Te 4 rodzaje biżuterii niekonwencjonalnej przyciągną Twoją uwagę

Broszki, piercing lub grillz. Tę biżuterię można również uznać za niekonwencjonalną.
Facebook
LinkedIn

Myśląc ogólnie o biżuterii, większości ludzi automatycznie kojarzy biżuterię z bransoletkami, naszyjnikami, wisiorkami, koralikami, kolczykami, pierścionkami etc. Nic więc dziwnego. Wraz z zegarkami na rękę przynależy biżuteria do najlepiej sprzedających się akcesoriów modowych, których nie brakuje na rynku. Ale jakie skojarzenia wywołują w Tobie słowa biżuteria niekonwencjonalna? Postaraj się o nich pomyśleć przed dalszą lekturą. W następującej części wymienimy 4 rodzaje takiej biżuterii, która z pewnością przyciągnie Twoją uwagę. Czy zgadniesz, która to będzie?

Treść artykułu

Najciekawsza biżuteria niekonwencjonalna

Zastanawiając się, która biżuteria wygląda niekonwencjonalnie, wpadły nam do głowy głównie 4 rodzaje akcesoriów modowych:

  • broszki
  • grillz
  • kolczyki za ucho
  • septum

Oczywiście, moglibyśmy wymienić o wiele więcej. Wybraliśmy jednak te, które uznaliśmy za najbardziej odpowiednie ze względu na niekonwencjonalność.

Broszki można określić jako najmniej niekonwencjonalne na naszej liście

1. „Starożytne“ broszki

Z naszej listy biżuterii niekonwencjonalnej można broszki określić jako najmniej niekonwencjonalne. Starsze pokolenie nosiło je w młodości. I jak zwykle wracają dziś do gry. Ale nie szukaj je tylko na płaszczach babci. Również młodsze kobiety lubią je nosić. Gustownie dobrana broszka na płaszczu potrafi nie tylko upięknić strój, ale również doda Ci pewności siebie.

Biżuteria niekonwencjonalna zdecydowanie obejmuje również “grillz”, który jest szczególnie popularny wśród raperów.
Źródło: https://www.intheknow.com/

2. Ekstrawagancki grillz

Czy zauważyłeś kiedyś u niektórych raperów ich „złote zęby“? Niezależnie od tego, powinieneś wiedzieć, że to chyba nie były prawdziwe zęby. Najprawdopodobniej były to tzw. grillz, które stanowią pewny rodzaj złotej ozdoby zębów. W zależności od wykonania mogą przybierać różne kształty, nawet czasem są ozdabiane kamieniami szlachetnymi.

3. Kolczyki za ucho – kolczyki bohemy

Starożytna biżuteria, która była szczególnie popularna wśród bohemy – to kolczyki za ucho. Uwaga, nie kolczyki! Kolczyki za ucho najczęściej występują w postaci pióra – lubi je głównie młodsze pokolenie płci pięknej – przykładowo z okazji różnych festiwali. I jak sugeruje ich nazwa, nosi się je za uchem.

Również “septum” można określić jako biżuterię niekonwencjonalną

4. Septum – oryginalny piercing

Nazywanie piercingów niekonwencjonalną biżuterią prawdopodobnie nie było by całkiem odpowiednie. Wiele osób nosi je głównie na uszach. Z drugiej strony, jeśli chodzi o piercing w nosie, tzw. septum, nie można go charakteryzować jako tradycyjny. Septum charakteryzuje się swoim typowym kształtem – kształtem pierścienia. Taki pierścień w nosie może być ozdobiony lub gładki.

Tradycyjna vs. niekonwencjonalna biżuteria – którą wybrać?

To pytanie, na które niestety nie ma ogólnej odpowiedzi. To indywidualna decyzja, jaką biżuterię wybierzesz. Jednak wybór może Ci ułatwić Twój charakter, ew. Twoje nastawienie. Jeśli akcesoria modowe nosisz głównie po to, by czuć się dobrze i pragniesz dyskretnie ożywić swój strój, najbardziej idealna będzie dla Ciebie biżuteria tradycyjna, przykładowo bransoletki, naszyjniki lub kolczyki. Jeśli jednak chcesz wyróżnić się z tłumu za pomocą akcesoriów modowych i jednocześnie chcesz podkreślić w sposób ekstrawagancki cały swój wygląd, możesz postawić na biżuterii niekonwencjonalnej – grillz, kolczykach za ucho, septum, ew. mniej na nietradycyjnych broszkach lub innych.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Udostępnij

Najnowsze artykuły:

Scroll to Top