdobisz swój palec wskazujący lub palec serdeczny dominującym pierścionkiem, nie musisz niczego więcej dodawać na rękę. W kontekście oszczędności obowiązuje zasada minimalnie dwa pierścienie na jednej ręce.

Łańcuszki dla mężczyzn

Zdecydowanie zapomnij o masywnych łańcuszkach srebrnych z lat 90-tych. Wybieraj minimalistyczne naszyjniki, które wyglądają osobiście i można je nosić na wierzchu ubrania. Ewentualnie, zostaw Twój łańcuszek ukryty pod koszulką, pozostawiając go tylko częściowo widocznym. To wyrafinowane i tajemnicze. Nowoczesny jest również naszyjnik sięgający do połowy klatki piersiowej, który dobrze pasuje do prostej koszulki i dżinsów. Nawet w przypadku łańcuszków nie obawiaj się popularnego warstwowania i łącz kilka modeli o różnej długości.

Biżuteria sztuczna, która nie znalazła jeszcze miejsce w garderobie męskiej

Kobiety mają pod tym względem przewagę, nie udostępniły mężczyznom wszystkich swoich akcesoriów. Jest taka biżuteria sztuczna, po którą zdecydowanie nie powinieneś sięgać jako członek silniejszej płci. Zacznijmy od dekoracji nóg. Zapomnij o pierścionkach na nogę oraz o bransoletkach na kostki. Nawet kolczyk w pępku czy broszka nie są odpowiednie.

Nie zapominaj, że biżuteria sztuczna dla mężczyzn powinna być delikatnym akcentem Twojej osobowości i całego stroju. Twoim celem jest uzupełnianie i podkreślanie, a nie rozpraszanie. Odpowiednio wybrany model będzie Ci towarzyszył przez najważniejsze chwile Twojego życia i nabierze dla Ciebie wartości sentymentalnej. Będziesz go nosić z pewnością i łatwością.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły:

Torebki Guess

Jak wybrać torebkę krok po kroku

Na oficjalne i uroczyste okazje wybieraj mocniejsze torebki o mniejszych rozmiarach. Do noszenia na co dzień dobrze sprawdzą się większe torebki z dłuższymi paskami na

Scroll to Top