Przedstawiamy najbardziej znane rodzaje torebek damskich

Oto najpopularniejsze rodzaje torebek damskich
Facebook
LinkedIn

Ten, kto powiedział, że diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety, zapewne zapomniał o torebce. Oprócz biżuterii, która jest niezbędnym elementem udanego stroju, torebka damska to kolejny dodatek, którego nie można pominąć. Listowa na imprezę, przewieszona przez ramię do pracy, shopper bag na zakupy lub crossbody na spotkanie z przyjaciółmi. Masz już lekki zawrót głowy od aktualnej oferty butików i e-shopów? W poniższym artykule przedstawimy podstawowe rodzaje torebek damskich. Bo nie oszukujmy się, torebki to coś więcej niż tylko torby.

Treść artykułu

Rodzaje torebek damskich według sposobu noszenia

Jeśli chcesz wyglądać swobodnie i mniej formalnie, sięgnij po stylową torebkę crossbody lub nerkę. Torebka wyczaruje poważny wygląd, a elegancki strój towarzyski możesz uzupełnić małą torebką w kształcie koperty pocztowej. Przedstawiamy rodzaje torebek damskich według sposobu w jaki ich noszono.

Torebka na ramię

Najbardziej podstawowa, niezbędna torebka damska, której zapewne każda kobieta ma w swojej szafie przynajmniej jedną sztukę. Jest to torba mniej formalna z cieńszymi i dłuższymi paskami. Noszona jest na jednym ramieniu. Zwykle jest wystarczająco duża i przestronna, co czyni ją funkcjonalną i praktyczną. Nadaje się do noszenia na co dzień, na mniej formalne okazje, jak i na bardziej formalne, takie jak spotkania biznesowe.

Torebka Crossbody

Jest funkcjonalna, wygodna i stylowa. Torebka crossbody to swego rodzaju młodsza siostra torebki na ramię. Jest nieco krótszy czas na rynku i jest preferowana przez młodsze pokolenia. Obecnie szczególnie popularne są tzw. torebki typu sling lub nerki, które cieszą się popularnością także wśród silniejszej płci. Torebka crossbody wyposażona jest w jeden dłuższy pasek, który przebiega przez środek ciała. Jest to doskonały wybór na czas wolny, zakupy, załatwianie spraw, podróżowanie, ale także do noszenia na co dzień.

Torebka do ręki marki Michael Kors

Torebka do ręki

Idealna torebka dla kobiet pracujących, ale w mniejszej wersji sprawdzi się także podczas spotkań towarzyskich i formalnych. Wyposażona jest w jeden lub dwa krótsze paski. Szczególnie mocne, wzmocnione rękojeści prezentują się bardzo elegancko i dostojnie w stroju. W przypadku noszenia na co dzień ten rodzaj torebki jest mniej praktycznym dodatkiem, ponieważ nigdy nie masz wolnych rąk.

Torebka listowa

Torebka listowa przypomina kopertę. Ma kształt prostokąta z trójkątną lub prostokątną klapą przednią. Może być bez ramiączek, przeznaczona do noszenia w ręce lub w praktycznej wersji z jednym długim, cienkim paskiem na ramię. Torebka listowa nadaje się na okazje towarzyskie, takie jak przyjęcia, imprezy, wesela i studniówki. Pomieści tylko kilka rzeczy osobistych, np. telefon komórkowy, klucze, szminkę czy chusteczki higieniczne.

Torebka na nadgarstek

Mniej znana torebka na nadgarstek lub, jak wolisz, torba nadgarstkowa jest zwykle wyposażona tylko w krótki pasek, który mocuje się w okolicy nadgarstka. Pełni funkcję etui, w niektórych przypadkach dostosowanego do kształtu telefonu komórkowego lub portfela, ale może przybierać różne formy i wzory. Dostępne są zabawne, jaskrawe kolory damskich torebek na nadgarstek, odpowiednie do spędzania wolnego czasu lub spotkań z przyjaciółmi, a także eleganckie modele, które w wyrafinowany sposób uzupełnią Twój towarzyski strój.

Plecak

Nie jest to rodzaj torebki w pełnym tego słowa znaczeniu, ale jako modny dodatek prezentuje się zdecydowanie stylowo i gustownie. W ostatnich sezonach plecaki przedostały się ze szkół i boisk sportowych do kobiecych szaf i tam w pełni zadomowiły się. Plecak jako zamiennik damskiej torebki ma jednak pewną specyfikę. Eleganckie i codzienne modele mają cieńsze paski, kompaktowy, szykowny krój i skórę lub sztuczną skórę jako podstawowy materiał. Świetnie komponują się z mniej formalnymi i miejskimi stylizacjami. Pasują na mniej formalne okazje i spotkania towarzyskie.

Rodzaje torebek według rozmiaru

Podczas gdy na okazje towarzyskie i oficjalne zwykle radzimy sobie z małą torebką, w normalne dni pracy lub na zakupy potrzebne są większe, praktyczne torby.

Duże torebki

Duże torebki to połączenie smaku i praktyczności. Pozwalają kobietom stylowo i elegancko przenosić przedmioty osobiste, służbowe i mniejsze zakupy. Do większych typów torebek należy np.:

  • shopper bag – pojemne wzmocnione torby z dłuższym paskiem
  • tote bag – większe prostokątne torby z dwoma krótkimi uchwytami
  • torebki hobo – torebki w kształcie półksiężyca na dłuższym pasku
  • bucket bag – torebki w kształcie kosza lub wiaderka

Małe torebki

Małe torebki są funkcjonalne, ponieważ pomieszczą kilka niezbędnych rzeczy osobistych. Przede wszystkim jednak stanowią stylowy dodatek modowy, nadający strojowi wyimaginowany charakter. Małe typy torebek damskich obejmują na przykład:

  • torebki listowe – płaskie torebki w kształcie koperty
  • torebki naręczne – mini torebki o różnych kształtach z krótkim paskiem na nadgarstek
  • torebki flap – małe, solidne torby z klapką i krótkim paskiem
  • torebki etui – eleganckie torebki do ręki lub na ramię w formie solidnego etui

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: