Doradzimy Ci, jaką biżuterię wybrać na lato i jak o nią dbać

Doradzimy Ci, jaką biżuterię wybrać na lato i jak o nią dbać
Facebook
LinkedIn

Wraz ze wzrostem temperatury naturalnie spędzamy więcej czasu na świeżym powietrzu – czy to w mieście, w kawiarni, na tarasie lub na urlopie nad morzem. Ubieramy się w prostsze i delikatniejsze stroje, które pomagają nam radzić sobie z upałami. Powstaje jednak pytanie: „Jaka biżuteria nadaje się do letnich strojów?“  W następującej części przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek. Dodatkowo doradzimy Ci, jak właściwe pielęgnować biżuterię w letnie i upalne dni.

Treść artykułu

Jaki jest odpowiedni rodzaj letnich akcesoriów?

Na rynku można znaleźć wielu biżuterii, która w gorące letnie dni zaspokoi potrzeby każdej kobiety w dowolnym wieku.

Szukasz biżuterię na lato? Złotej nigdy nie będziesz miał dość

Złote akcesoria, których nigdy nie będziesz miał dość

Stary dobry klasyk, z którym nic nie zepsujesz – czy to w chłodniejsze czy cieplejsze dni. Jednak lato jest dla nich najlepsze. Złote akcesoria prezentują się niesamowicie na opalonej skórze.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz naszyjnik, pierścionki lub bransoletkę, niczego nie zepsujesz. Złoty kolor ma jedną wielką zaletę – możesz go łączyć z różnymi stylami na różne imprezy. Czy masz ochotę na zwykłe ubranie? A może wolisz elegancki strój? Wybierając złote akcesoria nie popełnisz żadnego błędu.

Nasza wskazówka: Polecamy biżuterię Guess – przykładowo model Guess UBN29013. Swoim gustownym designem przeniesie Twój strój do innego poziomu.

Perły to idealna i modna biżuteria na lato

Perły jako dar morza

Białe perły, czy to w formie naszyjnika, bransoletki lub kolczyków są pięknym i delikatnym akcesoriom, które rozjaśni Cię i doda Twojemu wyglądu szlachetność. Idealnie pasują do sukienki oraz do bardziej zwykłego stroju na plaż.

Ciekawostka: Mówi się, że perły są ucieleśnieniem mocy i mądrości. Przypisano im również moc uzdrawiania.

Delikatne bransoletki

Bransoletki damskie z cienkim łańcuszkiem są idealne na lato. W przypadku grubszej bransoletki zwróć uwagę na czas noszenia. Noszona przez cały dzień może ograniczać i obciążać Twoją skórę. Gorąco polecamy łączenie bransoletek z inną biżuterią, np. wspomnianymi perłami. Takie połączenie stworzy piękną całość.  

Nasza wskazówka: W gorące letnie dni zalecamy unikanie skórzanych bransoletek, ew. skórzanej biżuterii. Skóra pociłaby się pod skórzanymi akcesoriami, w wyniku czego powierzchnia modelu może zostać uszkodzona.

Pielęgnacja biżuterii w gorące i letnie dni

O biżuterię należy dbać przez cały rok. Jednak w letnie dni warto zwrócić na to większą uwagę. W okresie letnim podatność naszyjników, kolczyków, pierścionków lub bransoletek na zniszczenie jest znacznie większa. Tak samo jak i my musimy chronić naszą skórę, tak również biżuteria potrzebuje pewnej ochrony powierzchni. Oto trzy kluczowe wskazówki, które mogą Ci pomóc:

1. Unikaj chlorowanej lub słonej wodzie

Chlorowana lub słona woda niszczy powierzchnie akcesoriów modowych – degraduje kolor i powoduje korozję.  Dlatego przed wejściem do morza lub basenu ważne jest, aby odłożyć wszelką biżuterię, którą lubisz nosić. Zapobiegnie to jej uszkodzeniu.

2. Uważaj na użycie kremu do opalania

Używając kremu do opalania, unikaj kontaktu z biżuterią. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić podczas nakładania kremu na skórę, jest odłożenie wszelkiej biżuterii z Twojego ciała.

3. Po całodziennym noszeniu biżuterii dokładnie ją wytrzyj

Ważne jest, aby biżuterię po całym dniu używania dokładnie powycierać i wyczyścić od wszelkich płynów i zabrudzeń – idealnie za pomocą miękkiej ściereczki z mikrofibry.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: