Radzimy, jak wyczyścić srebro + wskazówki dotyczące oryginalnej srebrnej biżuterii

Nie wiesz, jak czyścić srebro? Dzięki naszym instrukcjom będzie to łatwe
Facebook
LinkedIn

Zakładamy, że w harmonogramie tygodniowym prac domowych masz zmywanie lub odkurzanie podłogi. Prawdopodobnie codziennie myjesz talerze i inne naczynia. W końcu nic dziwnego, są stale używane. A jaką troskę i uwagę poświęcasz swojej srebrnej biżuterii? Tak, właśnie tym dodatkom, które nosisz na co dzień. Akcesoria, które na co dzień są narażone na działanie wilgoci, ciepła, pogody lub potu. W związku z tym obiecaliśmy, że doradzimy, jak wyczyścić srebro. Nasz patent jest naprawdę prosty.

Treść artykułu

Procedura czyszczenia srebra

To nie jest alchemia ani żadna inna nauka. Jednakże proces czyszczenia srebra wymaga pewnej cierpliwości, zaangażowania, umiejętności motorycznych i przede wszystkim precyzji. Srebro to miękki i jednocześnie lśniący metal, który bez Twojej interwencji z czasem straci swój blask. Możesz temu bardzo łatwo zapobiec, wystarczy łagodne mydło lub szampon dla dzieci. Możesz więc obejść się bez agresywnej chemii lub specjalistycznych środków czyszczących.

To prawdopodobnie najłatwiejszy i najskuteczniejszy sposób czyszczenia srebra:

  1. Dodaj kilka kropli mydła w płynie lub mydła dla dzieci do ciepłej wody.
  2. Mieszaj roztwór, aż utworzą się bąbelki.
  3. Następnie zanurz swoją srebrną biżuterię, czy to kolczyki, naszyjniki, bransoletki, pierścionki czy inne, w przygotowanym roztworze na około 5 do 10 minut.
  4. Użyj miękkiej szczoteczki z włosia, np. szczoteczki do zębów, do czyszczenia szczelin i trudno dostępnych miejsc.
  5. Po namoczeniu i oczyszczeniu, nie zapomnij wypłukać biżuterii w ciepłej wodzie.
  6. Na osuszenie czystej srebrnej biżuterii możesz użyć miękkiej ściereczki z mikrofibry. Nie używaj jednak ręczników papierowych! Mogłyby zarysować delikatne srebro. Tak, brzmi niewiarygodnie, ale to prawda.
Oto kilka praktycznych wskazówek, jak czyścić srebro

Widzicie? Tak jak wspomnieliśmy – to naprawdę proste. Co więcej, podobną procedurę można zastosować do czyszczenia złotej biżuterii.

Uwaga: Chociaż szlachetną biżuterię srebrną z diamentami lub innymi drogocennymi klejnotami w większości można czyścić mydłem i wodą, zalecamy przed czyszczeniem skonsultowanie się z doświadczonym jubilerem. Eksperci z pewnością doradzą jak to zrobić, abyś ostatecznie nie wyrządził więcej szkody niż pożytku.

Wskazówki dotyczące oryginalnej biżuterii srebrnej

Jeśli chodzi o czyszczenie srebra, nie możemy nie wspomnieć o konkretnej srebrnej biżuterii. Jak zapowiada sam tytuł artykułu, oprócz porad dotyczących czyszczenia srebra przygotowaliśmy również kilka wskazówek dotyczących oryginalnej biżuterii srebrnej.

Srebrna bransoletka Fossil JFS00496040

Główną zaletą tej srebrnej bransoletki Fossil jest jej minimalistyczny design z delikatnymi kształtami. Jest to idealny wybór dla prawie wszystkich Pań. Chociaż dobrze prezentuje się na cieńszym nadgarstku, to grubszy nadgarstek może optycznie wyszczuplić.

Srebrna bransoletka Fossil
Źródło: https://www.brandfield.se/

Srebrny naszyjnik Emporio Armani EG3386040

Nie przegapmy też marki słynącej z włoskiej elegancji. Z portfolio renomowanej firmy Emporio Armani tym razem wybraliśmy srebrny naszyjnik z trzema zawieszkami, które symbolizują logo wspomnianej marki. Ten dodatek jest już nieco bardziej wyrazisty niż wspomniana wyżej bransoletka.


Zaprezentowaną przez nasz poradę jak wyczyścić srebro można wykorzystać też przy innej srebrnej biżuterii. Znajdziesz jej na rynku całe mnóstwo. Po prostu wybierz według własnego gustu.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły:

Torebki Guess

Jak wybrać torebkę krok po kroku

Na oficjalne i uroczyste okazje wybieraj mocniejsze torebki o mniejszych rozmiarach. Do noszenia na co dzień dobrze sprawdzą się większe torebki z dłuższymi paskami na

Scroll to Top