Jak wybrać odpowiednią bransoletkę?

Dowiedz się, jak najlepiej wybrać bransoletkę na rękę
Facebook
LinkedIn

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów bransoletek na rękę. Bez względu na to, czego szukasz, powinieneś wiedzieć, jak to poprawnie ją wybrać. Istotny w tym przypadku jest obwód nadgarstka. Towarzyszy temu też rodzaj wydarzenia na jakie będziecie ją nosić.

Dobrze wiedzieć: podczas gdy typowe wymiary bransoletek dla kobiet wahają się odpowiednio od 17 do 18 cm, czy 19 do 21 cm, w zależności od szerokości nadgarstka, tak wymiary bransoletek męskich kształtują się zwykle na poziomie 20 do 23 cm.

Treść artykułu

Jak wybrać bransoletkę kierując się wykonaniem?

Z zapięciem, na gumce, sztywne i tak dalej. Jest ich naprawdę wiele. Jednak każdy typ ma inne parametry. Jak więc wybrać odpowiednią bransoletkę na rękę?

Bransoletka z zapięciem

Jak wybrać: Należy zmierzyć nadgarstek w najszerszym miejscu i do powstałej liczby dodać 1 do 2 cm. Bransoletka nie może być zbyt ciasna, aby nie wrzynała się w rękę, ani zbyt luźna, aby przypadkowo nie ześlizgnęła się z dłoni w dół.

Nasza wskazówka: Do popularnych bransoletek z zapięciem należą np. bransoletki Tommy Hilfiger, czy bransoletki Pandora.

Doradzimy, jak wybrać bransoletkę na rękę - na zdjęciu bransoletka z zapięciem Tommy Hilfiger

Sztywna bransoletka (okrągła, bangle)

Jak wybrać: Wybierając sztywną bransoletkę, należy zmierzyć obwód ręki, a nie nadgarstka. Miarę należy owinąć od palca wskazującego po mały palec (tj. w zgięciach) z wyprostowanymi palcami. Aby uzyskać wymagane dane, nie można zapomnieć o podzieleniu zmierzonej wartości przez liczbę 3,14 i dodanie 1 cm, aby ułatwić założenie bransoletki na rękę.

Nasza rada: W związku z typem „bangle” nie sposób nie wspomnieć o przepięknych złotych bransoletkach o okrągłych wzorach, które są popularne wśród Pań

Sztywna bransoletka na rękę - typu bangle

Bransoletka na gumce

Jak wybrać: W tym przypadku procedura jest, taka sama, jak przy wyborze sztywnej bransoletki. Z tą jedyną różnicą, że nie trzeba dodawać 1 „zapasowego” cm.

Nasza rada: Jeżeli chodzi o  modele na gumce, tak polecamy bransoletki z koralików. Z drugiej strony bransoletki z koralików nie są najszczęśliwszym rozwiązaniem dla Pań z szerszymi nadgarstkami, tym będą bardziej pasowały płaskie i łańcuszkowe bransoletki.

Wybierz styl bransoletki w zależności od typu nadgarstka i wydarzenia

Nie tylko na podstawie wcześniejszych wersów, ale również na podstawie zdrowego rozsądku, dla każdego musi być jasne, że szerokość nadgarstka zawsze będzie decydującym czynnikiem przy wyborze bransoletki. Jednak myśląc o konkretnym stylu bransoletki – w sensie płaska, koralikowa, masywna, minimalistyczna itd. – trzeba wziąć pod uwagę typ nadgarstka, który będzie nią ozdobiony, czy wydarzenie na które będzie zakładana.

Bransoletka w zależności od typu nadgarstka

Jak wybrać: Zmierz nadgarstek, robiąc z palca wskazującego i kciuka “kółko”. Mówiąc prościej, kiedy owiniesz go z rezerwą, jest to wąski nadgarstek. Jeśli owiniesz go ledwie, ledwie, możemy mówić o średnim  nadgarstku. Jeśli nie możesz go owinąć, Twój nadgarstek jest dość szeroki. Oczywiście te słowa należy traktować z przymrużeniem oka. Palce każdego z nas mogą mieć różną długość. Dla szerszego nadgarstka odpowiednim wyborem będzie luźna bransoletka z zapięciem lub bransoletka typu bangle, a na węższym nadgarstku gustownie wyróżni się również masywniejszy model  – np. skórzany czy ze stali chirurgicznej.

Skórzana bransoletka dla mężczyzn marki Fossil

Bransoletka zależnie od okazji

Jak wybrać: Konserwatywną bransoletkę możesz wybrać do bardziej formalnych strojów na co dzień, natomiast odważniejsze i bardziej wyraziste modele doskonale wyróżniają się przy bardziej swobodnych kreacjach. Jeśli chodzi o eleganckie stylizacje i imprezy towarzyskie, Paniom polecamy sięgnąć po minimalistyczne bransoletki z zapięciem – najlepiej w kolorze srebrnym, różowym lub złotym, a Panom po skórzane lub stalowe bransoletki dopasowane do reszty dodatków.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły: